Real zdobywa Trofeo Santiago Bernabéu

Królewscy pokonali Fiorentinę 2:1

Real Madryt wygrał 2:1 z Fiorentiną w meczu o Trofeo Santiago Bernabéu. Gole dla Królewskich strzelili Borja Mayoral i Cristiano Ronaldo, zaś trafienie dla Włochów zaliczył Veretout. Wprawdzie było to towarzyskie spotkanie, ale zarazem była to też szansa dla wielu piłkarzy na wywalczenie kolejnych minut. Stąd cała potyczka stała na niezłym poziomie.

Goście dość szybko wyszli na prowadzenie, kiedy strzałem zza pola karnego Veretout pokonał Casillę. Na odpowiedź Realu nie trzeba było długo czekać. W zaledwie trzy minuty później Cristiano Ronaldo zagrał piłkę w polu karnym nisko po ziemi na długi słupek, a ta trafiła do Borjy Mayorala.

Cała pierwsza połowa była dobra w wykonaniu Cristiano. Portugalczyk później strzelił drugą bramkę dla Realu i dokonał tego w niezwykle efektowny sposób. Mocnym uderzeniem w okienko gwiazdor Blancos nie dał jakichkolwiek szans na obronę dla Sportiellego. W pierwszej połowie dobrze zaprezentowali się też Dani Ceballos czy Marco Asensio.

W drugiej połowie obaj trenerzy zdecydowali się na wiele zmian. Na boisku pojawił się też Polak, czyli Bartłomiej Drągowski z Fiorentiny. Niestety nie padły już żadne gole, chociaż trudno było narzekać na brak okazji. Czasami można było też odnieść wrażenie, że gra zaostrza się aż nadto jak na mecz towarzyski. W każdym razie kolejne trofeum, jakie by ono nie było, trafia w ręce drużyny Zidane'a.

Real Madryt – Fiorentina 2:1 (2:1)
0:1 Veretout 4' (asysta: Gil Dias)
1:1 Mayoral 7' (asysta: Cristiano )
2:1 Cristiano 33'

Real Madryt: Casilla (46' Luca Zidane); Achraf, Ramos (46' Tejero), Nacho (46' Manu Hernando), Theo; Llorente (72' Casemiro), Ceballos (72' Kroos), Lucas (72' Bale), Asensio (62' Isco); Cristiano, Mayoral (72' Óscar).

Fiorentina: Sportiell (46' Drągowski, 87' Cerofolini); Biraghi (46' Tomović), Astori (46' Milenković), Pezzella (46' Hagi, 70' Matías Fernández), Gaspar (46' Hugo); Badelj (46' Olivera), Veretout (46' Sánchez), Eysseric (46' Cristoforo), Chiesa (46' Benassi); Gil Dias (46' Zekhnini), Simeone (46' Babacar).