/ Kristobal

[VIDEO] Gole Moraty, Mariano i Pepego

Jak grali sprzedani i wypożyczeni?

Coraz więcej piłkarzy z przeszłością w Realu Madryt rozpoczęło już rozgrywki w swoich nowych zespołach. Ponownie z bardzo dobrej strony pokazał się Mariano Díaz, który ma już trzy gole w dwóch meczach Ligue 1. Bramki zdobyli też Álvaro Morata i Pepe. Zapraszamy na pierwszy przegląd tego, jak w swoich obecnych drużynach radzili sobie gracze związani z Królewskimi.

Fábio Coentrão (Sporting CP)
Lewy obrońca nie zaliczył ani minuty w ligowym meczu z Vitórią Setúbal, ponieważ trener oszczędzał go na dzisiejsze spotkanie Ligi Mistrzów przeciwko FCSB (dawniej Steaua Bukareszt). Najprawdopodobniej nie chodzi tym razem o jakikolwiek uraz, lecz o zwyłe oszczędzanie go na ważniejsze starcie. Jego drużyna wygrała 1:0.

James Rodríguez (Bayern Monachium)
Kolumbijczyk wciąż nie gra z powodu kontuzji odniesionej w finale Audi Cup. Jeszcze przez kilka tygodni nie będzie mógł pojawić się na boisku. Jego drużyna pokonała 5:0 Chemnitzer i zameldowała się w kolejnej rundzie Pucharu Niemiec.

Philipp Lienhart (SC Freiburg)
Od początku sezonu jest podstawowym zawodnikiem Freiburga i nie inaczej było w ubiegły weekend. Jego zespół mierzył się ze znacznie niżej notowaną Germanią Halberstadt i wygrał na wyjeździe 2:1, dzięki czemu awansował do dalszej fazy Pucharu Niemiec. Wcześniej obrońca wypożyczony z Castilli rozegrał dwa starcia w eliminacjach do Ligi Europy. Freiburg po dwumeczu odpadł jednak z NK Domžale.

Lucas Silva (Cruzeiro)
Pomocnik nie wystąpił w wyjazdowym starciu z São Paulo, ponieważ pauzuje za kartki. Jego drużyna przegrała 2:3, jednak Lucas powinien być już gotowy na pierwszy meczu półfinału Pucharu Brazylii z Gremio, który odbędzie się w nocy ze środy na czwartek o 2:45 czasu polskiego.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Całkiem dobrze wszedł w nowy sezon ligi holenderskiej. Wystąpił w pierwszej jedenastce i został na boisku do końca szalonego meczu z Groningen, z którym jego drużyna ostatecznie zremisowała na wyjeździe 3:3. Norweg wyróżniał się przede wszystkim udanym dryblingiem, ale skończył mecz bez gola czy asysty, choć przez większość spotkania grał jako prawoskrzydłowy w ustawieniu 4-3-3. Mimo wszystko w jego grze można było zanotować całkiem spory postęp.
Ocena według WhoScored.com: 8,0/10.

Vinícius Júnior (Flamengo)*
Jego drużyna grała tydzień temu u siebie z Palestino i odniosła zwycięstwo 5:0. Młody brazylijski napastnik pojawił się na boisku w 72. minucie i zaledwie 30 sekund później zdobył swoją pierwszą bramkę w seniorskiej karierze. W niedzielę Flamengo zmierzyło się na wyjeździe z Atlético Mineiro i przegrało 0:2. Vinícius wszedł z ławki w 70. minucie i nie zdążył wpłynąć na boiskowe wydarzenia.
Ocena WhoScored: 6,0/10.

Odeszli w letnim okienku transferowym
Danilo (Manchester City)
Brazylijczyk wystąpił w wyjściowym składzie w pierwszej kolejce Premier League, przeciwko Brighton & Hove Albion, a jego Manchester City wygrał 2:0. Grał na nietypowej dla siebie pozycji, czyli lewym wahadle w ustawieniu z trzema stoperami. Spędził na murawie 69 minut, kiedy został zmieniony przez Leroya Sané.
Ocena według WhoScored.com: 6,4/10.

Mariano Díaz (Olympique Lyon)

Znowu to zrobił! Tym razem były gracz Królewskich po kapitalnym uderzeniu głową podwyższył na 2:0 stan meczu przeciwko Rennes na wyjeździe. Ostatecznie jego drużyna zwyciężyła 2:1, w czym Mariano oczywiście miał spory udział. Nikt tak często nie próbował oddać strzału. Napastnik jest w dobrej dyspozycji i w znakomitym stylu wchodzi do Ligue 1.
Ocena według L'Equipe: 6/10.
Ocena według WhoScored.com: 7,5/10.

Álvaro Morata (Chelsea)
Pod względem drużynowym na pewno nie był to jego wymarzony debiut. The Blues w pierwszym meczu ligowym podejmowali Burnley i byli zdecydowanym faworytem. Już od czternastej minuty Chelsea musiała radzić sobie w dziesięciu, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Gary Cahill. Morata do 59. minuty był na ławce rezerwowych i wszedł na boisku przy wyniku 0:3. Miał jednak ogromny wpływ na przebieg końcówki meczu, ponieważ strzelił gola i zanotował asystę przy trafieniu Davida Luiza. Chelsea kończyła mecz w dziewięciu i ostatecznie przegrała 2:3.
SKRÓT MECZU
Ocena według WhoScored.com: 7,6/10.

Pepe (Beşiktaş)
Nowa ekipa Portugalczyka grała z Antalyasporem, a były piłkarz Realu Madryt spędził na murawie pełne 90 minut. W trzeciej minucie czasu doliczonego pierwszej połowy Pepe wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie, strzelając bramkę w debiucie. Ostatecznie Beşiktaş wygrał 2:0.
Ocena WhoScored: 8,6/10.

* – Vinícius Júnior nie jest wypożyczony z Realu Madryt. Królewscy zapewnili sobie usługi Brazylijczyka od sezonu 2019/2020. Do tego czasu pozostanie on zawodnikiem Flamengo.