Juvenil A z potrójną koroną!

Historyczny sukces podopiecznych Gutiego

Juvenil A pokonał Atlético Madryt 4:1 i sięgnął po Puchar Króla. Podopieczni Gutiego skompletowali w ten sposób potrójną koronę, co w młodzieżowym hiszpańskim futbolu nie udało się nikomu wcześniej. Najpierw Blancos zdobyli mistrzostwo grupy V División de Honor, później wywalczyli Puchar Mistrzów, czyli młodzieżowe mistrzostwo Hiszpanii, a dzisiaj wznieśli w górę Puchar Króla. Dokonali historycznego wyczynu, który trudno będzie komukolwiek powtórzyć. Zawodnicy Juvenilu A dopiero teraz zakończyli sezon i mogą się udać na zasłużony wypoczynek.

Finał z Atlético nie był taki łatwy, jak mogłoby się wydawać, patrząc na sam wynik. Mecz zaczął się znakomicie dla Królewskich. Óscar kolejny raz udowodnił, że rzuty wolne ma opanowane do perfekcji i wyprowadził Blancos na prowadzenie. Atlético do remisu mogło doprowadzić w 30. minucie, ale Belman wygrał pojedynek jeden na jednego z zawodnikiem rywali. Golkiper Realu Madryt miał sporo pracy i w końcu tuż przed przerwą musiał skapitulować po strzale Óscara Clemente.

W drugiej połowie oba zespoły miały szanse, żeby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Na szczęście dla Gutiego, Belman dzisiaj prezentował wysoki poziom i powstrzymywał zawodników Atlético. W dogrywce na murawie dominowała już tylko jedna drużyna. Najpierw kolejny raz błysnął Óscar. Tym razem dograł piłkę do Alberto, który nie mógł zmarnować takiej okazji. Kilkadziesiąt sekund później Toni Segura podwyższył prowadzenie. Atlético rzuciło się do desperackich ataków, potrafiło stworzyć zagrożenie pod bramką Belmana, ale nadziało się na kontratak. Wykończył go z niesamowitym spokojem César Gelabert. Chwilę później sędzia zakończył mecz, a piłkarze Gutiego mogli rozpocząć trzecie w tym sezonie świętowanie.

Real Madryt – Atlético Madryt 4:1 (po dogrywce)
1:0 Óscar Rodríguez 13’ (rzut wolny)
1:1 Óscar Clemente 44’ (asysta: Miguel Acosta)
2:1 Alberto Fernández 97’ (asysta: Óscar Rodríguez)
3:1 Toni Segura 99’
4:1 César Gelabert 115’ (asysta: Toni Segura)

Real Madryt U-19: Javier Belman, Achraf Hakimi, Manu Hernando, Álex Martín, Carlos Cobo (Álex Sotillos 81’), Martín Calderón (Javier Hernández 54’), Alberto Fernández, Toni Segura (Mink Peeters 103’), Franchu (César Gelabert 68’), Óscar Rodríguez, Dani Gómez.

Atlético Madryt U-19: Álex dos Santos, Miguel Acosta (Carlos Muńoz 71’), José Carlos, Aitor Puńal, Lalo, Mikel Carro, Giovanni Navarro, Yael Ballesteros (José Relu 82’), Alberto Ródenas (Pablo de Castro 62’), Óscar Clemente (Manny Rodríguez 65’), Juan Agüero.