REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.06.19, godz. 13:47, Cover / as.com

Raúl będzie doradcą w dyrekcji generalnej Realu

Fot. Getty Images

Raúl González już wkrótce powróci do Realu Madryt, czyli klubu, w którym grał od 1994 do 2010 roku. Jego rola została już zdefiniowana. Były kapitan ma zostać przydzielony do dyrekcji generalnej klubu, gdzie ma pełnić funkcję doradcy. Dyrektorem generalnym Blancos jest obecnie José Ángel Sánchez, który cieszy się zaufaniem prezesa i jest najważniejszą z osób zajmujących się funkcjami kierowniczymi przy Concha Espina.

Sánchez prowadzi negocjacje przy transferach, zajmuje się kontraktami zawodników, jest także odpowiedzialny za utrzymywanie strategii ekonomicznej i ekspansję marki Realu Madryt na całym świecie. Raúl chce wykorzystać tę szansę, aby przyjrzeć się, jak pracuje doświadczony działacz i nabyć w ten sposób doświadczenie. To dalszy krok związany z pracą biurową, której był bliżej po tym, jak zakończył karierę w nowojorskim Cosmosie przed rokiem.

Od tamtego czasu González pełnił funkcję ambasadora La Ligi na Stany Zjednoczone. Stacjonował w Nowym Jorku, gdzie w ostatnich latach mieszkał z żoną i dziećmi. Tam pogłębiał swą wiedzę na temat uniwersyteckiej i zawodowej struktury sportowej, poznając szczegóły strategii komercyjnych w MLS i NASL. To wszystko jeszcze zwiększyło doświadczenie, jakie nabył w Katarze, gdzie pracował przy Academia Aspire.

Nauczył się wtedy, jak pracować z ponad 400 dziećmi. To pomoże mu teraz, kiedy jego działania skupią się przede wszystkim na Valdebebas. Uważa się, że napastnik przejmie funkcję po Victorze Fernándezie, który pracował w dyrekcji szkółki. W każdym razie pewnym pozostaje, że Raúl będzie mieć znaczny kontakt z canterą, co było widać w ostatnich tygodniach, kiedy można go było zobaczyć na pewnym spotkaniu Juvenilu Gutiego. Chodzi o finałowy mecz pucharowy przeciwko Atleti w Calahorrze.

Raúl ma być także łącznikiem między szatnią a dyrekcję. W zespole wciąż ma dobrych kolegów i cieszy się znacznym szacunkiem w kadrze, tak samo zresztą jak Zidane. Nie zapominajmy, że González poleciał do Cardiff, gdzie towarzyszył drużynie. Spodziewa się, że były zawodnik nową funkcję obejmie 3 lipca.

REKLAMA

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Przygotowania do sezonu 2017/18

Komentarze

2017.06.20, godz. 13:12, Galaktyczny_Real
super brawo wkoncu powracaja nasze legendy na powazne miejsca :)
2017.06.20, godz. 00:14, zajaczki
Nareszcie el siete tęskniłem.
2017.06.19, godz. 15:36, aAaDiMariaaAa
Podejrzewam, że to ostatnia kadencja Péreza i np. RAUL jest szykowany na jakiś wysoki stołek w następnej. Musi nabrać doświadczenia
2017.06.19, godz. 14:03, _Miklo_
Real w stylu zarządzanie zaczyna od kilku lat coraz bardziej przypominać mi Bayern. Bardzo dobra droga.
2017.06.19, godz. 13:51, Fankakrolewskich
W ostatnim zdaniu powino być były , Cover głodny byłeś jak pisałeś ? heh

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama