aktualności

2017.06.18, godz. 17:48, Leszczu

[VIDEO] Asysta Cristiano w Pucharze Konfederacji

Reprezentacja Portugalii rozpoczęła dziś zmagania w Pucharze Konfederacji. Jej rywalem jest Meksyk, który gra w turnieju w Rosji dzięki zdobyciu mistrzostwa Ameryki Północnej. Zwycięzcy EURO 2016 zremisowali dziś 2:2, a gole zdobywali Ricardo Quaresma, Cédric, Chicharito i Héctor Moreno. W tabeli grupy A obie drużyny plasują się obecnie na drugim miejscu, zaraz za Rosją, która wczoraj poradziła sobie z Nową Zelandią.

Portugalczycy objęli prowadzenie w 34. minucie. W świetnej sytuacji znalazł się Cristiano Ronaldo, jednak nieco się pogubił i musiał oddać piłkę. Wydawało się, że odegra do tyłu, ale wypatrzył bardzo dobrze ustawionego Ricardo Quaresmę i to do niego posłał futbolówkę. Skrzydłowy Beşiktaşu poradził sobie z Guillermo Ochoą i otworzył wynik meczu. Po siedmiu minutach Meksyk odpowiedział golem na 1:1 – jego autorem był Chicharito, były napastnik Realu Madryt. Warto zaznaczyć, że w pierwszej połowie Portugalczykom udało się dwukrotnie skierować piłkę do bramki, ale za pierwszym razem gol nie został uznany po użyciu technologii VAR. W tym trafieniu spory udział miał Pepe, jednak realizator nie pokazał dokładnej powtórki tej sytuacji.

W drugiej części gry mecz ponownie był wyrównany – Portugalczycy próbowali szybkich ataków, ale to Meksykanie częściej posiadali piłkę. Drużynie ze Starego Kontynentu często brakowało dokładności, rywal zaś nie mógł poradzić sobie ze sforsowaniem defensywy Seleçao das Quinas. Wydawało się, że mecz skończy się remisem 1:1, ale w 86. minucie pod bramką Ochoi pojawił się Cédric, który przy udziale rykoszetu zdobył bramkę. Na tym emocje się jednak nie skończyły. W doliczonym czasie gry rzut rożny Meksyku zakończył się wyrónującym trafieniem. Duży błąd popełnił José Fonte, który przegrał pojedynek główkowy i nie powstrzymał rywala przed strzelenim gola.

Portugalia – Meksyk 2:2 (1:1)
1:0 Quaresma 34' (asysta: Cristiano)
1:1 Chicharito 42' (asysta: Vela)
2:1 Cédric 86'
2:2 Moreno 90'+1' (asysta: Jonathan Dos Santos)

Portugalia: Rui Patricio; Cédric, Fonté, Pepe, Guerreiro; Moutinho (58' Adrien Silva), Carvalho, Gomes; Quaresma (86' André Silva), Ronaldo, Nani (58' Martins).
Meksyk: Ochoa; Salcedo (67' Araujo), Reyes, Moreno, Layún; Jonathan Dos Santos, Herrera, Guardado; Vela (57' Giovani dos Santos), Chicharito, Jiménez (79' Peralta).

Najbliższe mecze Pucharu Konfederacji:
18 czerwca, niedziela, 20:00 – Kamerun vs Chile (TVP2)
19 czerwca, poniedziałek, 17:00 – Australia vs Niemcy (TVP1)

Pozostałe mecze Portugalii w fazie grupowej:
21 czerwca, środa, 17:00 – Rosja vs Portugalia (TVP1)
24 czerwca, sobota, 17:00 – Nowa Zelandia vs Portugalia (TVP Sport)

Faza pucharowa:
Półfinały:
28 czerwca, środa, 20:00 – 1. drużyna z grupy A vs 2. drużyna z grupy B (TVP2)
29 czerwca, czwartek, 20:00 – 1. drużyna z grupy B vs 2. drużyna z grupy A (TVP2)

Mecz o 3. miejsce – 2 lipca, niedziela, 14:00 (TVP2)
Finał – 2 lipca, niedziela, 20:00 (TVP1)

Zobacz inne aktualności powiązane z gorącym tematem Mecze reprezentacyjne

2017.06.19, godz. 14:31, gwiazdy23
Szkoda, że nie wygrali.
2017.06.19, godz. 08:14, mejia
Oglądałem tylko skrót ale od razu zwróciłem uwagę na powtórkę anulowanej bramki, która dotyczyła innej akcji. Jak to jest możliwe, że sędzia analizował inną akcję a anulował bramkę z innej akcji?
2017.06.18, godz. 21:27, kinio1313
mam pytanie odnosnie sklepu pod stadionem, wie ktos dlaczego na koszulkach tych nowych ,gdzie trwa przedsprzedaz, nie ma naszywek na rekawach np la liga?
2017.06.18, godz. 21:13, kinio1313
do Daniello11 tak mi sie napisalo ,ale niby sa 70 procent co nie zmnienia faktu ze sa wyzsze , to raczej nie oplaca sie prechodzic tam , ale tylko tak slyszalem ,nie mieszkam we francji wiec nie wiem
2017.06.18, godz. 21:11, Madridista2308
Daniello11

aha. Spisek, no tak. Świetna odpowiedź.
2017.06.18, godz. 21:09, Daniello11
2308

Bo tam to nie były pomyłki sędziego, tam po prostu barcelonka miała przejść i tyle. Przeszłaby nawet jakby oglądali ten mecz pod mikroskopem.
2017.06.18, godz. 21:01, Madridista2308
Daniello11

Czemu nie pisałeś, że niesprawiedliwość to część futbolu po meczu Barcelony z PSG, tylko tydzień pod niemal każdym newsem pisałeś o sędzionadzie, historycznym skandalu, UEFAlonie itd. ?
Przecież to logiczne, że na początku ten system będzie gówniany. To są narazie pierwsze z tym styczności, pisać, że to nie ma sensu będziemy mogli po jakimś dłuższym czasie, a nie w momencie, gdy to się testuje.
2017.06.18, godz. 20:55, Daniello11
Bo ten VAR to parodia. Niesprawiedliwość zawsze była częścią futbolu. To z dzisiejszego meczu Portugalii to była masakra. Cofnęli się do akcji sprzed 3 minut i anulowali bramkę, która padła akcje czy dwie później. Najpierw cieszenie się z gola, a potem nagle przerwa i nie wiadomo co będzie. Tragicznie to wygląda dla piłkarzy i kibiców :(
2017.06.18, godz. 20:50, Ronaldovva
Ogląda ktoś Chile? Anulowali bramkę, która wydawała się prawidłowa, pewnie centymetrowy spalony... Nie dziwię się że Vidal się wkurzył
2017.06.18, godz. 20:14, Babadook
Wątpię aby cokolwiek było prawda z tych bzdur, ale jeżeli Cristiano chce odejść do Manchesteru, to zagra tam niedługo, bo przecież w Anglii trzeba grać szybko i mieć zawodników z kondycją. Tam się długo nie pojedzie grając w 10, zespół sobie na to nie pozwoli jak trzeba będzie grać w lidze i Lidze Mistrzów bez jednego zawodnika przez 3 lata
2017.06.18, godz. 20:13, Daniello11
Jakby we Francji były podatki dwa razy wyższe to piłkarze graliby za darmo, bo w Hiszpanii są 50%. ;)
2017.06.18, godz. 20:04, jarek3882
Może specjalnie Ronaldo taką szopke z odejściem robi żeby nie pisali na temat podatku tylko o transferze.
2017.06.18, godz. 19:59, kinio1313
jak cr7 ma isc do psg, jak tam podatki dwa razy wyzsze ;) tak w ogole to takie bzdury ze brak słów ;)
2017.06.18, godz. 19:59, jarek3882
Czytałem dziś że podobno Ronaldo dał ultimatum Realowi i zostanie w klubie pod warunkiem że zapłacą za niego ten podatek 14 mln..

Jeśli to prawda to jak dla mnie Ronaldo może sie pakowac..Sam ma tyle hajsu że sie w głowie nie mieście to za co on jeszcze wini klub skoro on za to odpowiada.
2017.06.18, godz. 19:56, REALcampeón
I co? Nie na konferencji prasowej o odejściu CR? Nikt nie dostał potwierdzenia, nawet w strefie mieszanej, zero tematu? Bo dzis niedziela i pismaki mają wolne.

2017.06.18, godz. 19:47, aldon
Podobno to Cristiano dzwonił do Zidane żeby mu powiedzieć ze odchodzi a nie odwrotnie.
2017.06.18, godz. 19:24, Yerlod
Daniello11
Przecież Portugalia i Meksyk od początku były faworytami grupy. Rosja jest słaba.
2017.06.18, godz. 19:12, Daniello11
Portugalii będzie ciężko wyjść teraz z grupy. Rosja pewnie musi wyjść, bo tak nakazał Putin :D Nową Zelandię pykną, ale zadecyduje mecz Rosja - Meksyk.
2017.06.18, godz. 19:12, Natan777
Co sądzicie na temat powtórek VAR?
2017.06.18, godz. 19:11, Madridista2308
KrukPL

Może się nie wypowiadać, ale powinien :)
2017.06.18, godz. 19:11, OdDawna
To nic nie zmienia ,że zagrał słabo jak na niego
2017.06.18, godz. 19:09, Daniello11
A ten system Var to niezła tragedia. Goście robią powtórkę zdarzenia, które było 3minuty wcześniej, gdzie minęły dwie akcje po których padł gol....
2017.06.18, godz. 19:06, KrukPL
Nie oczekiwałbym na waszym miejscu, że CR będzie się wypowiadał :D
2017.06.18, godz. 19:03, Madridista2308
Ja teraz czekam na jakąś wypowiedź Cristiano po meczu. Może coś zdementuje, uspokoi kibiców.
2017.06.18, godz. 19:01, Mantolas

Cristiano i Pepe odejdą bo klub ich nie szanuje 😣😣😣

2017.06.18, godz. 19:01, dexterro
santiago619

Bo talent to on miał porównywalny.
2017.06.18, godz. 19:00, marcus22
Portugalia grała fajnie a akcje napedzał jak zwykle Cris.....Nani nic nie zrobił dlaczego Andre Silva nie grał od początku?! szok!
A bramke za remis ponosi Fonte ogółem Fonte dzisiaj tragedia....
Ronaldo dzisiaj zmienił sie w asystenta i grał świetne piły tylko by musiał byc jeszcze jeden Ronaldo by te akcje kończył bo koledzy parodia....
2017.06.18, godz. 19:00, UrbanCR7
Niech odpadają jak najszybciej,to szybciej wyjaśni się sprawa z Ronaldo :D
2017.06.18, godz. 19:00, KataloniaWarrior
Pérez pewnie płacze w poduszkę po tym meczu Ronaldo!
2017.06.18, godz. 18:58, 108810
Dobre spotkanie Crisa.
2017.06.18, godz. 18:57, Gosia96
Silva przez chwilę zrobił więcej niż Nani przez 80 parę minut. On się z Cristiano dobrze rozumie. Czemu trener nie postawił na tego chłopaka od początku.
2017.06.18, godz. 18:57, 19dami98
na pewno Portugalia po 1 połowie powinna prowadzić... ale niewykorzystywane sytuacje się mszczą
2017.06.18, godz. 18:56, Anaa97
Szkoda Portugalii, ale sami są sobie winni. Przez znaczną część drugiej połowy stanęli i dopiero zerwali się pod koniec. Szkoda, że Silva grał tak krótko.
2017.06.18, godz. 18:56, Daniello11
Muszą teraz wygrać obydwa spotkania, żeby ze spokojem wyjść z grupy.
2017.06.18, godz. 18:56, UrbanCR7
No z przebiegu meczu,dla mnie żadna drużyna nie zasłużyła na wygraną :)
2017.06.18, godz. 18:55, Yerlod
Choć remis też jest ok z przebiegu meczu
2017.06.18, godz. 18:54, Yerlod
UrbanCR7
Stworzyli więcej sytuacji, lepsi byli w tym meczu od Meksyku.
2017.06.18, godz. 18:54, UrbanCR7
Zasłużyła bo gra tam Cristiano ?
2017.06.18, godz. 18:53, Fankakrolewskich
Portugalia zasłużyła na wygraną szkoda wielka
2017.06.18, godz. 18:50, UrbanCR7
No i 2:2 i dobrze bo Portugalia nie zasłużyła na zwycięstwo.
2017.06.18, godz. 18:48, Yerlod
Wszystkie najgroźniejsze akcje zaczynają się od Ronaldo. Nieuznany gol Pepe(strzał Ronaldo), gol Quaresmy po asyscie, sytuacja po zagraniu piętką przez Ronaldo, gol Cedrica też akcję zaczął Ronaldo i teraz ta akcja Gelsona.
2017.06.18, godz. 18:48, ToniNavas
Jak inaczej i fajniej oglądałoby się ten mecz gdyby nie wyszła ta wiadomość z Cristiano ;/
2017.06.18, godz. 18:43, 19dami98
ktoś mi wytłumaczy to jak koleś skacze jednemu na plecy/głowę i niby fauluje ten, który spokojnie stoi? dla mnie to bez sensu
2017.06.18, godz. 18:41, Quari44
Q7 niespełnione marzenie... Szkoda , że już nigdy nie zobaczę go w białej koszulce 😣😥. Ciekawe czy r7 nas zostawi... Ciekawe, oj ciekawe będzie to okienko!
2017.06.18, godz. 18:40, ToniNavas
Urban może jajco?
2017.06.18, godz. 18:32, UrbanCR7
santiago619
I co w związku z tym ? ;D
2017.06.18, godz. 18:31, santiago619
Pamiętam jak pojawiały sie pierwsze newsy o zainteresowaniu Realu młodym Crisem z United to wielu mówiło żeby go olać bo Quaresma w przyszłości będzie znacznie większym talentem niż on
2017.06.18, godz. 18:23, UrbanCR7
witosq
O właśnie ! lepiej bym tego nie ujął
2017.06.18, godz. 18:22, witosq
nikaLDZ
proszę przestań już/ przestańcie ciągle o tym pisać. Nie chce grać w RM to droga wolna. To jest CF RM a nie CFCR7
2017.06.18, godz. 18:21, marcus22
Gomes to parodia
2017.06.18, godz. 18:20, marcus22
Silvów
2017.06.18, godz. 18:19, marcus22
Sansos: zamiast dać dwóch Solvów Andre i Bernardo to daje Adriena i Gelsona....
2017.06.18, godz. 18:05, Yerlod
RoTruKo RM
To nie to. Oczywiście rotacje mu pomogły, ale on po prostu lepiej się porusza. Przyspieszenie ma lepsze, jest bardziej gibki. Rotacje i to, że zrzucił trochę masy mu pomogło. Być może zastosował jakieś specjalne treningi.
2017.06.18, godz. 18:04, RoTruKo RM
Yerlod
Za Carlo grał w każdym meczu, nawet z Ogórkami, co było widać na mundialu w 2014 roku, teraz dzięki rotacjom Ronaldo nadal jest świeży.

2017.06.18, godz. 18:03, nikaLDZ
Nie zdziwie sie jak Ronaldo i Pepe pojda do PSG ;)
2017.06.18, godz. 17:56, marcus22
Cris po meczu powiedz że na treningu były tylko gadki szmatki
2017.06.18, godz. 17:56, Yerlod
Tak jak przed chwilą napisałem. Szkoda, że chce odejść i mam nadzieję, że jednak zostanie, bo znowu gra świetnie od 2017 roku. Poprawił szybkość, drybling, grę kombinacyjną. Pod względem motorycznym znów jest dobry, lepszy, niż w pierwszym roku Zidane'a, czy ostatnim Carlo.
2017.06.18, godz. 17:56, Gosia96
Ten pilkarzyk Barcelony jest świetny. Szkoda że nie ma go w Realu. 😀
2017.06.18, godz. 17:52, FanRealu1902
Prawie się połamał w tej akcji
2017.06.18, godz. 17:51, Anaa97
Rozkręcił się ten mecz, nieźle to wygląda. Cris gra świetnie, ale brakuje jakiegoś dubletu.. ;) Jak ktoś miał strzelić dla Meksyku, to fajnie, że był to Groszek. Liczę na zwycięstwo Portugalii i na przynajmniej tyle samo emocji w drugiej połowie.
2017.06.18, godz. 17:50, Daniello11
Szkoda, że Quaresma nie strzelił z tej piły co mu Ronaldo piętką zagrał, asysta palce lizać by była i byłoby 2:0, a tak 1:1, ale i tak Portugalia powinna ograć Nową Zelandię i Rosję i wyjść z grupy.
2017.06.18, godz. 17:50, Fankakrolewskich
W drugiej połowie sam strzeli gole i Portugalia wygra.
2017.06.18, godz. 17:49, marcus22