Festiwal Asensio w Gdyni

Pogrom Hiszpanii nad Macedonią

Po bardzo dobrym meczu w Gdyni młodzieżowa reprezentacja Hiszpanii poradziła sobie z Macedonią i pokonała pierwszego grupowego rywala 5:0. W pierwszej połowie gole dla La Rojity strzelali Saúl, Asensio (trzy) i Deulofeu. Poza pomocnikiem Realu Madryt w pierwszej jedenastce wystąpiło dwóch graczy, którzy najprawdopodobniej będą częścią ekipy Zinédine'a Zidane'a w przyszłym sezonie – Jesús Vallejo i Marcos Llorente.

Chociaż do przerwy Hiszpanie prowadzili 3:0, wcale nie było widać aż takiej przewagi La Rojity. Macedończycy grali odważnie, jednak słono zapłacili za błędy w defensywie. Trzeba też zaznaczyć, że gracze z Półwyspu Iberyjskiego zdobyli dwa piękne gole. Najpierw Saúl popisał się fenomenalną przewrotką po podaniu José Gayi, a sześć minut później błysnął Marco Asensio. Najpierw kapitalnym podaniem obsłużył Gerarda Deulofeu, jednak napastnik zmarnował okazję. Piłka trafiła jednak pod nogi pomocnika Królewskich, który perfekcyjnym uderzeniem podwyższył wynik meczu. Przed przerwą na listę strzelców wpisał się też Gerard Deulofeu, któy wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką Egzona Bejtulaia.

W drugiej połowie Macedonia ruszyła jeszcze odważniej, przez co naraziła się na kontrataki Hiszpanii. Znów brylował Marco Asensio, który po raz kolejny wpisał się na listę strzelców. Bez większych problemów ograł obrońcę rywala i mocnym strzałem lewą nogą zdobył bramkę na 4:0. Na pewno mocno pomógł mu rykoszet od wracającego przeciwnika, jednak trudno odbierać mu zasługi. W 72. minucie pomocnik Królewskich przeprowadził kolejną akcję indywidualną i skompletował hat-tricka. Uderzył zza pola karnego, a macedoński bramkarz – choć zdołał dotknąć piłkę – nie był w stanie powstrzymać Hiszpanów przed piątym trafieniem.

W końcówce Hiszpanie regularnie atakowali bramkę rywala, ale na więcej bramek nie mieli już siły. Pierwszy mecz kończą jednak bardzo zadowoleni. Trzy gole Marco Asensio cieszą przede wszystkim madridismo, jednak warto zwrócić uwagę na dobry występ niemal wszystkich w barwach La Roja – także Vallejo i Llorente. Po pierwszym spotkaniu podopieczni Alberta Celadesa są w bardzo komfortowej sytuacji i już we wtorek zagrają z Portugalią. Zwycięzca tego meczu mocno przybliży się do awansu do półfinału.

Hiszpania – Macedonia 5:0 (3:0)
1:0 Saúl 10' (asysta: Gayà)
2:0 Asensio 16' (asysta: Saúl)
3:0 Deulofeu 35' (rzut karny)
4:0 Asensio 54' (asysta: Llorente)
5:0 Asensio 72'

Hiszpania: Kepa; Bellerín, Meré, Vallejo, Gayá; Saúl, Llorente, Denis Suárez; Deulofeu (63' Ceballos), Sandro (74' Williams), Asensio (81' Oyarzabal).