Zwycięstwo Francji, czerwona kartka Varane'a

Trójkolorowi pokonali Anglię

W meczu towarzyskim w Saint-Denis Francja wygrała z Anglią 3:2. Bramki dla gospodarzy strzelali Samuel Umtiti, Djibril Sidibé i Ousmane Dembélé. Oba trafienia dla Anglików zaliczył natomiast Harry Kane. W barwach Trójkolorowych od pierwszej minuty wystąpił Raphaël Varane, który musiał opuścić boisko w 47. minucie. Chwilę wcześniej obrońca Realu Madryt faulował Dele Alliego, a po chwili zawahania i konsultacji z sędziami używającymi technologii VAR arbiter ukarał go czerwoną kartką. Tę sytuację możecie zobaczyć tutaj.

Na początku meczu Stade de France przycichło, ponieważ po bardzo ładnej akcji Anglicy wyszli na prowadzenie. Wykończył ją znajdujący się w świetnej dyspozycji strzeleckiej Harry Kane. Gospodarze nie musieli czekać na wyrównanie nawet kwadransu. Najpierw strzał głową Oliviera Giroud wybił Tom Heaton, ale wobec dobitki Samuela Umtitiego był bezradny. Francuzi odważniej ruszyli na rywala i podwyższyli prowadzenie tuż przed przerwą. Znów potrzebna była dobitka, tym razem w rolę egzekutora wcielił się Djibril Sidibé. Na początku drugiej części gry z boiska wyleciał Varane, a Kane po rzucie karnym doprowadził do remisu.

Wydawało się, że Anglicy pokuszą się o zwycięstwo, ale to u Trójkolorowych było widać większą chęć zwycięstwa. Grali w dziesięciu, jednak mimo tego zdołali strzelić jeszcze jednego gola, dzięki któremu wyszli na prowadzenie. Świetnie zachował się Kylian Mbappé, który dograł do Dembélé, a ten pokonał bramkarza Lwów Albionu. Pod Paryżem rozegrano dziś bardzo ciekawy mecz. Zawodnicy obu drużyn mają teraz czas na regenerację i naładowanie akumulatorów przed kolejnym sezonem. Nie najlepiej sezon kończy się za to dla Varane'a, który dziś – mimo wszystko po sporych kontrowersjach – musiał zejść z boiska przed czasem.

Francja – Anglia 3:2 (2:1)
0:1 Kane 9' (asysta: Bertrand)
1:1 Umtiti 22'
2:1 Sidibe 43'
2:2 Kane 48' (rzut karny)
3:2 Dembélé 78' (asysta: Mbappé)

Francja: Lloris; Sidibe (89' Jallet), Varane ( – 47'), Umtiti, Mendy (21' Digne); Dembélé, Kanté, Pogba, Lemar; Giroud (52' Koscielny), Mbappé.
Anglia: Heaton (46' Butland); Trippier (76' Lallana), Jones (81' Cresswell), Stones, Cahill, Bertrand (46' Walker); Dier, Oxlade-Chamberlain; Sterling, Kane, Alli.