Real wygrywa z Romą w meczu legend

Dwie bramki Morientesa, trafił też Figo i Congo

Dzisiaj na Santiago Bernabéu został rozegrany mecz legend Realu Madryt i AS Roma. Królewscy wygrali Classic Match 4:0, a na stadionie pojawiło się 67 tysięcy widzów. Gole strzelili Fernando Morientes, Luís Figo i Edwin Congo. W składzie Realu spotkali się dziś między innymi Roberto Carlos, Raúl i Ronaldo. Po drugiej stronie stanęli zagrali tacy zawodnicy jak choćby Cafu, Bruno Conti, Aldair czy Zbigniew Boniek.

Pierwsza bramka padła w 29. minucie gry, kiedy dobre dośrodkowanie Roberto Carlosa wykorzystał Fernando Morientes, który w swoim stylu dobrym uderzeniem głową skierował piłkę do siatki. Chwilkę później gola niezwykłej urody strzelił też Figo. Blancos schodzili więc do szatni z wyraźną przewagą.

W drugiej połowie doszło do wielu zmian. Właśnie wtedy na boisko wszedł Raúl. Wiele zmian nie przeszkodziło jednak Królewskim w dalszej dobrej grze. Morientes w 60. minucie gry podwyższył wynik na 3:0 po dośrodkowaniu Savio. Przy golu Hiszpan znów główkować. Zaś goleadę w 80. minucie zakończył Edwin Congo, ustanawiając wynik na 4:0.

Real Madryt – AS Roma 4:0 (2:0)
1:0 Morientes 30'