Oceny zawodników po meczu z Juventusem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Juventusem 4:1 i sięgnął po dwunasty Puchar Europy. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, El Jarek, Klatus, Kristobal, Leszczu, Mateo, Paczi, Piwwwko i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1625 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrała kleik145. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Na początku meczu bardzo niepewnie interweniował po uderzeniu Higuaína, ale chwilę później zrehabilitował się doskonałą paradą przy strzale Pjanicia. Przy golu raczej nie popełnił błędu – zabrakło mu kilku centymetrów, a próba Mandžukicia była niemal perfekcyjna.
Daniel Carvajal
Miał udział przy obu golach Cristiano Ronaldo. Najpierw sam do niego dograł, później podał do Modricia, który chwilę później zaliczył asystę. W defensywie też spisywał się bardzo dobrze. Alex Sandro nie miał za dużo miejsca, a Hiszpan przez cały mecz dobrze sobie radził. Przy uderzeniu Mandžukicia – mimo że był najbliżej strzelca – nie mógł wiele zrobić.
Raphaël Varane
Zagrał bardzo dojrzale. Kilka razy musiał ścigać się z Higuaínem i wiele razy było widać jego rewelacyjne przyspieszenie, szybkość i zwinność. Nie musiał walczyć w powietrzu, jednak na ziemi pokazał wszystkie swoje walory.
Sergio Ramos
Tym razem nie został bohaterem, ale wcale nie musiał nim być. Już w 30. minucie został ukarany żółtą kartką, przez co wszystkie jego interwencje dostarczały nam dodatkowych emocji. Wytrzymał jednak, potrafił zachować chłodną głowę i bez większych problemów radził sobie z atakującymi Juventusu.
Marcelo
Początek meczu w jego wykonaniu nie był rewelacyjny. Cierpiał w obronie, gdzie trochę kłopotów sprawiał mu Dybala. W drugiej połowie lewa flanka należała już wyłącznie do niego. Nie opuszczał połowy rywala, a w końcówce wisienką na torcie była jego akcja, po której gola strzelił Asensio.
Luka Modrić
Drugi gol Ronaldo to jego zasługa chyba nawet więcej niż w połowie. Najpierw przechwycił piłkę, później pognał do przodu i wystawił patelnię Portugalczykowi. W drugiej połowie raz za razem pchał całą drużynę pod bramkę Juventusu, co najlepiej było widać, gdy rywal zamykał się na własnej połowie.
Casemiro
Odważył się na uderzenie z dystansu i opłacało się. Buffon musiał skapitulować. Do tego trzeba wyróżnić go za bezpardonową walkę w obronie i nareszcie mecz, w którym żadna z jego interwencji nie wzbudziła kontrowersji. Casemiro w drugim finale z rzędu był jednym z najważniejszych graczy triumfatora.
Toni Kroos
Przez cały mecz dyrygował drużyną i każda akcja musiała przejść przez niego. Niemiec napracował się też w obronie, gdzie wspierał Casemiro w pojednkach z wbiegającym z drugiej linii Dybalą. Kroos zagrał na swoim normalnym poziomie – ma za sobą solidny mecz.
Isco
W pierwszej połowie nie widzieliśmy jego najlepszej wersji. Krzątał się między liniami i nie za bardzo wiedział, w jaki sposób może pomóc Królewskim. W drugiej wszedł na swój poziom, a największą owację zebrał za wkręcenie w ziemię Andrei Barzagliego.
Cristiano Ronaldo
Ponoć zawodzi w ważnych meczach. Ponoć błyszczy tylko z ogórkami. Ponoć został przyćmiony przez innego piłkarza. A fakty? Piąta nagroda dla króla strzelców Ligi Mistrzów z rzędu. Czwarty Puchar Europy. Gole w trzech finałach Champions League. Król.
Karim Benzema
W pierwszej połowie trochę brakowało jego udziału w grze, ale podobnie jak Isco nie był jednym z najważniejszych elementów układanki Zidane'a. W drugiej połowie było lepiej, a do tego nie można zapomnieć o jego udziale w akcji przy pierwszym golu. Pod koniec sezonu liczba jego hejterów na pewno zmalała.