Juvenil A w półfinale Pucharu Króla

Piłkarze Gutiego wyeliminowali Mallorcę

Juvenil A zremisował 1:1 na wyjeździe z Mallorcą i awansował do półfinału Pucharu Króla. Dwumecz rozstrzygnął się już tydzień temu, kiedy podopieczni Gutiego wygrali 5:1. Dzisiejszy rewanż był tylko formalnością, chociaż szybko zdobyty gol dał Wyspiarzom odrobinę nadziei. Nie byli jednak w stanie pójść za ciosem, więc ich sezon już się zakończył.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Mallorki. Cobo sfaulował Reynę w polu karnym i arbiter wskazał na jedenastkę. Alberto pokonał Darío strzałem w środek bramki. W 18. minucie znakomitą okazję miał Dani Gómez, ale Pocoví popisał się skuteczną interwencją. Swoją szansę miał również Óscar. Kolejny raz bardzo dobrze uderzył z rzutu wolnego, ale bramkarz gospodarzy znów stanął na wysokości zadania. Skapitulował w końcu w 41. minucie. Zabarte dograł piłkę do Cobo, który mocnym strzałem doprowadził do remisu.

W drugiej połowie tempo gry spadło. Miała na to wpływ pogoda, ponieważ było gorąco, a także wynik dwumeczu. Królewscy byli pewni awansu, więc grali bardzo spokojnie, kontrolując boiskowe wydarzenia. Podopieczni Gutiego pokonali już większość drogi po potrójną koronę. Do osiągnięcia tego celu zostały już tylko trzy mecze.

Mallorca – Real Madryt 1:1 SKRÓT
1:0 Alberto Fernández 7’ (rzut karny)
1:1 Carlos Cobo 41’ (asysta: Gorka Zabarte)

Mallorca U-19: Tomeu Pocoví, Alpha Diounko, Toni Sureda (Adrián Rueda 72’), Josep Gayá, Sergi Vecina, Gerardo Bonet, Bryan Reyna (Dani Plomer 61’), Pablo Ávila, Roberto Alarcón (Daniel Carrasco 57’), Alberto Fernández (Víctor Narro 54’), Alemu Mercer.

Real Madryt U-19: Darío Ramos, Achraf Hakimi, Gorka Zabarte, Álex Martín, Carlos Cobo (Javi Llario 75’), Javi Hernández, Martín Calderón, Alberto Fernández, Franchu (Toni Segura 60’), Óscar Rodríguez (Echu 70’), Dani Gómez (César Gelabert 64’).