ĄĄĄCampeones!!!

Świetny mecz w Maladze

Real Madryt wygrał na wyjeździe w 38. kolejce Primera División z Málagą 2:0. Bramki dla Królewskich strzelili Cristiano Ronaldo i Karim Benzema. To zwycięstwo przypieczętowało zdobycie tytułu mistrzowskiego przez drużynę Zidane'a. Zaznaczmy, że jest to pierwsza wygrana przez Blancos liga od 2012 roku, a druga od 2008 roku.

Mecz stał na wysokim poziomie, ale już od początku został zdefiniowany przez graczy Realu. W drugiej minucie meczu prowadzenie Królewskim dał Cristiano Ronaldo, który minął Kameniego w sytuacji sam na sam i wpakował piłkę do siatki. Asystował gracz związany z La Rosaledą, a więc Isco. Wprawdzie w pierwszej połowie piłkarze Málagi kilka razy zagrozili bramce Keylora, ale w powietrzu i tak było już czuć mistrzostwo dla Realu, nie tylko dlatego, że Kostarykanin spisywał się dzisiaj wzorowo.

W drugiej połowie Królewscy szybko potwierdzili przewagę, chociaż gol Benzemy padł po przynajmniej wątpliwych okolicznościach. Niemniej gospodarze nie potrafili odrobić strat, a Królewscy zrobili więcej, niż musieli i zdobyli trzy punkty. Tym samym hiszpański tytuł mistrzowski wrócił do klubu, który zdobywał go najczęściej w historii.

Dla Realu Madryt to już trzydzieste trzecie mistrzostwo Hiszpanii w historii klubu. W ostatnich latach Królewscy mieli spore problemy na krajowym podwórku. Po ostatni tytuł Blancos sięgnęli w sezonie 2011/12, gdy trenerem był José Mourinho, wcześniej udało się to w sezonie 2007/08 za kadencji Bernda Schustera. Trzeba powiedzieć sobie wprost, że za ten sukces w głównej mierze odpowiada Zinédine Zidane i jego fenomenalne zarządzanie kadrą. Piłkarze również dołożyli swoją cegiełkę i wreszcie mogą cieszyć się z wygrania ligi, a przecież to jeszcze nie koniec, bo na początku czerwca…

Málaga CF – Real Madryt 0:2 (0:1)
0:1 Ronaldo 2' (asysta: Isco)
0:2 Benzema 55'(asysta: Varane)

Málaga CF: Kameni; Miguel Torres, Luis Hernández, Mikel, Ricca; Recio, Camacho; Keko (60' Castro), Pablo Fornals, Jony (72' Duda); Sandro (69' Charles).

Real Madryt: Navas; Danilo, Varane, Ramos, Marcelo; Modrić, Casemiro (66' Kovačić), Kroos; Isco (66' James); Benzema (73' Morata), Ronaldo.