Juventus mistrzem Włoch

Szóste <i>scudetto</i> Starej Damy z rzędu

Juventus, na kolejkę przed zakończeniem rozgrywek ligowych, zapewnił sobie szóste z rzędu scudetto, pokonując dziś przed własną publicznością zespół Crotone. Bramki dla bianconerich strzelali Mandžukić, Dybala i Alex Sandro. Jeszcze tylko Real Madryt stoi między Włochami, a historyczną, potrójną koroną.

Zespół Starej Damy, jak to ma w zwyczaju w tym sezonie, grając na Juventus Stadium, strzelił na początku pierwszej połowy (w 13. minucie spotkania) bramkę na 1:0, a potem pewnie kontrolował spotkanie. Zdecydowanie niżej notowani goście nie potrafili w żaden sposób zagrozić bramce strzeżonej przez Buffona. Juventus dalej atakował, chociaż strzały w wykonaniu Mandžukicia czy Higuaína były dość niemrawe lub blokowane przez obrońców. W 40. minucie Paulo Dybala oddał strzał z rzutu wolnego w samo okienko bramki i podwyższył prowadzenie Starej Damy. Mecz zamknął na wyniku 3:0 Alex Sandro, strzelając głową po rzucie rożnym.

Warto zwrócić uwagę na to, jak mało miejsca przeciwnikowi zostawia ekipa Juventusu, z jak wielką intensywnością jej piłkarze pracują na boisku oraz jak bardzo o szczegóły dba jej trener – Massimiliano Allegri. To już drugie trofeum jego drużyny w dość krótkim czasie, ale mimo to jego podopieczni wciąż pałają ogromnym głodem zwycięstw. Stoją przed wielką szansą na wygranie potrójnej korony, pierwszej w historii klubu. W 2015 roku taką możliwość odebrała im Barcelona w finale Ligi Mistrzów. W Cardiff mogą być naprawdę trudnym przeciwnikiem dla podpiecznych Zidane'a.