Juvenil A w ćwierćfinale Pucharu Króla

Podopieczni Gutiego wyeliminowali Las Palmas

Juvenil A zremisował z Las Palmas 2:2 i awansował do ćwierćfinału młodzieżowego Pucharu Króla. Królewscy przed tygodniem wygrali na Wyspach Kanaryjskich 3:1 i dzisiejszy rewanż wydawał się formalnością, jednak łatwo nie było. Piłkarze Las Palmas walczyli do końca, mimo że pierwsi stracili gola. Byli bliscy odwrócenia losów dwumeczu, lecz kapitan, Óscar Rodríguez, wziął odpowiedzialność na swoje barki i zamknął rywalizację.

Królewscy od początku ruszyli do ataku i już w dziesiątej minucie powinno być 1:0. Niestety, strzał Franchu wylądował na słupku. Chwilę później gospodarze byli już skuteczniejsi. Echu wyłożył piłkę Peetersowi, który wpakował ją do bramki. W dwumeczu było 4:1, więc wydawało się, że walka o awans jest rozstrzygnięta. Kanaryjczycy jednak nie złożyli broni. Najpierw Adib wykorzystał świetne podanie Jeremy’ego, a następnie Nebay popisał się potężnym uderzeniem z rzutu wolnego i do przerwy goście prowadzili 2:1.

Guti w przerwie dokonał dwóch roszad w składzie i w drugiej części gospodarze potrafili przejąć kontrolę nad meczem. Ciągle jednak goście potrzebowali tylko jednego gola, żeby doprowadzić do dogrywki. W 78. minucie do wykonania rzutu wolnego podszedł Óscar. Kapitan drużyny popisał się perfekcyjnym uderzeniem, które przypieczętowało awans. Las Palmas do końca walczyło o kolejną bramkę, ale Darío Ramos już nie skapitulował i to Real Madryt zagra w ćwierćfinale.

Real Madryt – Las Palmas 2:2 (1:2) SKRÓT
1:0 Mink Peeters 17’ (asysta: Echu)
1:1 Adib Tejera 33’ (asysta: Jeremy Betancor)
1:2 Nebay Hernández 38’ (rzut wolny)
2:2 Óscar Rodríguez 78’ (rzut wolny)

Real Madryt U-19: Darío Ramos, Gorka Zabarte, Manu Hernando, Javi Hernández, Fran García (Carlos Cobo 59’), Martín Calderón, Echu (Javier Llario 46’), Toni Segura (Álvaro Bravo 46’), Franchu, Óscar Rodríguez, Mink Peeters (Sergio López 70’).

Las Palmas U-19: Juan Carlos, Isidro López (Adrián Rodríguez 56’), Ramses Perdomo, Cristian Batista, Nebay Hernández (Adrián Suárez 81’), Joel Zamora, Lionel Rodríguez, Adib Tejera (David Ramírez 72’), Jeremy Betancor, Kilian Alemán, Echedey Carpintier (Cristian Mednoza 52’).