Real Madryt B - UD Las Palmas 0:2

Porażka nie oznacza utraty pozycji lidera, bowiem Universidad tylko zremisował u siebie z Castillo…

Real Madryt B przegrał 0:2 z UD Las Palmas w meczu 29. kolejki Segunda Division B. Mimo tej porażki, podopieczni Lopeza Caro zachowali pozycję lidera grupy 1. Wcześniej bowiem wicelider – Universidad Las Palmas tylko zremisował u siebie z Castillo.

Cała druga runda sezonu 2004-05 wygląda w ten sposób, że albo Real gra tak, jakby chciał oddać pozycję lidera Universidad, albo drużyna z Las Palmas robi wszystko, by minigalacticos zwiększyli nad nią przewagę. W rezultacie można odnieść wrażenie, że ani jedni, ani drudzy nie chcą wykorzystać nadarzających się okazji.

We wczorajszym meczu Lopez Caro mógł już skorzystać z Paredesa (pauzował za kartki) i z Palencii (z uwagi na mecze międzypaństwowe nie grała pierwsza drużyna). Awans Palencii do drużyny Luxemburgo spowodował, iż... wylądował on na ławie w Realu B.

W pierwszej połowie nasza drużyna nie bardzo potrafiła stwarzać sytuacje bramkowe. Ofensywnie zorientowani pomocnicy Realu - Juanfran, Jurado i Trashorras - mieli kłopoty, by stworzyć okazje jedynemu napastnikowi - Soldado. Pierwsi groźną sytuację stworzyli goście, jednak Diego Lopez kapitalnie obronił strzał Juanmy. 4 minuty później dali odpowiedź piłkarze Realu, jednakże Soldado nie wykorzystał podania Jurado. Do przerwy 0:0.

W drugiej połowie widzowie w Ciudad del Futbol de Las Rozas mogli obejrzeć bramki; niestety, obie zdobyte przez gości. W 58. minucie wspomniany Juanma wykończył kontratak przeprowadzony przez Cacę i Jonathana i goście wyszli na prowadzenie. Nasi zawodnicy dążyli do wyrównania, co niemal zakończyło się drugą bramką dla Las Palmas, jednak Diego Lopez wyszedł obronną ręką z pojedynku z Davidem Garcią. Lopez Caro próbował odmienić losy meczu wprowadzając na boisko Palencię, Adriana Martina i Barrala, ale ostatnie słowo należało do gości. W 89. minucie Aday ustalil wynik meczu na 2:0 dla UD Las Palmas.

REAL MADRYT B – UD LAS PALMAS 0:2 (Juanma 58, Aday 89)
Real Madryt B: Diego Lopez - Arbeloa, Robles, Sergio (75. Palencia), Paredes; Jotha, Javi Garcia (85. Adrian Martin); Juanfran, Jurado (75. Barral), Trashorras; Soldado.
UD Las Palmas: Nauzet Perez - Aday, Aythami, Arzeno, David Garcia; Ismael, Carmelo, Alberto, Juanma (80. Nauzet Aleman); Caca (90. Nacho Jara), Jonathan (89. David Gonzalez).
Sędziował: Juan Antonio Mendez Nunez. Żółte kartki: Juanfran, Trashorras, Arbeloa i Soldado (gospodarze) oraz David Garcia i Nauzet Perez (goście).
Przed meczem uczczono minutą ciszy pamięć zmarłej babci bramkarza Realu, Diego Lopeza.