Oceny zawodników po meczu z Atlético

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Atlético 1:2, ale dzięki zaliczce z pierwszego meczu awansował do finału Ligi Mistrzów. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Kristobal, Leszczu, Paczi i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1416 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Szuwi94. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Już na samym początku meczu popisał się ładną interwencją, ale w 16. minucie miał już na koncie dwie stracone bramki. Trudno jednak go o nie obwiniać – uderzenie Saúla było mocne, przy karnym Griezmanna natomiast zabrakło mu szczęścia. W drugiej połowie był skuteczny na linii i przypomniał nam o swoich najlepszych występach w koszulce Los Blancos.
Danilo
Był jednym z najsłabszych punktów Realu Madryt. Już na początku meczu otrzymał żółtą kartkę, przez co do końca spotkania drżeliśmy o to, czy Atlético nie będzie grało z przewagą jednego zawodnika. Brazylijczyk popełnił jeden bardzo poważny błąd, kiedy Navasa mógł pokonać Carrasco. Zaliczył przeciętny występ
Raphaël Varane
Poza akcją z 15. minuty, kiedy faulował Fernando Torresa w swoim polu karnym, Francuz zaliczył dość spokojny mecz. Nieźle radził sobie z napastnikami Colchoneros i po przegranym pojedynku z Hiszpanem wrócił na swój niezły poziom.
Sergio Ramos
Gra z żółtą kartką na koncie przez ponad 55 minut to dla kapitana duże wyzwanie, z którym wczoraj poradził sobie bardzo dobrze. Grał pewnie w obronie, doskonale radził sobie z asekuracją i trzymał zespół w ryzach. Mimo że Królewscy stracili dwa gole, stopera można oceniać niemal wyłącznie pozytywnie.
Marcelo
Nie był to wybitny mecz Marcelo. Na początku spotkania zupełnie nie mógł się odnaleźć, szukając gry z przodu. Carrasco sprawił mu trochę problemów. Po przerwie nieco się przebudził i gdy mecz stał się bardziej otwarty, z ogromną łątwością znajdował przestrzenie na połowie rywala. Niezły mecz, ale bez magii.
Luka Modrić
Wygląda na to, że odnalazł doskonałą formę w najważniejszym momencie sezonu. Jego umiejętność wychodzenia spod pressingu niejednokrotnie pomogła Królewskim, którzy byli osłupieni po dwóch pierwszych ciosach Atleti. Chorwat rozgrywał partidazo, był na innym – nieosiągalnym dla pozostałych – poziomie gry w piłkę. Bez niego o przejęcie kontroli nad spotkaniem byłoby niesłychanie trudno. Dobrze znowu cię widzieć, Luka.
Casemiro
Miał bardzo dużo pracy w środku pola i poza bardzo trudnym okresem na początku meczu radził sobie całkiem dobrze. Mógł też wpisać się na listę strzelców, ale kapitalną paradą popisał się Jan Oblak. Przyzwoite spotkanie Brazylijczyka, chociaż ponownie został dość pobłażliwie potraktowany przez sędziego po bardzo ostrym starciu z rywalem.
Toni Kroos
Na początku meczu wyglądał tak, jak cała reszta – jak dziecko we mgle. Na szczęście po pierwszym kwadransie w porę odzyskaliśmy dobrze znanego Toniego, który nie tylko nie zwykł tracić piłki w prosty sposób (96-procentowa skuteczność podań), lecz zaliczył też aż pięć kluczowych zagrań. Trzeba go też pochwalić za pójście za akcją i uderzenie w kierunku Oblaka w akcji bramkowej. Kroos się nie podpalił, uderzył w swoim stylu, dzięki czemu chwilę później Isco mógł uspokoić całe madridismo.
Isco
Należą mu się ogromne brawa za trzeźwość umysłu i dobre ustawienie przy jedynym golu Los Blancos we wczorajszym meczu. 25-latek pokazał wczoraj jednak nie tylko insynkt strzelecki. Dobrze poruszał się między liniami, szukając miejsca dla siebie czy kolegów, potrafił też nieco dłużej przetrzymać piłkę. Ta drużyna go potrzebuje. Trudno sobie wyobrazić jedenastkę Królewskich bez niego.
Karim Benzema
Maestro! Cóż on zrobił w tym lewym rogu murawy na Vicente Calderón. Jedna z najlepszych jego akcji w barwach Los Blancos skończyła się bardzo, bardzo ważnym golem. Nie można jednak upraszczać jego występu tylko do tej jednej sytuacji. Karim zagrał niezły mecz i wydatnie pomagał drużynie w ofensywie. Szkoda, że nie wpisał się na listę strzelców po dośrodkowaniu Marcelo, jednak pokazał, że można zaliczyć bardzo dobry występ bez gola ani asysty.