Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Awans Realu Madryt i transfery Barcelony to główne tematy na czwartkowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Benzema znalazł drogę do Cardiff” – wybuchowe Atlético prowadziło 2:0 już w 14. minucie na pulsującym Calderón. Magiczna akcja Benzemy pozwoliła Isco strzelić gola. To drugi finał z rzędu dla Los Blancos, którzy 3. czerwca zmierzą się z Juventusem. Zidane: „Nie wiem, jak Karim znalazł tam wyjście”.

Marcelino podpisze dwuletni kontrakt z Valencią. Nadal nacierpiał się, by wygrać w pierwszym meczu w Madrycie. Przed Celtą historyczne spotkanie. Galisyjczycy potrzebują remontady, by spełnić swoje marzenie.

AS

„Kurs na Duodécimę” – wielki mecz Keylora Navasa, który bronił wszystko w drugiej połowy. Real zagra 3 czerwca w Cardiff w 15. finale Pucharu Europy. Piętnaście epickich minut Atlético pozwoliło marzyć Calderón. Magiczna akcja Benzemy, którą wykończył Isco, podsumowuje awans do finału. Zidane: „Nie wiem, jak Karim znalazł tam wyjście”. Simeone: „Ich bramkarz był wielki i to opisuje mecz”.

Celta musi wygrać na Old Trafford, jeśli chce zagrać w finale w Sztokholmie. Barça chce Vitolo, a Atlético prosi Sevillę, by poinformowała ich, jeśli będą chcieli domknąć transfer. Carlos Sainz chce walczyć o tytuł. Nadal przetrwał w meczu z Foginim i w 1/8 finału zagra z Kyrgiosem.

Mundo Deportivo

„Dylemat” – Rafina chciałby otrzymywać więcej minut, ponieważ chce pojechać na mundial i może poszukać odejścia do Anglii lub Flamengo. Wpłynęły korzystne oferty za André Gomesa z ligi angielskiej i Juventusu, ale część sztabu chce dać mu jeszcze jeden rok szansy. Vitolo mówi, że schlebia mu zainteresowanie ze strony Barcelony.

Marzenie Rojiblancos trwało 40 minut. Po 15 minutach prowadzili 2:0, ale gol Isco pozbawił ich złudzeń. W finale Juve zagra z Realem. Celta musi odrobić straty na Old Trafford, jeśli myśli o grze w finale. Nadal i Đoković cierpieli w pierwszych meczach, ale wygrali.

Sport

„Szatnia stawia na Coutinho” – drużyna jest zdania, że Brazylijczyk byłby wzmocnieniem i bez problemu się zaadaptował. Po wczorajszej okładce Sportu i informacji, że piłkarz powiedział „tak” Barcelonie, w Liverpoolu wybito mu szybę w samochodzie.

Real igrał z ogniem, ale awansował. Barça poda cenę za Rafinhę, ponieważ ten chce odejść. Carlos Sainz mówi, że w Barcelonie zawsze zaliczał wielkie wyścigi.