/ Zuza

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Wielu zawodników poza meczowymi kadrami

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Kolejny bardzo dobry mecz pomocnika. Jego drużyna pokonała Las Palmas 1:0 i dalej ma szanse na utrzymanie w Primera División, chociaż są one minimalne. Burgui w starciu z Kanaryjczykami był bardzo aktywny, trzy razy uderzał na bramkę rywali, z czego dwa razy celnie. Miał też udział przy golu Carmony. Trener ściągnął go z boiska w 83. minucie.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga bez problemów rozprawiła się z rezerwowym zespołem Celty Vigo, wygrywając 3:0. Diego grał przez cały mecz i zanotował bardzo udany występ. Obrona Andaluzyjczyków zdołała zachować czyste konto i nie pozwoliła rywalom na stworzenie zbyt wielu okazji. Celta oddała tylko dwa celne strzały. Llorente dwanaście razy pozbawił przeciwników piłki.
Ocena WhoScored: 7,5/10

Marcos Llorente (Alavés)
Marcos rozegrał pełne 90 minut w baskijskim starciu Alavésu z Athletikiem. Lepsi okazali się gracze z Vitorii, chociaż to goście wyraźnie przeważali. Defensywa gospodarzy musiała się bardzo napracować, ale ostatecznie zdołała zachować czyste konto. Llorente zaliczył aż dziewiętnaście odbiorów. Graczem meczu został jednak strzelec bramki – Theo Hernández.
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 7,1/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Wolfsburg wygrał na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 2:0. Borja nie znalazł się nawet w kadrze meczowej.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Heerenveen przegrało na wyjeździe ze Zwolle. Martin nie mógł wystąpić w tym meczu z powodu kontuzji kostki.

Lucas Silva (Cruzeiro)
W minionym tygodniu Cruzeiro spotkało się najpierw z Chapecoense w Pucharze Brazylii. Lucas zagrał od początku i został zmieniony w 75. minucie. Grał aktywnie, pokusił się nawet o groźny strzał zza pola karnego, ale nie zdobył gola. Cruzeiro wygrało 1:0.

W weekend odbył się rewanż finału Campeonato Mineiro. Atlético-MG wygrało z Cruzeiro 2:1 i wygrało 44. taki tytuł w swojej historii. Ten mecz Lucas oglądał z ławki rezerwowcyh.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Sezon zawodnika Eintrachtu dobiegł końca. Jesús jest już w Madrycie, gdzie przechodzi rehabilitację. Jego drużyna przegrała u siebie z Wolfsburgiem 0:2.

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham wygrał u siebie z Tottenhamem 1:0. Arbeloa nie łapie się do kadry meczowej od grudnia.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Eintracht przegrał u siebie z Wolfsburgiem 0:2. Omara, podobnie jak Vallejo, zabrakło w meczowej kadrze z powodu kontuzji.

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Villarreal przegrał na wyjeździe z Barcelona 1:4, ale Dienis nie znalazł się nawet w kadrze meczowej. Rosjanin ciągle boryka się z urazem mięśnia uda.

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia rozbiła Osasunę 4:1. Medrán wszedł na ostatnie kilkanaście minut tego spotkania przy ustalonym wyniku i nie miał większego wpływu na grę. Z kronikarskiej sumienności należy odnotować, że oddał strzał z dystansu. Niecelny.
Ocena Marki: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Jesé (Las Palmas)
Las Palmas przegrało ze Sportingiem Gijón 0:1. Jesé pauzował za żółte kartki i nie znalazł się w kadrze na ten mecz.