Oceny zawodników po meczu z Granadą

Jak grali nasi?

Real Madryt pokonał Granadę 4:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Klatus, Leszczu, Mateo i Zuza. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 952 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał SBHM. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Bramkarz Realu Madryt ma za sobą jeden z najspokojniejszych meczów w tym sezonie. Granada niemal zupełnie nie stwarzała zagrożenia w okolicach pola karnego Królewskich, jednak gdy sytuacja wymagała interwencji, za każdym razem Casilla radził sobie bardzo dobrze. Zaliczył szóste czyste konto w tym sezonie.
Danilo
Niewielu kibiców Królewskich się tego spodziewało, ale nie odczuliśmy braku Daniego Carvajala. Danilo nie cierpiał w defensywie, a do tego potrafił sporo dołożyć w ofensywie. Zaliczył asystę przy golu Moraty, a później sam mógł wpisać się na listę strzelców. Piłka po jego uderzeniu odbiła się jednak od słupka.
Nacho
To nie był najtrudniejszy występ dla wychowanka Królewskich. O zachowanie koncentracji w takim meczu było piekielnie trudno, ponieważ wynik ustalony był jeszcze w pierwszej połowie, ale Nacho tradycyjnie dał radę.
Sergio Ramos
Spokojny i dobry występ kapitana. W defensywie radził sobie bez zarzutu, a w ataku mógł nawet wpisać się na listę strzelców po podaniu Coentrão. W drugiej połowie wyprowadził też efektowną kontrę, jednak ostatecznie akcja spaliła na panewce.
Fábio Coentrão
Ponownie zaskoczył na plus. Już w 11. minucie popisał się doskonałym dośrodkowaniem, po którym James zdobył drugą bramkę. Mógł zaliczyć drugą asystę, ale pod bramką Ochoy pomylił się Ramos. Zaimponował się też jedną bardzo dobrą interwencją w defensywie. Gdyby tylko nie miał takich problemów ze zdrowiem i kondycją, w kadrze Realu Madryt na pewno znalazłoby się dla niego miejsce.
Casemiro
Obok Ramosa był wczoraj jednym z dwóch piłkarzy w jedenastce, na których trener stawia w najważniejszych meczach. Nie zawiódł – w defensywie utrzymywał bardzo dobry poziom. Jeśli chodzi o grę do przodu, wystarczy wspomnieć wyborną sytuację, w której przed Casemiro była właściwie tylko bramka. Okazało się, że takie okazje też można marnować.
Mateo Kovačić
Zidane może na niego liczyć. Tym razem Chorwat miał do pomocy Casemiro, dzięki czemu nieco częściej mógł skupić się na rozegraniu piłki, a nie na asekurowaniu kolegów. Posłał też znakomite prostopadłe podanie do Lucasa Vázqueza, które mogło i powinno skończyć się golem. Kova po raz kolejny udowodnił swoją wartość.
Lucas Vázquez
Był kluczowy przy pierwszym golu, przy którym zaliczył asystę. Sprawiał spore problemy rywalowi na skrzydle. Mógł zdobyć przepiękną bramkę, ale piłka leciała o kilkanaście centymetrów za wysoko i odbiła się od poprzeczki.
James Rodríguez
Przede wszystkim dzięki jego skuteczności madrytczycy już od 11. minuty mogli powoli myśleć o odpoczynku i kolejnych meczach. Najpierw popisał się instynktem „dziewiątki” i z bliska wpakował piłkę do siatki, później uwolnił się spod krycia i pokonał Ochoę strzałem głową. Był zaangażowany w wiele akcji ofensywnych Krółewskich, a do tego nie zapominał o obronie. Bardzo dobry występ Jamesa.
Marco Asensio
Znów w starciu, w którym Zizou postawił na tych graczy, którzy mogą liczyć na nieco mniej występów, Asensio nie błyszczał tak, jak wtedy, gdy wchodził z ławki rezerwowych. Nie zaliczył ani jednej spektakularnej czy efektownej akcji, zdołał jednak zapisać na swoim koncie asystę przy trafieniu Moraty.
Álvaro Morata
Dwa bardzo ładne gole i kolejny dobry mecz wychowanka. Jego liczby w tym sezonie są bardzo dobre i jest coraz więcej przesłanek, by to on był podstawowym środkowym napastnikiem Realu Madryt. Kiedy gra, nie zawodzi.
Karim Benzema
Nie wyglądał jak piłkarz głodny gry i bramek. Kilka razy nieźle spisał się w rozegraniu, ale notorycznie zawodził w okolicach pola karnego rywala. W jego przypadku ostatnio nic się nie zmienia – wciąż jest w mizernej dyspozycji.
Isco
Wszedł na boisko w 69. minucie, jednak tempo meczu już wtedy było bardzo wolne. Isco kilka razy próbował przyspieszyć grę, jednak nie zawsze szło to w parze z precyzją. Rozgrzał się przed półfinałowym rewanżem z Atlético.
Mariano Díaz
Tradycyjnie w ciągu kilkunastu minut pokazał ogromne zaangażowanie i chęć do gry. Zdążył zaliczyć nawet kluczowe podanie, którego Benzema nie potrafił zamienić na gola. Niewykluczone, że był to jego ostatni występ w Realu Madryt. Wyraźnie widać, że ma znacznie większy potencjał niż bycie trzecim napastnikiem Królewskich.