Kolejna porażka Castilli

Królewscy nie sprostali Mensajero

Castilla w fatalny stylu pożegnała się w tym sezonie z własną publicznością. Królewscy, którzy już nie grają o nic, przegrali z walczącym o utrzymanie Mensajero 0:1 i przed nimi został tylko jeden mecz. Obecnie zajmują dziesiątą pozycję w tabeli, ale mogą ją utracić, ponieważ większość meczów w tej kolejce jeszcze nie zostało rozegranych. Solari próbował dokonać zmian w składzie, by odmienić drużynę. Przesunął Achrafa do linii pomocy, ale ostatecznie nie przyniosło to pożądanych efektów, dlatego w drugiej połowie Marokańczyk wrócił na bok defensywy.

Kanaryjczycy przyjechali na stadion Alfredo Di Stéfano po zwycięstwo i nie dali się zepchnąć Castilli do obrony. Stworzyli sobie pierwszą dogodną okazję w 20. minucie. Główkował Borja, a Craninx popisał się piękną interwencją. Królewscy mieli problemy z przedostawaniem się pod bramkę rywali. Tuż przed przerwą goście wyszli na prowadzenie. Gol do szatni mógł podziałać demotywująco na podopiecznych Solariego, ale oni wyszli na drugą połowę odmienieni.

Castilla ruszyła do odrabiania strat i zepchnęła rywali do głębokiej defensywy. Mensajero jednak umiejętnie się broniło i wyprowadzało kontrataki. Bardzo blisko doprowadzenia do remisu był Vergos, lecz piłka po jego strzale wylądowała na poprzeczce. Gospodarze do samego końca walczyli o odmienienie wyniku, ale im się to nie udało. To szósta porażka w tym sezonie na własnym stadionie. Dodając do tego bardzo słabą grę na wyjazdach, trudno było marzyć o awansie do Segunda División.

Real Madryt Castilla – Mensajero 0:1
0:1 Borja Rubiato 45’

Real Madryt Castilla: Álex Craninx, Álvaro Tejero (Mario Rodríguez 67’), Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Abner Felipe (Luismi Quezada 77’), Javi Muńoz, Jaime Seoane, Achraf Hakimi, Aleix Febas (Nikos Vergos 48’), Sergio Díaz, Víctor Campuzano.

Mensajero: Ione Puga, Gabi Ramos, Dani Hernández, Víctor Marco, Mohamed Kamal, Jaime González, Álex Cruz (Ricardo Hernández 79’), Matías Dumpiérrez, Nacho Rodríguez (Vianney 74’), Borja Rubiato, Ale González (Yeray Pérez 90’).