Castillo - Real Madryt B 1:1

<i>Minigalacticos</i>, dzięki remisowi z Castillo, mają punkt przewagi nad Universidad...

Real Madryt B zremisował na wyjeździe z Castillo 1:1. Bramkę dla naszej druzynny zdobył w w 71. minucie Javi Garcia, 2 minuty później wyrównał Casanova. Dzięki temu remisowi minigalactios zostali samodzielnymi liderami, bowiem Universidad Las Palmas przegrał na wyjeździe z Leganes.

Trener Realu, Juan Ramon Lopez Caro nie mógł dziś skorzystać z dwóch obrońców: Palencii (powołany do pierwszej drużyny) i Paredesa (kartki). Wobec tych absencji linie defensywna - patrząc od prawej strony - utworzyli: Arbeloa, Sergio, Robles i Victor Blanco. Jeżeli chodzi o parę piwotów, De la Red posadził na ławie Jothę, by współpracować na boisku z Javim Garcią. W ofensywie Lopez Caro wystawił to, co najlepsze: Juanfrana, Jurado, Trashorrasa i Soldado.

W pierwszej połowie piłkarze obu drużyn robili wiele, by uśpić kibiców zebranych na Estadio Castillo del Romeral. Dość powiedzieć, że pierwszy strzał na bramkę padł w 25. minucie meczu. Jego autorem był Roberto Trashorras – piłka trafiła w słupek bramki strzeżonej przez Javiego Ortegę. Bramkarz Realu, Diego Lopez, nie miał takich stresów w 1. połowie jak jego kolega po fachu z Castillo...

Początek drugiej połowy to dominacja Blancos, nie przekładająca się na sytuacje bramkowe. Gospodarze odpowiedzieli dwoma okazjami nie wykorzystanymi przez Batistę. W 67. minucie Lopez Caro zdjął z boiska Soldado (nie strzelił 16. bramki w sezonie, najlepszą okazje miał w 60. minucie). Zastąpił go Adrian Quintairos.

W 71. minucie goście wyszli na prowadzenie. Javi Garcia zaskakująco strzelił z dystansu i Javi Ortega musiał wyjmować piłkę z siatki. Gospodarze odpowiedzieli już po dwóch minutach, gdy Casanova wykorzystał błąd Diego Lopeza. Do końca meczu wynik się nie zmienił. Real Madryt C zremisował z Castillo i wobec przegranej Universidad Las Palmas został samodzielnym liderem grupy 1 Segunda Division B.

CASTILLO – REAL MADRYT B 1:1 (Casanova 73 – Javi Garcia 71)
Castillo: Javi Ortega- Visconti, Victor Alfonso, Axier, Manolo; Francis Hernandez (79. Adai), Alex Castro, Cristian Hernandez, Iray (73. Santi Ruiz); Nacho Casanova, Aitor (50. Batista). Trener: Jose Carlos Alamo.
Real Madryt B: Diego Lopez - Arbeloa, Sergio, Robles, Victor Blanco; De la Red (57. Jotha), Javi Garcia; Juanfran, Jurado (82. Adrian Martin), Trashorras; Soldado (67. Adrian Quintairos). Trener: Juan Ramon Lopez Caro.
Sędziował Iturrio Rosell. Żółte kartki: Victor Alfonso, Aitor, Alamo (trener), Adai i Alex Castro (gospodarze) oraz Robles, De la Red, Soldado i Trashorras (goście).