Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Kiepski weekend graczy związanych z Realem

To był nieudany weekend nie tylko dla pierwszej drużyny Królewskich. Nie najlepiej poszło także pozostałym graczom związanym z Los Blancos. Wciąż wielu piłkarzy leczy kontuzje, a na domiar złego na uraz narzeka też Martin Ødegaard.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Wrócił do pierwszego składu Sportingu. Zaliczył 89 minut w starciu z Osasuną, które ostatecznie jego drużyna zremisowała 2:2. Strzelił nawet gola, ale Gil Manzano go nie zaliczył. Po meczu skrzydłowy dość otwarcie skrytykował arbitra, który rzeczywiście zaliczył bardzo kiepski występ. Burgui nie powinien jednak mieć sobie nic do zarzucenia – gdyby sędzia stanął na wysokości zadania, on byłby jednym z bohaterów.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 6,3/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga pokonała u siebie Valencię 2:0, ale wbrew temu, na co wskazuje wynik, mecz był dosyć wyrównany. Nietoperze oddały nawet więcej strzałów od gospodarzy. Diego rozegrał całe spotkanie i spisał się nieźle, zaliczając kilka udanych interwencji. Niestety wychowanek Królewskich został też nagrodzony żółtą kartką, co negatywnie rzutuje na jego występ.
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
Baskowie wywalczyli cenny remis na Wyspach Kanaryjskich, gdzie zmierzyli się z Las Palmas. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, a Marcos spędził na boisku dziewięćdziesiąt minut. Llorente robił to, co potrafi najlepiej, czyli twardo walczył w środku pola. Zaliczył poprawny występ, ale trochę poniżej swojego zwyczajnego poziomu.
Ocena WhoScored: 6,6/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Napastnik pojawił się w starciu z Herthą Berlin w 74. minucie, kiedy jego drużyna przegrywała 0:1. Już chwilę po wejściu otrzymał żółtą kartkę i poza tym do ostatniego gwizdka sędziego się nie wyróżnił. Miał tylko kilka kontaktów z piłką i nie potrafił odwrócić losów meczu.
Ocena Bilda: 5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,0/10

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Heerenveen podejmowało u siebie Willem II i zdołało wygrać 1:0. Martin wyszedł w podstawowym składzie, ale spędził na placu gry tylko pięćdziesiąt cztery minuty. Norweg musiał opuścić boisko z powodu ostrego faulu, jakiego dopuścił się na nim zawodnik gospodarzy. Ødegaard narzekał na ból kostki. Jeszcze nie wiadomo, jak poważna jest jego kontuzja.
Ocena WhoScored: 7,1/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
W środku minionego tygodnia Cruzeiro rozgrywało rewanż z São Paulo w ramach 1/16 Pucharu Brazylii. Przegrało 1:2, ale dzięki zaliczce 2:0 z pierwszego meczu awansowało dalej. Lucas całe spotkanie oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

W weekend dostał szansę na wejście na boisko w 83. minucie zwycięskiego starcia z Américą-MG. Nie pokazał za wiele, ale to właśnie z nim na boisku Cruzeiro strzeliło gola ustalającego wynik spotkania (2:0).

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Sezon zawodnika Eintrachtu dobiegł końca. Jesús jest już w Madrycie i oglądał Klasyk z trybuny na Santiago Bernabéu. W weekend jego drużyna poradziła sobie z Augsburgiem i wygrała 3:1.

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham bezbramkowo zremisował z Evertonem u siebie. Arbeloa od 3 grudnia pozostaje poza kadrą z powodu urazu stopy.

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Rosyjski pomocnik ciągle zmaga się z problemami mięśniowymi, dlatego nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych Żółtej Łodzi Podwodnej w meczu z Leganés. Jego koledzy poradzili sobie jednak z Pepineros na La Cerámice, wygrywając 2:1. Spotkanie obfitowało w emocje, bo przyjezdni wyrównali stan meczu w 89. minucie gry, ale chwilę potem wynik potyczki ustalił Bakambu.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
W sobotę Eintracht pokonał Augsburg 3:1, a duży udział w jego grze odegrał były pomocnik Castilli. Wykonał mnóstwo krótkich podań i dobrze spisywał się w defensywie. Tradycyjnie zaliczył 90 minut i po raz kolejny potwierdził, że jest kluczowym zawodnikiem ekipy z Frankfurtu.
Ocena Kickera: 3,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 8,4/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Wystąpił od początku w starciu z Málagą. Oddał jeden celny strzał, ale bramkarz gospodarzy poradził sobie z nim bez większych problemów. Zszedł na zmianę w 76. minucie, a jego zespół przegrał 0:2.
Ocena Marki: 0/3
Ocena Asa: 0/3
Ocena WhoScored: 6,1/10

Jesé (Las Palmas)
Las Palmas zremisowało 1:1 z Alavés na własnym obiekcie. Jesé rozegrał cały mecz. Rozpoczął nawet nieźle – w pierwszych kilku minutach szarżował na bramkę Fernando Pacheco, ale potem obniżył rytm i nie znalazł już okazji do strzału.