Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrana Barcelony w Klasyku to główny temat na poniedziałkowych okładkach najpopularniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Messi zdecydował: mamy ligę” – MARCA podsumowuje, że Argentyńczyk rozstrzygnął wibrujący Klasyk w 92. minucie. Na dole opis spotkania: Leo był decydujący, strzelił dwie piękne bramki i wyprowadził Barcelonę na pozycję lidera; wspaniali Keylor i Ter Stegen; Ramos został wyrzucony w 73. minucie; Królewscy doprowadzili do remisu w dziesiątkę; zabójcza kontra w ostatniej akcji rozgrzewa tytuł do czerwoności. Bale zagrał od początku i znowu doznał kontuzji łydki, tym razem lewej w 35. minucie. Do tego na boku Marcelo przyznaje, że popełnił błąd w ostatniej okazji oraz terminarz obu ekip do końca sezonu.

Poza tym na górze: Nadal wygrał swój 50. tytuł w tenisie, potwierdzając, że jest absolutnie najlepszy na kortach ziemnych; kolarz Valverde wygrał klasyk w Liège; motocyklista Márquez wygrał w Austin, ale liderem MotoGP jest Rossi.

AS

„Największy spektakl na świecie” – AS twierdzi, że w starciu sił było 18 parad bramkarzy, 5 goli i ciągłe zmiany sytuacji. Messi był królem wieczoru i otworzył ligę w 92. minucie. Wypowiedzi trenerów: Zidane stwierdził, że przy 2:2 trzeba było zachować więcej głowy, a Enrique, że Barcelona wygrała w stylu Realu, co mu się podoba. Do tego niżej ligowa czołówka i wyrzucenie Ramosa, który schodząc z boiska kłócił się z Piqué.

Na dolnym pasku ligowe wyniki, a poza tym w dolnej kolumnie: Nadal wygrał dziesiąty tytuł w Monte Carlo; czwarty triumf Valverde w Liège; motocyklista Márquez wygrał w Stanach Zjednoczonych; podsumowanie madryckiego maratonu.

Mundo Deportivo

„Ekstaza!” – Mundo Deportivo opisuje, że legendarny Messi poprowadził Barcelonę do historycznego triumfu w Madrycie, który daje jej pozycję lidera i wygrany dwumecz. Leo doszedł do 500 goli, Rakitić dołożył trafienie, a Sergio Ramos obejrzał czerwoną kartkę po polowaniu na Argentyńczyka. Do tego na dole sukcesy Rafy Nadala i Marca Márqueza.

Sport

„Święty Messi” – Sport informuje, że Leo podbił Bernabéu w dniu świętego Jerzego. Argentyńczyk dał Barcelonie wygraną w 92. minucie i świętował, pokazując kibicom swoją koszulkę. Liga zostaje otwarta.