REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.04.14, godz. 21:39, El Jarek / spiegel.de

Der Spiegel: Cristiano zgwałcił kobietę i zapłacił jej za milczenie

Fot. Getty Images

Der Spiegel opublikował dzisiaj kolejne informacje od Football Leaks, które tym razem traktują o Cristiano Ronaldo i jego rzekomej napaści seksualnej, którą potem sprytnie ukryto. Przedstawiamy najważniejsze wiadomości z artykułu niemieckiej gazety.

Wszystko miało zdarzyć się 12 czerwca 2009 roku w Las Vegas, gdzie Cristiano spędzał wakacje z kilkoma członkami rodziny. Na wieczornej imprezie poznał Amerykankę, z którą długo flirtował i z którą ostatecznie udał się do apartamentu w Palms Place Hotel. Der Spiegel twierdzi, że Susan, imię zmienione, miała zostać zgwałcona, a wszystko opisała po roku w liście, jaki sporządziła dla Cristiano. Kobieta pisze, że doskonale pamięta biały różaniec i to jak Portugalczyk naskoczył na nią od tyłu.

Football Leaks poza listem udostępniło także dziennikarzom dokument z spoza sądowej ugody, którą zawarto 7 miesięcy po całym wydarzeniu. Nad całym procesem miało czuwać aż 9 prawników. Susan zgodziła się milczeć na temat wydarzeń z tamtej nocy i porzucić wszystkie oskarżenia, a w zamian otrzymać od Ronaldo 375 tysięcy dolarów. Do tego kobieta zobowiązała się wymienić wszystkie osoby, jakim opowiadała o zdarzeniu oraz zniszczyć wszystkie elektroniczne i papierowe dokumenty, które wiązały się ze sprawą. Wszystko objęto klauzulą, przez którą w razie wycieku tych informacji czy naruszenia porozumienia Amerykanka musiała zwrócić całą wspomnianą kwotę.

Porozumienie zawarto 12 stycznia 2010 roku. Za Portugalczyka podpis miał złożyć Carlos Osório de Castro, który od wielu lat zajmuje się prawnymi sprawami zawodnika. Niemcy podkreślają, że to był koniec tej historii, ale pytają, jak potem wiele razy w dalszych częściach artykułu, czy to etyczne i czy powinno się w ten sposób obchodzić sądy oraz sprawiedliwość?

Der Spiegel dodaje, że kontaktował się z Susan, jej rodziną oraz przyjaciółmi, ale praktycznie nikt nie chciał rozmawiać, a jeśli nawet, to nie w wymiarze oficjalnym. Porozumienie wszystko blokuje. Gazeta opisuje, że kobieta pochodzi z wyższej klasy średniej, mieszka na strzeżonym osiedlu w Las Vegas, a jej rodzice mają dom w jednej z lepszych dzielnic na przedmieściach. W 2009 roku Amerykanka rozwiodła się z mężem, który w ogóle nie przewija się w historii związanej z Ronaldo ani w żadnych dokumentach. Mężczyzna nie chce też rozmawiać o sprawie. Reporterzy gazety polecieli specjalnie do Las Vegas i znaleźli Susan, która miała wpaść wręcz w panikę i uciekać. Klauzula 4. z jej porozumienia wyraźnie nakazuje jej nieudzielanie jakiegokolwiek komentarza w tej sprawie.

Dziennikarze odwiedzili również apartament w hotelu Palms Place Hotel, gdzie przebywał Cristiano. Pokój 57306 kosztuje dzisiaj około 1000 dolarów za noc. Ma kuchnię, duży salon, dwie sypialnie i luksusowe łazienki. Jego największą atrakcją jest balkon z jacuzzi z widokiem na miasto. Piłkarz przebywał tam kilka dni. Było to tego lata, kiedy Real zapłacił za niego Manchesterowi United 94 miliony euro.

W liście Susan opisuje, jak przebiegał tamten wieczór. Cristiano miała poznać w strefie VIP jednego z klubów i dała mu swój numer. On później zadzwonił i zaprosił na imprezę, po której poszedł do jego apartamentu. Kiedy Susan przyszła z przyjaciółką, Ronaldo i jego znajomi siedzieli w jacuzzi. Portugalczyk zaproponował kobietom stroje kąpielowe i ruszył za Susan, gdy ta poszła się przebrać. W pokoju zaczęli się całować, ale jak pisze Amerykanka w liście, dla niego to było za mało. Rzucił ją na łóżko, chociaż ona cały czas się broniła. Po wszystkim miał jej powiedzieć, że w 99% nie jest złym człowiekiem, ale nie potrafi wytłumaczyć tego 1%. Takie słowa padają w liście. Susan miała też napisać, że chciałaby wszystkim powiedzieć prawdę.

Der Spiegel w tym miejscu pyta: kim jest Cristiano Ronaldo? Niemcy stwierdzają, że każdy zna go jako piłkarza z goli, dryblingów i gry. Także z zarobków w wysokości ponad 40 milionów euro brutto rocznie. Z łez przy opuszczaniu boiska w finale mistrzostw Europy i radości po wygranej. Dziennikarze zauważają jednak, że Ronaldo to też idol młodzieży i symbol seksu. Pierwsze oskarżenie o gwałt otrzymał w 2005 roku, ale po przesłuchaniach i zbadaniu dowodów sprawę umorzono. Z drugiej strony, gwiazdy codziennie są ofiarami szantażów. Gazeta ostatecznie stwierdza, że tylko kobieta i Ronaldo wiedzą, do czego doszło tamtej nocy.

Prawnicy Ronaldo do dzisiaj odrzucają wszystkie zarzuty o gwałt. Monachijski adwokat Portugalczyka odpowiedział na prośbę o komentarz. „Oskarżenia, jakie zawieracie państwo w swoich pytaniach, powinny zostać jak najmocniej oddalone. Mój klient podejmie działania przeciwko każdemu nieprawdziwemu zarzutowi czy faktom jak również przeciwko naruszeniu jego dóbr osobistych”, odpisuje Johannes Kreile. Niemiec miał ostrzec gazetę przed publikacją tego artykułu. Der Spiegel dodaje, że wśród dokumentów od Football Leaks znajduje się notka o rozmowie prawnika Osório de Castro z Cristiano na temat tamtej nocy. Miał on mu powiedzieć, że przespał się z Susan i zasnął, a ona poszła do jacuzzi. Nie zauważył, żeby miała jakiekolwiek problemy. Czy Susan kłamie? Ale dlaczego prawnicy Ronaldo dążyli w takim razie do ugody poza sądem?

Gazeta dodaje, że policja tamtego dnia zarejestrowała telefon o 14:16 dotyczący sytuacji z potencjalnym gwałtem. Założono sprawę, której numer znalazł się potem w dokumentach, jakie podpisały obie strony w styczniu. Osoba, która odebrała telefon, notowała, że kobieta była zapłakana i chociaż znała sprawcę, to nie podała nazwiska, a jedynie mówiła, że to osoba publiczna i sportowiec. Po godzinie 15 do kobiety podjechał radiowóz, bo chciała poddać się procedurze dotyczącej gwałtu i skorzystać z tak zwanego rape kit. Po 16 funkcjonariusze dowieźli ją do University Medical Center. Istnieje dokument, który potwierdza, że wykonano wtedy badania i zabiegi za 2977 dolarów, ale nie wiadomo dokładnie za co. W liście Susan twierdzi, że miała rany w okolicach intymnych. Nie wiadomo, czy po tamtych badaniach kobieta wniosła oficjalne oskarżenie. Wiadomo, że ostatecznie albo je wycofała, albo go nie było. Wszystko najprawdopodobniej z powodu strachu przed publicznym starciem z taką postacią.

Susan obrała jednak inną drogę. Wynajęła małą firmę w południowej części Las Vegas. W połowie lipca prawniczka Susan, Mary, także zmienione imię, kontaktuje się brytyjskimi adwokatami piłkarza. Ci kierują maila to Carlosa Osório De Castro i pytają, o co chodzi. Ten nie ma pojęcia, ale po kilku dniach wie już, że to wybuchowa sprawa. Pod koniec lipca w sprawę zaangażowanych było już kilkanaście osób, w tym ludzie z Kalifornii. Mieli oni między innymi zbadać apartament w Las Vegas. Tymczasem zawodnik dostał katalog z 274 pytaniami dotyczącymi tamtej nocy, na które miał odpowiedzieć prywatnie i werbalnie bez żadnych śladów. Wśród nich te traktujące o spotkaniu z Susan, zażywaniu narkotyków, kontaktach z kobietą i wszystkich szczegółach dotyczących tamtego wieczoru. Pojawiła się też sprawa koleżanki Susan jako ważnego świadka, z którą Der Spiegel także się skontaktował, ale również ona zachowała milczenie.

W stanie Nevada gwałt zagrożony jest karą dożywotniego pozbawienia wolności. Trzeba jednak udowodnić winę z całkowitą pewnością, a o to bardzo trudno przy napaściach seksualnych. Większość takich spraw to po prostu słowo przeciwko słowu. Dlatego większość ofiar rozpoczyna procesy cywilne, a nie karne, gdzie szukają rekompensaty ekonomicznej. W tego typu sprawie materiał dowodowy może być dużo lżejszy i wystarczy pokazać, że oskarżony mógł mieć coś wspólnego z całą sytuacją. Minusem tego postępowania jest to, że te sprawy są już publiczne i każdy może się potem z nimi zapoznać. Jedyna ochrona to zmiana nazwiska na pseudonim w aktach, ale rzadko w czymkolwiek to pomaga. Dlatego wiele spraw kończy się poza sądem na bazie mediacji. Dochodzi się do porozumienia, wypłaca pieniądze i wszystko znika. To chroni tożsamość ofiary, ale też napastnika. Wszystko trwa dużo krócej i nie trzeba zagłębiać się w szczegóły.

W tej sprawie mediacje były jednak dosyć długie, co widać po notatkach prawników. Dochodzi do tego, że w grudniu 2009 roku pojawia się zagrożenie, że Susan jednak skieruje sprawę do sądu. Osório de Castro miał w tamtym okresie napisać do kolegów ze Stanów Zjednoczonych, żeby zaczęli działać szybciej, bo zegarek tyka. Dochodzi do spotkania 12 stycznia 2010 roku. Ronaldo jest nieobecny, co denerwuje Susan. Po całym dniu negocjacji zapada porozumienie: 375 tysięcy dolarów za milczenie. Der Spiegel komentuje, że to tygodniówka zawodnika w samym klubie. Do lata trwają zabiegi domykające porozumienie, między innymi ochrona przed wyciekiem czy sprawa opodatkowania kwoty, by uniknąć niewygodnych pytań ze strony amerykańskiego fiskusa. Osório de Castro ostatecznie sprawę zamyka 31 lipca 2010 roku. Portugalski prawnik nie chciał komentować tych doniesień.

Co do cytowanego listu, który dołączono do finalnej wersji porozumienia, w klauzuli 10. umowy zapisano, że Osório de Castro ma go na głos przeczytać Ronaldo. Susan kończy w nim stwierdzeniem, że nie interesują ją pieniądze, a sprawiedliwość, której już nigdy nie dostanie. Dodaje, że nigdy nie będzie już tą samą kobietą. W postscriptum kobieta pisze: „Dzisiaj podjęłabym inną decyzję. Zgwałciłeś mnie rok temu. Mam nadzieję, że wyciągnąłeś wnioski z tego ogromnego błędu. Nigdy nie odbieraj kobiecie życia, jak zrobiłeś to mi!!”.

REKLAMA

Komentarze

2017.04.16, godz. 00:58, Wzmachol
Ech... Cały ten Świat mnie dobija... Cały rok był niewinny, jednakże na kilka dni przed meczem okazało się, że ma brudne sumienie... Ile razy tak było. Czy to przed meczami z Bayernem czy Barceloną. Czy piszący to wszystko ludzie, a tym bardziej Ci, którzy te artykuły zatwierdzają i potem wydają nie mają za grosz poczucia tego, że jest to tak tania i denna zagrywka, że naprawdę skończeni umysłowo ludzie będą w to wszystko wierzyć?

Wiem, że gwiazdom odbija i są w stanie odwalać takie numery... Ale serio Ronaldo musiałby kogoś zgwałcić, żeby opróżnić swoje jajeczka? :D
2017.04.15, godz. 22:35, Gutek
Próba zrobienia szumu przed rewanżem. Niemcy chwytają się brzytwy :)
2017.04.15, godz. 12:18, madridista555
Mieli napisać Cristiano zgwałcił Bayern na Alianz Arenie ale ktoś zmienił ostatni wyraz
2017.04.15, godz. 12:09, MaCiesz
Przecież to artykuł na zasadzie, ktoś tam kogoś widział ale nikt nie wie kto to był, ktoś coś napisał ale nie wiadomo kto i tak dalej. Boli Niemców, że ich wielki Bayern przegrał i takie są skutki tego, dziwne że rzekomo miał miejsce ten incydent 8 lat temu a piszą o nim właśnie teraz w czasie dwumeczu Realu z Bayernem.
2017.04.15, godz. 11:59, RFan
Niemcy fawno nie wygrali LM ale żeby z tego powodu się posuwać do takich oskarżeń.. Słabo to wygląda, żenujące.
2017.04.15, godz. 09:23, mientusek1407
Snap
ale wtedy to już nie jest gwalt
2017.04.15, godz. 08:14, Mensch
Nie wiązałbym tego z Bayernem, Spiegel jest z Hamburga, a Bayern lubi się tylko w Bawarii :p
2017.04.15, godz. 07:11, zelu_83
Wszyscy anonimowi. Sama poszla a po roku uświadomiła sobie że to gwałlt a dziennikarze z niemiec to publikują po porażce gdzie bayern nie istniał i tuż przed rewanżem. Najlepsza komedia 2017.
2017.04.15, godz. 05:13, OmarRM
Naprawdę tak boli szwabów porażka bayernu, że musieli takiego newsa puścić? Przecież to jest jakaś żenada..chore..
Tym artykulikiem to teraz zrobili sobie famę, zawszę będą kojarzeni z tą bzdurą i wszyscy już mają ich za imbecyli.
Weźmy to na najprostszą logikę, że po co Cristiano miałby kogoś gwałcić i ryzykować życie, kariere i całą reputację na którą ciężko sobie zapracował... Przecież gdyby jakaś laska nie chciałaby mu dać, to zaraz by inną rozkminił. Dla niego to jest prostsze niż strzelanie karnych. O czym tu w ogóle mówimy...
2017.04.15, godz. 01:30, Snap
Niech sobie gwałci, aby tylko tego nie robił 24 godziny przed meczem bo wtedy forma spada. Swoją drogą to nie jedna by chciała być zgwałcona przez niego.
2017.04.15, godz. 00:29, modric94
Hahaha, czy oni serio zaatakowali tak perfidnie najlepszego zawodnika, jednej z najbardziej wplywowych organizacji sportowych na swiecie? Przeciez Pérez ich zniszczy...


Jestem pewny, ze to bujda. Gdyby Ronaldo ja zgwalcil to mial by ciagle z tylu glowy ze moze isc siedziec i nie gralby wtedy dobrze, a gral zaj**iscie. Biore popcorn, bedzie ciekawie.
2017.04.15, godz. 00:19, Ronaldovva
Jak już chcieli robić szum to mogli to o Benzemie napisać, może wtedy ktokolwiek by w to uwierzył, tak nie mają żadnych szans. Ronaldo odpowie w swoim stylu strzelając Bayernowi kilka goli w Madrycie.

Wątpię, że niemieckie media byłyby na tyle zdesperowane po porażce Bayernu żeby znaleźć matkę Juniora; kobietę, której tożsamość bardzo chciałyby poznać wszystkie gazety plotkarskie na świecie. Nie zgadza się ani termin, ani te wymyślone kwoty, ani pochodzenie dziewczyny. Nie zdziwiłabym się jakby Cris szukał bardzo podobnej do siebie dziewczyny żeby syn był jego małą kopią.
2017.04.15, godz. 00:09, marco9512
Kobieta z bogatego domu otrzymuje hajs, który zapewne bez problemu mają jej rodzice i godzi się na milczenie xd ktoś kto mieszka na chronionym osiedlu w takim miejscu to 375k ma co miesiąc xd mogliby rzucić chociaż z 3 miliony a nie takie grosze ;p
2017.04.15, godz. 00:03, oumajgad
Nosz...

Przecież to typowa zagrywka wielkich marek. Taniej jest pójść na ugodę i "przyznać rację" stronie "poszkodowanej" idąc na ugodę unikając tym samym PR-owego koszmaru jakim jest ewentualny proces sądowy. Wszyscy dobrze wiemy jak takie procesy wyglądają. Oskarżony = winny w oczach mediów i prostych ludzi, więc robi się absolutnie wszystko aby procesu uniknąć, nawet jeśli cała sprawa to jedna wielka bujda na resorach.

Boże, odrobina zwykłej wiedzy o życiu i zasadach panujących we współczesnym Świecie i nie ma afery.
2017.04.14, godz. 23:18, VamosRealMadrid
Załosne..na boisku się nie da to trzeba inaczej...
2017.04.14, godz. 22:55, KrukPL
Szkoda słów.. xD
2017.04.14, godz. 22:46, smiatuniu
Jak to powiedział jeden polityk :"Jak można zgwałcić prostytutkę?"
Jakby były dowody itp konkretne to w zyciu by się nie zgodziła,tylko na 300.000..
2017.04.14, godz. 22:39, andziaganja
juz nie maja co pisac i o kim zeby specjalnie wywolac spekulacje, burze i 'uszczypnac' przed meczem.

pozwac ich
gnoje

2017.04.14, godz. 22:27, MiaSanMiaa
Panowie, proszę Bayern w to nie mieszać. Jakiś niemiecki pismak ma ból 4 liter po meczu i szuka jakiejś afery przed rewanzem. Wiem, że dla większości Niemcy to zło, ale Bayern nie ma z tym nic wspólnego, a Ronaldo powinien od tych szmatlawcow zażądac publicznych przeprosin i odszkodowania, bo tak medialny człowiek nie dopuścił by się czegoś takiego (mimo że za nim nie przepadam). Zresztą - gdyby do gwałtu doszło to Benzema na pewno by coś o tym wspomniał :P
Pozdrawiam i dobrej nocy.


Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
2017.04.14, godz. 22:24, R3bus
To już się robi chore powoli xD
2017.04.14, godz. 22:23, REALcampeón
A może to ta sama kobieta, z którą ma syna? Stąd takie tajemnice "surogatki", hm
2017.04.14, godz. 22:17, sebeks18
Dziwne, że ta informacja pojawiła się teraz przed meczem z Bawarczykami...
2017.04.14, godz. 22:17, kukułeczka
Może ugoda była z matką synka a szkopy dorobili resztę?
2017.04.14, godz. 22:14, Kris10
ku*wa, jaki ból dupy trzeba mieć po przegranym meczu żeby tak oskarżać człowieka...

Mam nadzieję, że CR poda ich do sądu o grube miliony a samemu Bayernowi strzeli w ten wtorek jakiegoś hattricka! Trzeba zamknąć japy tym debilom niemcom

Pomijam fakt, że CR raczej woli chłopców więc brawa dla tych idiotów co wymyślili ten artykuł.
2017.04.14, godz. 22:13, original
Marna gierka ze strony Niemców. Gdyby faktycznie była ugoda to wątpię zeby to było tylko te 300tys, raczej kilka milionow. Zreszta gdyby tak medialny czlowiek zrobil cos takiego to juz dawno by to wyszlo na jaw
2017.04.14, godz. 22:11, sebas1902
o moj boze!
2017.04.14, godz. 22:10, Xaoo
xDDDDDDD
2017.04.14, godz. 22:09, ikerowa
Powiem tak: Ja też mogę wpisać sobie w Google np. "Emre Can na plaży", zgarnąć jakiś szczegół i oskarżyć Niemca o gwałt. Biały różaniec u Crisa widział chyba każdy - taki szczegół to nie szczegół, w sytuacji gwałtu ofiary potrafią zapamiętać nawet wadę na tęczówce oprawcy - gdyby dziewczyna podała coś takiego to możnaby ewentualnie gdybać, że tam coś się wydarzyło. Jak dla mnie - możliwe, że uprawiali seks, dziewczyna chciała czegoś więcej a dla Crisa nie było tematu albo dziewczyna chciała uprawiać seks a dla Crisa nie było tematu. Dlaczego ugoda poza sądem? Cris pewnie nie chciał się babrać w takim bagnie. Ale Niemiaszki róbmy też Mają niezły ból...
2017.04.14, godz. 22:06, repsev
Z wyższej klasy średniej, a za tygodniówkę Cr-a zgodziła się milczeć? I kto niby w to uwierzy?
2017.04.14, godz. 22:05, Gosia96
Niech go tak oskarżają a on we wtorek strzeli Bayernowi 3 bramki. 😃😀
2017.04.14, godz. 22:02, e_santiago_b
Ich rodak Goebbels byłby dumny.
2017.04.14, godz. 21:59, Tittez89
zeby ich nie zgwałcił na Bernabéu jeszcze :D
2017.04.14, godz. 21:59, Kałmanawardze
Nie bardzo sobie wyobrażam, żeby facet z jego wyglądem, pozycją, sławą i pieniędzmi musiał się uciekać do gwałtów... no chyba że ta kobieta miała na imię Bayern, a na nazwisko Monachium, wtedy jest bezapelacyjnie winny...
2017.04.14, godz. 21:58, sebas250
A ja myślę, że spędził noc z tą laską a ona uznała, że fajnie byłoby trochę się wzbogacić i oskarżyła go o gwałt. On oczywiście ją nie zgwałcił ale uznał aby lepiej nikomu o tym nie wspominać i podpisał z nią ugodę. Można zobaczyć ilu koszykarzy NBA było pozwanych o gwałt i w zasadzie nigdy nie przegrali oni sprawy ale niestety ucierpiały na tym małżeństwa, związki etc. (np.: Kobe Bryant, Michael Jordan)
2017.04.14, godz. 21:57, madridistdusza
Fałszywe niemieckie śmiecie.
2017.04.14, godz. 21:56, ptych
Hahaha Benzema pewnie ma wszystko nagrane
2017.04.14, godz. 21:55, białyM
nie ma to jak sprawa sprzed kilku lat.

Brawo niemiaszki a teraz zajmijcie sie swoimi gwaltami w kraju z udzialem ciapakow
2017.04.14, godz. 21:54, vamosreal93
Widze ze jak nie ma jak boiskowo zagrozic rywalowi to sie szuka brudów poza boiskiem.

Śmiecie. Moglby miec kazda to mialby ryzykowac kariere dla jednej laski? hahahah...
2017.04.14, godz. 21:54, POPAJ83
Zdjęcie Ronaldo z białym różańcem widział chyba każdy kto czyta gazety lub czyta inf. na stronach Realu więc to że podała ten "szczegół" jest wręcz śmieszny. Poza tym miało to miejsce w 2009 roku ale dziwnym trafem odkryli to po upokorzeniu B.Monachium przez CR7 i przed rewanżem na Bernabéu. Widzę, że Niemieckie brukowce biorą przykład z Katalońskich szmatławców bo inaczej się nie da wygrać z Królewskimi. Trzeba narobić zamętu. Wstyd. Niech lepiej Szkopki dalej wypinają się Muzułmanom bo to im wychodzi najlepiej.
2017.04.14, godz. 21:53, phantoM53
Nie ździwiłby mnie jego hattrick w rewanżu. Goebelsowe pomioty jak zwykle brudnych gierek się imają.
2017.04.14, godz. 21:52, fejk
Ciekawe co na to Benzema. Może on ma jakieś dowody :)
2017.04.14, godz. 21:51, ptych
Gwalt to bedzie na Bernabéu jak przyjada Bawarczycy i im Cris wrzuci kilka bramek
2017.04.14, godz. 21:49, NikitaChruszczow
Przecież on jest gejem!
2017.04.14, godz. 21:48, pawlakos
*niemcy
2017.04.14, godz. 21:47, pawlakos
Zgwałcił to on Bayern w środę :D Biedni Niemcy mają ból dupki po meczu i muszą sobie czymś nadrobić to wymyślają takie historyjki
2017.04.14, godz. 21:47, adamjnz
Odpowie na boisku we wtorek
2017.04.14, godz. 21:47, e_santiago_b
XD
2017.04.14, godz. 21:47, Balo
hahaha xD trzeba przecież o czymś pisać co nie? żal to czytać, serio
2017.04.14, godz. 21:46, MowMiDave
que te pasa xD
2017.04.14, godz. 21:46, Real_Rex
MARAVILLOSO
uwielbiam Cię :'D
2017.04.14, godz. 21:45, LosKonrado
Zaczyna się,teraz przed GD zaraz coś kataloncy wymyśla.Jak to było w tamtym roku.
2017.04.14, godz. 21:45, madridistdusza
Od zawsze myślałem, że niemiaszki to naród mściwy, ale że aż tak? Żeby mieszać Crisa w gwałt, bo strzelił im 2 bramki? Żenada.
2017.04.14, godz. 21:44, 19Ramos02
😂😂😂
2017.04.14, godz. 21:43, nezus
Taktyka wgurwienia Ronaldo przed rewanżem?
2017.04.14, godz. 21:41, Dominqez
Der Spiegel ma bul pośladków za oklep na Alianz i tyle w tym sensacji.
2017.04.14, godz. 21:41, MARAVILLOSO
Zawsze się trochę gwałci ( ͡° ͜ʖ ͡°)
2017.04.14, godz. 21:40, Pinto z Rio
Strzelił dwie bramki to trzeba narobić zamętu ;)

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama