Dzisiejsze okładki

Co na pierwszych stronach?

Wygrane Realu i Barcelony to główne tematy na czwartkowych okładkach najważniejszych dzienników sportowych w Hiszpanii.

MARCA

„Lider Asensio” – Marco poprowadził Real i błyszczał na tle drużyny. Leganés przegrywało już 0:3 i dopiero wtedy zaczęło grać. Piłkarze Zidane'a przystąpią do sobotnich derbów w dobrej formie i po serii sześciu wygranych z rzędu.

MSN przejechało się po Sevilli. Barça rozstrzygnęła mecz już w pierwszej, niezwykłej połowie. Wolność za kaucją dla aresztowanych w sprawie ustawiania meczów przez Eldense. Zostali oskarżeni o spisek i korupcję. Zaczyna się wyzwanie dla Rahma. Golfista będzie gwiazdą w swoim debiucie w Mastersie. Historyczna remontada Unicaji, która w ostatniej kwarcie miała run 18:0 i sięgnęła po Eurocup.

AS

„Plan B działa” – AS analizuje, że Zidane dokonał aż dziewięciu zmian przed sobotnimi derbami. Magię pokazał Asensio, a Morata zaliczył hat-tricka.

Barça załatwiła sprawę w pierwszej połowie. Golazo Suáreza z przewrotki i dwa trafienia Messiego, który ma ich już w lidze 27. Snadro pozwolił na złapanie oddechu Míchelowi. Osasuna wygrała po 170 dniach. Ochoa obronił karnego Borgesa. Eibar patrzy na Europę. Orellana spotka się z Berizzo. Pięciu aresztowanych w sprawie ustawiania meczów przez Eldense zwolnionych za kaucją. Mogą trafić do więzienia na od pół roku do czterech lat. Unicaja zdobyła Eurocup i zagra w Eurolidze. Odrobiła 13 punktów do Valencii w ostatniej kwarcie.

Mundo Deportivo

„Recital!” – SuperBarça przeszła się po Sevilli w niezwykłej pierwszej połowie. Messi był liderem drużyny w swoim powrocie i strzelił dwa gole, a Suárez dołożył niesamowitą bramkę z przewrotki. Rafinha przejdzie w piątek artroskopię kolana.

Rotacje Zidane'a dobrze zafunkcjonowały. Hiszpański atak z Lucasem, Moratą i Asensio pokrył błędy w defensywie Los Blancos w meczu z Ogórkami. Juventus i Lazio zagrają w finale Pucharu Włoch. Chelsea wygrała z City i głaszcze już mistrzowski tytuł. Unicaja mistrzem Eurocup i z nagrodą w postaci gry w Euroldzie. Jon Rahm jest jednym z faworytów do wygrania golfowego Mastersa.