Juvenil A Gutiego zdobył mistrzostwo

Królewscy pokonali Getafe

Juvenil A Gutiego pokonał dzisiaj Getafe 2:1 i zapewnił sobie mistrzostwo grupy 5 División de Honor. Ten mecz w pierwotnym terminie nie mógł zostać rozegrany, dlatego został przesunięty na środek tygodnia. Przed pierwszym gwizdkiem Real Madryt miał tyle samo punktów co Atlético Madryt, jednak bilans meczów bezpośrednich jest korzystny dla Blancos, którzy wygrali u siebie 6:1 i przegrali na wyjeździe 1:3.

Getafe zajmuje trzecie miejsce w tabeli i od razu było wiadomo, że wysoko zawiesi poprzeczkę podopiecznym Gutiego. Goście wyszli w pierwszej połowie na prowadzenie za sprawą trafienia Lele. W przerwie hiszpański trener dokonał dwóch zmian, by odmienić losy spotkania. Po starcie drugiej połowy temperament Gutiego dał o sobie znać na tyle, że sędzia musiał go upomnieć. Chwilę później najlepszy strzelec zespołu – Dani Gómez – doprowadził do wyrównania. Do mistrzostwa brakowało już tylko jednego gola. Czas mijał, kolejne zmiany nie przynosiły efektu aż do ostatniej akcji meczu. Królewscy mieli rzut rożny, dośrodkował Óscar, a piłkę do siatki wpakował Sotillos, zapewniając drużynie tytuł mistrzowski.

Guti sięgnął ze swoją drużyną po pierwsze w tym sezonie trofeum i jednocześnie wywalczył prawo do udziału w Pucharze Mistrzów, który wyłoni młodzieżowego mistrza Hiszpanii, a także w Pucharze Króla. Do tego Juvenil A weźmie udział w finałowym turnieju Ligi Młodzieżowej UEFA. Do zgarnięcia pozostają więc jeszcze trzy trofea. Pierwszy krok został zrobiony, czas na kolejne.

Real Madryt – Getafe 2:1 (0:1)