/ Zuza

Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Weekend w wykonaniu zawodników związanych z Realem

Kolejny weekend, w którym najlepiej z poniższych zawodników spisał się Burgui. Pomocnik prezentuje równą formę i głównie dzięki niemu Sporting może jeszcze marzyć o utrzymaniu. Bardzo dobrze spisał się również Omar. Pozostali zawodnicy raczej nie mieli powodów do radości, bo albo musieli pogodzić się z porażką, albo w ogóle nie wybiegli na boisko.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Burgui znów zaprezentował się bardzo dobrze, tym razem w wyjazdowym spotkaniu z Sevillą. Sporting wywalczył cenny punkt, a pomocnik opuścił boisko w 81. minucie, gdy głównym celem Asturyjczyków była obrona wyniku. Burgui był aktywny, oddał dwa strzały, z czego jeden poleciał w kierunku bramki. Prezentuje bardzo równą formę w ostatnich tygodniach.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,0/10

Diego Llorente (Málaga)
Málaga znów przegrała, ale tym razem jej gra wyglądała dobrze. Diego Llorente rozegrał pełne 90 minut, ale nie zapracował na wysoką ocenę. Przy pierwszym golu był nieco spóźniony, a do tego zmarnował jedną sytuację pod bramką rywali.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 5,9/10

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
Nie mógł zagrać w meczu z Realem Madryt ze względu na zapisy w umowie.

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Wolfsburg zremisował na wyjeździe z Bayerem Leverkusen 3:3, a Borja oglądał mecz z perspektywy ławki rezerwowych.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Heerenveen zanotowało trzecią ligową porażkę z rzędu, tym razem 1:4 z Heraclesem na wyjeździe. Ødegaard nie zagrał ani minuty, całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Lucas Silva (Cruzeiro)
W Brazylii nie było przerwy w meczach ze względu na zgrupowania reprezentacji, dlatego Cruzeiro przez ostatnie tygodnie rozegrało trzy mecze. Najpierw bezbramkowo zremisowało z Joinville. W tamtym spotkaniu Lucas Silva był bardzo aktywny – oddał dwa piękne strzały z dystansu, niestety oba nieskuteczne.

W następnym meczu (2:2 z Uberlândią) wszedł z ławki na ostatnie 20 minut przy ustalonym już wyniku. Niewiele wcześniej zameldował się na boisku w miniony weekend w starciu z Atlético. Cruzeiro wygrało 2:1, a spotkanie zostanie zapamiętane głównie przez bramkę Thiago Nevesa w pierwszej minucie.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Wyleczył już kontuzję i znów jest gotowy do gry od pierwszej od ostatniej minuty. W spotkaniu z Borussią Mönchengladbach przyczynił się do zachowania czystego konta, chociaż niczym się nie wyróżnił. Bardziej aktywni byli jego koledzy z linii obrony – Abraham i Oczipka. Zawiedli za to napastnicy Eintrachtu, więc mecz zakończył się bezbramkowym remisem.
Ocena Kickera: 2,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,7/10

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
Kontuzja nogi z grudnia nadal nie pozwoliła mu na powrót do gry. Ostatnio pojawiają się informacje, że obrońca latem wróci do Hiszpanii. Zainteresowanie wyraziły Celta i Espanyol.

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Rosjanin przegapił kolejny mecz z powodu kontuzji. Villarreal niespodziewanie przegrał na własnym boisku 2:3 z Eibarem.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Pomocnik rozegrał 90 minut w spotkaniu z Borussią Mönchengladbach i wypadł bardzo dobrze. Uczestniczył w wielu akcjach, podając z 93-procentową skutecznością. Zarobił w pierwszej połowie żółtą kartkę, ale to jedyna negatywna informacja dotycząca występu Omara.
Ocena WhoScored: 7,4/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Valencia rozbiła Deportivo La Coruńa 3:0. Medrán cały ten mecz oglądał z perspektywy ławki rezerwowych.

Jesé (Las Palmas)
Spędził na boisku 90 minut i starał się szukać gry. Oddał trzy celne strzały, ale niestety żaden z nich nie wpadł do siatki i nie zmienił wyniku. Jego zespół przegrał z Celtą 1:3.