Oceny zawodników po meczu z Deportivo Alavés

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Deportivo Alavés 3:0. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Banan, Cover, Klatus, Leszczu i Mateo. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 830 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał okarexPL. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Po kilku tygodniach przerwy wrócił między słupki i zaliczył czyste konto. Ma za sobą kilka udanych interwencji, ale parę razy po jego zagraniach na przedpolu puls mógł nieco skoczyć w górę. Ogólnie rzecz biorąc, nie spisał się wybitnie, ale zachował czyste konto i nie zawiódł.

Danilo
Prawa flanka miała należeć wczoraj do niego, ale szybko musiał zmienić stronę. Grał w kratkę – miał problemy z defensywą, jednak nikt nie zaliczył tylu kluczowych podań co on. Mimo wszystko na dziś nie stanowi absolutnie żadnej konkurencji dla Carvajala czy Marcelo, a prawdopodobnie w przypadku urazu jednego z nich w kolejce do gry przed nim jest także Nacho.
Pepe
Pod nieobecność Sergio Ramosa przejął nie tylko opaskę kapitańską, lecz także rolę lidera defensywy Los Blancos. Wrócił po dłuższej przerwie do pierwszego składu, ale nie pozwolił, by mieć jakiekolwiek wątpliwości dotyczące jego formy. Zagrał bardzo dojrzale i spisał się co najmniej nieźle.
Nacho
Jego wszechstronność po raz kolejny okazała się dużym darem. Zaczął mecz na lewej stronie obrony, ale po kontuzji Varane'a dołączył do Pepego, z którym utworzył parę stoperów. W defensywie spisał się bez zarzutu, a do tego potrafił dorzucić coś ekstra z przodu. To on ustalił wynik meczu i zdobył drugą bramkę w tym sezonie.
Luka Modrić
Przerwa, jaką dał mu trener reprezentacji, chyba w ogóle mu nie pomogła. Zaliczył jeden z najgorszych meczów w tym sezonie. Zabrakło nie tylko kreatywności i błyskotliwości, lecz także dokładności i chłodnej głowy. Zaliczył sporo strat i był jednym z najgorszych zawodników Los Blancos na boisku. Do najtrudniejszego okresu tego sezonu zostaje coraz mniej czasu, ale jedno jest pewne – potrzebujemy go w dużo, dużo lepszej dyspozycji.
Toni Kroos
Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że gdy nie ma Casemiro i to właśnie Niemiec musi wskoczyć w jego buty, gra Niemca wygląda znacznie inaczej. Gorzej. Nie inaczej było tym razem – Królewscy mieli takie okresy, gdy tracili kontrolę nad środkiem pola, a wina spada między innymi na Kroosa.
Isco
Właśnie tak wyobrażamy sobie zawodnika, który chce zostać w drużynie, podpisać nowy kontrakt i uczciwie walczyć o pierwszą jedenastkę. Zaliczył kolejny udany mecz, zdobył bardzo ważną bramkę i poprowadził Królewskich do zwycięstwa. Nareszcie zdobywa zaufanie madridismo nie tylko efektownym dryblingiem, lecz także efektywną grą i pracą na całej długości boiska.
Gareth Bale
W kluczowych momentach sezonu Real Madryt potrzebuje go w znacznie lepszej dyspozycji niż tej, którą zaprezentował wczoraj. Zaliczył mnóstwo strat i nie przyczynił się do zwycięstwa tak, jak można było tego oczekiwać. W końcówce popisał się niezłym strzałem z rzutu wolnego, po którym piłkę do siatki z bliskiej odległości skierował Nacho.
Karim Benzema
Przeżywa najlepszy okres w tym sezonie. Nie ma mowy o gwizdach, ponieważ gdy strzela, Bernabéu zaczyna doceniać jego grę także poza polem karnym. Bez wątpienia był najlepszym zawodnikiem wśród tercetu BBC. Najważniejsze, że w pierwszej połowie nie zawiódł po podaniu Carvajala i otworzył wynik meczu.
Cristiano Ronaldo
Wiele razy próbował pokonać Fernando Pacheco, ale nie wpisał się na listę strzelców. Zaliczył jednak ładną asystę przy trafieniu Isco. Lepiej spisywał się w pierwszej połowie, ale to po przerwie zanotował kluczowe dogranie. Cieszy jednak to, że coraz rzadziej szuka gola za wszelką cenę i stara się szukać kolegów podaniami.
Daniel Carvajal
Miał w ogóle nie pojawiać się na boisku, ale Zinédine Zidane musiał wpuścić go na murawę już na początku meczu. Miał sporo pracy z aktywnym Theo, ale to on w ostatecznym rozrachunku wyszedł z tej bitwy na skrzydle zwycięsko – po ładnej akcji z Benzemą zaliczył asystę, a Królewscy zachowali czyste konto. Na plus należy też zapisać brak żółtej kartki, dzięki czemu będzie mógł wystąpić w rodzinnym mieście, Leganés.