Gol Ronaldo, udana remontada Szwecji

Portugalia – Szwecja 2:3

Portugalia rozegrała drugi mecz w ciągu tygodnia. W sobotę w starciu eliminacyjnym poradziła sobie z Węgrami, tym razem zaś na Estádio dos Barreiros na Maderze mierzyła się towarzysko ze Szwecją. W pierwszej jedenastce mistrzów Europy wystąpił Cristiano Ronaldo, który zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Mimo prowadzenia do przerwy 2:0 gospodarze pozwolili rywalowi na strzelenie trzech goli i ostatecznie przegrali 2:3. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Pepe.

Podopieczni Fernando Santosa od początku dominowali i częściej utrzymywali się przy piłce, ale to nie przekładało się na liczbę sytuacji podbramkowych. Selekcjoner nie postawił na najmocniejszy skład i wprowadził do jedenastki kilku graczy, którzy wcześniej grywali nieco rzadziej. Wśród jego wybrańców nie zabrakło jednak Cristiano Ronaldo, który w osiemnastej minucie wykorzystał dośrodkowanie Gelsona Martinsa i niezłym uderzeniem otworzył wynik meczu. Nieco ponad kwadrans później napastnik Realu Madryt wziął udział w akcji, która zakończyła się samobójczym trafieniem Andreasa Granqvista.

W drugiej połowie trener gospodarzy przeprowadził kolejne zmiany, co miało duży wpływ na przebieg spotkania. Szwedzi coraz częściej zbliżali się pod bramkę Marafony i w 57. minucie zdobyli bramkę kontaktową. Viktor Claesson ładnie podłączył się do akcji ofensywnej i z bliskiej odległości pokonał portugalskiego bramkarza. Cristiano Ronaldo opuścił boisko, a gra Seleçao das Quinas była coraz słabsza. W końcu to się zemściło – w 76. minucie Claesson po raz drugi wpisał się na listę strzelców, a Szwecja doprowadziła do wyrównania. W doliczonym czasie gry Marafona musiał jeszcze raz wyciągać piłkę z siatki. Tym razem pokonał go jego obrońca, João Cancelo i ostatecznie Portugalia przegrała 2:3.

Portugalia – Szwecja 2:3 (2:0)
1:0 Cristiano Ronaldo 18' (asysta: Gelson Martins)
2:0 Granqvist 34' (gol samobójczy)
2:1 Claesson 57' (asysta: Nyman)
2:2 Claesson 76' (asysta: Durmaz)
2:3 Cancelo 90'+3' (gol samobójczy)

Portugalia: Marafona; Cancelo, Bruno Alves, Neto, Eliseu (46' Semedo); Moutinho (46' Pizzi), Danilo Pereira (46' Carvalho), Renato Sanches; Gelson Martins (79' André Gomes), Cristiano Ronaldo (59' Quaresma), Bernardo Silva (46' Éder).