Pewne zwycięstwo Niemiec, Kroos grał do 89. minuty

Toni nie mógł odpocząć

Reprezentacja Niemiec pokonała w Baku Azerbejdżan 4:1 i zakończyła pierwszą serię meczów z kompletem zwycięstw. Co ciekawe, dopiero dzisiaj podopieczni Joachima Löwa stracili pierwszą bramkę w eliminacjach. Toni Kroos znalazł się w podstawowym składzie i pozostał na murawie do niemal samego końca, mimo że wynik był korzystny. Został zmieniony dopiero w 89. minucie. Pomocnik zarówno w reprezentacji, jak i w Realu Madryt, ma niewiele okazji do odpoczynku.

Niemcy potrzebowali dziewiętnastu minut, żeby wyjść na prowadzenie. Hector podał piłkę z lewego skrzydła, a bramkę zdobył Schürrle. Gospodarze nie poddali się po stracie bramki i niespodziewanie zdołali doprowadzić do wyrównania dzięki trafieniu Nazarova. Azerbejdżan cieszył się z remisu tylko pięć minut. İsmayılov stracił piłkę na rzecz Schürrle, napastnik Borussii natychmiast podał do Müllera, który nie zmarnował tej okazji. Tuż przed przerwą prowadzenie podwyższył Mario Gómez, zdobywając w ten sposób 30 bramkę w reprezentacji.

W drugiej części Niemcy wyraźnie spuścili z tonu, a mimo to kontrolowali przebieg meczu. Nie pozwolili Azerom oddać nawet jednego celnego strzału. W 81. minucie Schürrle ustalił wynik spotkania. Kroos posłał dobre podanie do Hectora, który z kolei dograł do napastnika Borussii, a ten pewnie wykorzystał taką szansę. Tuż przed upływem podstawowego czasu gry Kroos opuścił murawę i został zastąpiony przez Rudy’ego.

Azerbejdżan – Niemcy 1:4 (1:3)
0:1 André Schürrle 19’ (asysta: Jonas Hector)
1:1 Dimitrij Nazarov 31’ (asysta: Əfran İsmayılov)
1:2 Thomas Müller 36’ (asysta: André Schürrle)
1:3 Mario Gómez 45’ (asysta: Joshua Kimmich)
1:4 André Schürrle 81’ (asysta: Jonas Hector)

Azerbejdżan: Kamran Ağayev, Məhəmməd Mirzəbəyov, Rəşad Sadıqov, Bədavi Hüseynov, Pavel Paşayev, Rahid Əmirquliyev (Eddi İsrafilov 87’), Qara Qarayev, Dimitrij Nazarov, Cavid Hüseynov, Əfran İsmayılov (Ruslan Qurbanov 81’), Ramil Şeydayev (Deniz Yılmaz 67’).

Niemcy: Bernd Leno, Joshua Kimmich, Mats Hummels, Benedikt Höwedes, Jonas Hector, Sami Khedira, Toni Kroos (Sebastian Rudy 89’), Thomas Müller, Julian Draxler (Leroy Sané 84’), André Schürrle, Mario Gómez (Mesut Özil 61’).