Legendy Realu przegrały z Liverpoolem

Emocjonujący mecz na Anfield

Legendy Realu Madryt przegrały w meczu z byłymi piłkarzami Liverpoolu na Anfield 3:4. Bohaterem spotkania był Steven Gerrard, który brał udział przy wszystkich bramkach The Reds. Pierwsze ostatnie podanie Anglik zaliczył już na samym początku meczu, posyłając dokładną piłkę na głowę Michaela Owena, który pokonał bramkarza Królewskich.

Później były pomocnik Liverpoolu dobrze wystawił piłkę Johnowi Aldridge'owi, który również pokonał bramkarza. Gerrard wywalczył także rzut karny, który potem na bramkę zamienił Robbie Fowler. Na koniec zaś Steven sam strzelił czwartego gola dla gospodarzy.

Królewscy odpowiedzieli dopiero w końcówce, gdy wydawało się już, że zejdą z boiska przy wyniku 0:4. Odrabianie strat zaczęło się w 80. minucie meczu, gdy Edwin Congo dobił piłkę po tym, jak bramkarz obronił strzał z dystansu Salgado. Zaledwie minutę później drugiego gola dla Realu strzelił Fernando Morientes, który wykorzystał fatalny błąd Philla Babba.

Wynik meczu ustalił zaś w 90. minucie Rubén de la Red. Były pomocnik oddał dobry strzał głową i pokonał bramkarza The Reds. Kibice na Anfield nie mieli więc na co narzekać, bo zobaczyli ładne, emocjonujące spotkanie, w którym padło przede wszystkim wiele bramek.

Liverpool FC – Real Madryt 4:3 (1:0)
1:0 Owen 24' (asysta: Gerrard)
2:0 Aldridge 50' (asysta: Gerrard)
3:0 Fowler 66' (rzut karny)
4:0 Gerrard 71'