Pewne zwycięstwo Hiszpanii, bramka Isco

<i>La Roja</i> pokonała Izrael 4:1

Hiszpania pokonała Izrael 4:1 w piątej kolejce eliminacji do mistrzostw świata w Rosji. Celem La Rojy były dzisiaj trzy punkty i utrzymanie pierwszego miejsca w grupie przed Włochami. Udało się go zrealizować już w pierwszej połowie, kiedy gospodarze wyszli na dwubramkowe prowadzenie. W podstawowym składzie znalazło się miejsce dla dwóch madridistas – Carvajala i Ramosa. W drugiej połowie na boisku pojawił się Isco, który wpisał się na listę strzelców.

Izrael przyjechał do Gijónu z nastawieniem na defensywę, ale dosyć szybko Hiszpania zdołała wyjść na prowadzenie. Alba zagrał do Davida Silvy, który posłał piłkę do siatki. Chwilę później Iniesta mógł zdobyć drugą bramkę, ale uderzył niecelnie. Izrael, mimo że rzadko przejmował piłkę, potrafił się odgryźć. Bardzo dobrą okazję zmarnował Zahavi. Ciekawie było pod koniec pierwszej połowy. Najpierw De Gea musiał interweniować po uderzeniu głową Refa’elowa, a później skuteczny atak przeprowadziła Hiszpania. Thiago podał do Vitolo, Marciano był bliski obrony strzału, ale ostatecznie futbolówka wtoczyła się za linię.

Po przerwie Hiszpania zdobyła trzecią bramkę i pozbawiła Izraelczyków złudzeń na korzystny wynik. Thiago dośrodkował piłkę z rzutu rożnego wprost na głowę Diego Costy, który zdobył swojego piętnastego gola w barwach reprezentacji. W 70. minucie na boisku pojawił się Isco, zmieniając Iniestę. Chwilę później Izrael zdołał zmniejszyć straty. Gerszon trafił w słupek, uderzając piłkę głową, a skuteczną dobitką popisał się Refa’elow. W końcówce La Roja przeprowadziła skuteczny kontratak i Isco ustalił wynik na 4:1.

Hiszpania – Izrael 4:1 (2:0)
1:0 David Silva 13’ (asysta: Jordi Alba)
2:0 Vitolo 45’+1’ (asysta: Thiago Alcântara)
3:0 Diego Costa 51’ (asysta: Thiago Alcântara)
3:1 Li’or Refa’elow 76’
4:1 Isco 88’ (asysta: Iago Aspas)

Hiszpania: David de Gea, Jordi Alba, Gerard Piqué, Sergio Ramos, Dani Carvajal, Sergio Busquets, Andrés Iniesta (Isco 70’), David Silva, Thiago Alcântara (Koke 63’), Vitolo (Iago Aspas 83’), Diego Costa.

Izrael: Ofir Marciano, Eli Dasa, Szir Cedek, Etan Tibi (Talib Tawatha 19’), Rami Gerszon, Almog Cohen, Bibras Natcho, Tal Ben Haim (Tomer Hemed 64’), Dan Einbinder (Dawid Keltjens 60’), Li’or Refa’elow, Eran Zahawi.