James strzela, Kolumbia wygrywa

<i>Los Cafeteros</i> lepsi od Boliwii

W pierwszym meczu trzynastej kolejki eliminacji do mistrzostw świata w strefie CONMEBOL Kolumbia pokonała Boliwię 1:0. Los Cafeteros byli zdecydowanym faworytem, ale bardzo długo męczyli się z drużyną, która nie ma najmniejszych szans na awans do mundialu. Dopiero w 83. minucie na listę strzelców wpisał się James Rodríguez, który dobił swój strzał z rzutu karnego.

Mecz nie stał na zbyt wysokim poziomie. Zgodnie z oczekiwaniami, Kolumbijczycy wyraźnie dominowali i przeważali. Boliwia niemalże nie zbliżała się pod bramkę Davida Ospiny, skupiając się na głębokiej defensywie. Jednym z bohaterów meczu był Carlos Lampe, bramkarz występujący na co dzień w lidze chilijskiej. Bronił on zdecydowaną większość strzałów graczy José Pékermana. Selekcjoner Los Cafeteros miał problemy już w pierwszej połowie, ponieważ urazu doznał Luis Muriel i musiał opuścić boisko.

James Rodríguez zaliczył nie najgorszy mecz. Był aktywny, szukał gry i rzeczywiście był ważny dla swojej reprezentacji. W 83. minucie po faulu na Juanie Cuadrado arbiter podyktował rzut karny, a do piłki podszedł właśnie pomocnik Realu Madryt. Lampe odczytał jego zamiary i obronił strzał z jedenastu metrów, ale James szybko dobił pierwsze uderzenie. W samej końcówce Kolumbia wyszła na prowadzenie i dowiozła ten rezultat do końca.

Trudno mówić o przekonującym zwycięstwie, ale na pewno w Kolumbii panuje obecnie spory optymizm. Reprezentacja zbliżyła się do występu w Rosji i po trzynastu meczach ma 21 punktów. Musi czekać na wyniki goniących ją drużyn, jednak przerwała passę trzech meczów bez zwycięstwa i już może przygotowywać się do starcia z Ekwadorem, które odbędzie się 28 marca o 23:00 polskiego czasu.

Kolumbia – Boliwia 1:0 (0:0)
1:0 James 83'

Kolumbia: Ospina; Cuadrado, Mina, Zapata, Armero; Torres, Uribe (63' Zapata), C. Sánchez; James; Bacca (76' Cardona), Muriel (34' Quińones).
Boliwia: Lampe; Cuéllar (76' Ribera), Raldes, Coimbra (90'+3' Gutiérrez), Aponte; Meleán, Bejarano, Justiniano; Morales (87' Arce), Martins Moreno; Sagredo Chávez.