Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Kolejny świetny występ Burguiego

Gracze związani z Realem Madryt nie będą najmilej wspominać ubiegłego tygodnia. Martin Ødegaard w ogóle nie wyszedł na boisko w starciu z liderem, a na brak szans narzekać może kilku innych piłkarzy. Wielu zawodników wciąż leczy kontuzje. Najlepiej znów zaprezentował się Jorge Burgui, który po raz kolejny potwierdził świetną formę. Nie zawiódł także Marcos Llorente.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Skrzydłowy wciąż jest w bardzo dobrej dyspozycji, co potwierdził w niedzielę w starciu z Granadą. W kluczowym dla Sportingu meczu Burgui zaliczył asystę i wywalczył rzut karny, którego na bramkę nie zdołał zamienić Lacina Traoré. Bez wątpienia 23-latek był jednym z najlepszych zawodników ekipy z Asturii, która wygrała 3:1 i wyprzedziła Granadę. Do bezpiecznej strefy traci jednak aż pięć oczek.
Ocena Marki: 2/3
Ocena Asa: 3/3
Ocena WhoScored: 8,7/10

Diego Llorente (Málaga)
Po raz pierwszy od stycznia wychowanek Los Blancos wystąpił na środku obrony i zaliczył pełny mecz. Málaga jednak znowu zawiodła. W 2017 roku zwyciężyła tylko raz. Teraz zremisowała z Leganés 0:0 i przerwała passę czterech porażek z rzędu. Diego spisał się przeciętnie, jednak na razie może cieszyć się zaufaniem Míchela, który dwa tygodnie temu objął ekipę z Andaluzji.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,9/10

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
22-latek ponownie zaliczył bardzo dobry występ i pomógł swojej drużynie w zwycięstwie 1:0 z Realem Sociedad. Zebrał znakomite noty – wyróżniono go między innymi za to, że 20 razy przerwał akcje Basków, zaliczył 90-procentową skuteczność podań i przebiegł ponad 12 kilometrów. Tradycyjnie był jednym z wyróżniających się zawodników Deportivo Alavés.
Ocena Marki: 3/3
Ocena WhoScored: 7,8/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Napastnik w dalszym ciągu nie może liczyć na wiele szans od trenera. Wszedł w 86. minucie, ale tylko kilka razy miał piłkę przy nodze i nie zdołał pomóc drużynie w powiększeniu prowadzenia. Ostatecznie Wilki wygrały z Darmstadt 1:0 po trafieniu Mario Gómeza w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.
Ocena WhoScored: 6,2/10

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Po raz pierwszy od wypożyczenia do Heerenveen nie zaliczył ani minuty. Norweg cały mecz spędził na ławce rezerwowych. Jego koledzy przegrali z prowadzącym w tabeli Feyenoordem 1:2. Drużyna Ødegaarda zajmuje ósme miejsce w tabeli Eredivisie.

Lucas Silva (Cruzeiro)
W środku tygodnia drużyna Brazylijczyka mierzyła się w krajowym pucharze z Murici AL. Pomocnik pojawił się na boisku w drugiej połowie, kiedy Cruzeiro prowadziło 2:0. Niczym szczególnym się nie wyróżnił, a jego drużyna wygrała 3:0 i awansowała do 1/16 finału. W weekend w rozgrywkach Campeonato Mineiro zabrakło go na boisku w meczu przeciwko Tombense. Cruzeiro zremisowało to spotkanie 1:1 i zajmuje drugą lokatę w tabeli.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Młody obrońca wciąż walczy z kontuzją uda, która wykluczyła go z kilku ostatnich spotkań. Po przerwie reprezentacyjnej powinien jednak wrócić do gry w wyjściowej jedenastce Eintrachtu. W weekend jego drużyna zremisowała z HSV 0:0.

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
Pozostaje bez gry od 3 grudnia ubiegłego roku. Wciąż ma problemy zdrowotne, dlatego Slaven Bilić nie może brać go pod uwagę przy ustalaniu meczowej osiemnastki. W weekend West Ham przegrał u siebie z Leicester 2:3.

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Rosjanin ponownie zgłaszał problemy mięśniowe, dlatego zabrakło go w kadrze na wyjazdowe spotkanie z Las Palmas. Jego drużyna przegrała na Wyspach Kanaryjskich 0:1.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Zaliczył pełny mecz z HSV, ale nie może go zaliczyć do udanych. To samo mogą powiedzieć jego koledzy, którzy zawiedli w meczu u siebie i tylko zremisowali 0:0. Warto zaznaczyć, że przez ponad 90 minut oddano zaledwie jeden celny strzał. Omar tradycyjnie skończył mecz z żółtą kartką na koncie. Było to jego 12. takie upomnienie w tym sezonie.
Ocena Kickera: 4,5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,5/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Pomocnik przesiedział cały mecz Valencii z Barceloną na ławce rezerwowych. Nietoperze przegrały na Camp Nou 2:4. Po raz ostatni Medrán dostał szansę od Voro w przegranym 0:4 starciu z Eibarem. Od tamtego czasu Valencia rozegrała osiem meczów ligowych. Były pomocnik Realu Madryt nie wystąpił w nich nawet przez minutę.

Jesé (Las Palmas)
Skrzydłowy usiadł tym razem na ławce, ale w końcówce pojawił się na boisku. Nie zrobił jednak furory i nie pomógł znacząco drużynie. Las Palmas i tak poradziło sobie z Villarrealem i pokonało go u siebie 1:0 po golu Kevina-Prince'a Boatenga, którego w 73. minucie zmienił właśnie Jesé.