Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Kolejny niezły mecz Burguiego

Ubiegły tydzień nie był zbyt udany dla graczy związanych z Realem Madryt. Większość z nich odegrała co najwyżęj mało znaczące role. Wyjątkiem może być Jorge Burgui, który notuje jeden z najlepszych okresów w swojej karierze.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Skrzydłowy drużyny z Asturii jest ostatnio w całkiem dobrej dyspozycji. W ubiegły weekend wypracował bramkę na 1:0 (na filmiku akcja od 4:20). Po jego strzale Diego Alves wybił piłkę przed siebie, a Duje Čop z najbliższej odległości skierował ją do siatki. Ostatecznie Sporting zremisował z Valencią 1:1, a Jorge zaliczył kolejny niezły mecz.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 6,7/10

Diego Llorente (Málaga)
Zespół z Andaluzji grał u siebie z Deportivo Alavés i przegrał 1:2. Goście wywalczyli trzy punkty już w doliczonym czasie gry, kiedy zwycięską bramkę strzelił Edgar Méndez. Zaznaczmy, że goście od 71. minuty grali w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartkę dostał wtedy Feddel. Niestety Diego całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
Marcos z kolei w wyżej wymienionym meczu na murawie spędził całe dziewięćdziesiąt minut i znów spisał się dobrze. Wychowanek Królewskich robił to, z czego słynie najbardziej, czyli odbierał piłkę, tym razem udało mu się tego dokonać czterokrotnie. Poza tym ponownie celnie podawał, nie zaliczył co prawda asysty lub nawet podania kluczowego, ale jego skuteczność w tym aspekcie kolejny raz zbliżyła się do dziewięćdziesięciu procent.
Ocena Marki: 2/3
Ocena WhoScored: 6,8/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
19-latek nie pojawił się na boisku nawet na minutę. Wilki dość niespodziewanie wygrały w Lipsku z wiceliderem 1:0, a jedyną bramkę zdobył Mario Gómez, czyli podstawowy środkowy napastnik ekipy Andriesa Jonkera.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Norweska perła ponownie nie zachwyciła. Nie można odmawiać mu chęci do gry, ponieważ starał się brać udział niemal w każdej akcji swojej drużyny, ale niewiele z tego wynikało. Wybierał raczej bezpieczniejsze rozwiązania, co nie wpływało pozytywnie na przebieg spotkania. Opuścił boisko w 56. minucie, gdy Excelsior prowadził 3:0. Ostatecznie Heerenveen poległo na wyjeździe 1:4.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
Cruzeiro grało w ten weekend na wyjeździe w Belo Horizonte z América Mineiro. Gościom udało się to spotkanie wygrać, ale nisko, bo tylko 1:0. Lucas Silva zaś ponownie cały mecz musiał oglądać z perspektywy ławki rezerwowej.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
W meczu z Ingolstadt złapał kontuzję uda i nie wystąpił w spotkaniu z Bayernem Monachium. Jego drużyna przegrała 0:3. Jesús wróci do gry najpóźniej po przerwie reprezentacyjnej.

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
Hiszpana ponownie zabrakło w kadrze meczowej. Jego drużyna przegrała w wyjazdowym meczu ligowym z Bournemouth 2:3. Wciąż nie wiadomo, kiedy obrońca wróci do gry.

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Dienis w końcówce lutego nabawił się kontuzji mięśniowej i wciąż nie może grać, data jego powrotu wciąż pozostaje nieznana. Pod nieobecność Rosjanina Żółta Łódź Podwodna wygrała na wyjeździe z Celtą 1:0. Jedyne trafienie w meczu zaliczył wychowanek Realu Madryt, Roberto Soldado.

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Omar i jego drużyna stali przed bardzo trudnym zadaniem – mierzyli się na wyjeździe z Bayernem Monachium. Hiszpan miał mnóstwo pracy, zwłaszcza że tradycyjnie miał więcej zadań defensywnych niż większość graczy drugiej linii Eintrachtu. Nie był w stanie wygrać batalii o środek pola z Thiago Alcântarą czy Arturo Vidalem. Goście polegli 0:3.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 3/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,5/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Nietoperze zremisowały u siebie ze Sportingiem Gijón 1:1, a bramka wyrównująca dla gospodarzy przyszła dopiero w końcówce spotkania. Zaznaczmy, że kapitan Valencii, Dani Parejo, w 54. minucie gry zmarnował rzut karny. Niestety, ale Medránowi też przyszło w tym tygodniu z oglądać poczynania kolegów na boisku z ławki rezerwowych.

Jesé (Las Palmas)
Po świetnych występach z Realem Madryt i Osasuną napastnik Las Palmas wpadł w mały dołek. Nie był w stanie poważnie zagrozić bramce Diego Lópeza w starciu z Espanyolem i zszedł z boiska w 72. minucie. Kwadrans później został ukarany żółtą kartką już poza boiskiem. José Luis Munuera Montero ukarał go za niesportowe zachowanie. Las Palmas przegrało 3:4.