Wymęczone zwycięstwo Castilli

Minimalna wygrana drugiego zespołu

W meczu 29. kolejki Segundo División B Real Madryt Castilla pokonał Zamudio 1:0. Jedyną bramkę dla gospodarzy w starciu z ostatnią drużyną w tabeli zdobył Nikos Vergos. Dzięki tej wygranej Królewscy zbliżyli się w tabeli do trzeciego Toledo, które wczoraj przegrało z Realem Unión 0:1.

Santiago Solari postawił w ataku na Nikosa Vergosa, który przełamał się już w poprzednim meczu. Trudno było jednak o inną decyzję, zawieszony był bowiem Víctor Campuzano. Na ławce trenerskiej zabrakło jednak pierwszego szkoleniowca Castilli, ponieważ on także musiał odpokutować zachowanie z poprzedniej kolejki. Piłkarzom od początku meczu mógł przeszkadzać bardzo silny wiatr. Tak naprawdę mecz rozkręcił się w 31. minucie. Wtedy Philipp Lienhart sfaulował Gorkę Luariza we własnym polu karnym, a goście otrzymali niezwykłą szansę na pokonanie Carlosa Abada.

Bramkarz Los Blancos spisał się na medal i obronił strzał z jedenastu metrów. Castilla przejmowała inicjatywę i już pięć minut później wyszła na prowadzenie. Akcja Febasa i Quezady poskutkowała dośrodkowaniem tego drugiego i bramką Nikosa. Warto podkreślić nie tylko precyzyjny strzał Greka, lecz także bardzo dokładne dośrodkowanie lewego obrońcy Królewskich.

Środkowy napastnik był zresztą jednym z najlepszych piłkarzy na boisku, nawet jeśli pominiemy bardzo ważne trafienie z pierwszej połowy. Doskonale wywiązywał się z roli odgrywającego i pomagał partnerom wbiegającym do ataku z drugiej linii. W poczynania młodych graczy Los Blancos wdawało się jednak coraz więcej nerwowości. Ostatnia drużyna w lidze miała zdecydowanie zbyt wiele do powiedzenia na boisku w Valdebebas. Mimo prowadzenia nie można było być zadowolonym z poczynań ekipy Santiago Solariego. Na szczęście dowieźli oni korzystny wynik do samego końca.

Real Madryt Castilla – SD Zamudio 1:0 (1:0)
1:0 Nikos 36' (asysta: Quezada)

Castilla: C. Abad; Achraf, Lienhart, M. Hermoso, Quezada; Valverde, Mario (70' Abner); Enzo (55' Javi Muńoz), Febas, Sergio Díaz; Nikos (84' Seoane).
Zamudio: Ibon, Garmendia, Xabi, Etxaniz, Adrián, De Eguino (85' Julen), Larrazabal, Barahona, Luariz (44' Ander Garmendia), Urcelay, Urigüen (63' Markel).