REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.03.09, godz. 22:12, Klatus / si.com

Real niemal na pewno zagra latem z Barceloną

Fot. Getty Images

Dwaj najwięksi futbolowi rywale spotkają się ze sobą w USA po raz pierwszy w historii, o czym przed dwoma tygodniami donosiła już katalońska rozgłośnia radiowa RAC1. Dzisiaj te informacje potwierdza amerykańskie czasopismo Sports Illustrated i zdradza nieco szczegółów dotyczących zaaranżowania tego przedsięwzięcia. Real Madryt zmierzy się z Barceloną 29 lipca w Miami w ramach International Champions Cup, a w piątek organizatorzy mają potwierdzić to oficjalnie.

Organizacja Klasyku w Stanach Zjednoczonych wymagała ogromnej dyplomacji. Steve Ross, który jest właścicielem Miami Dolphins i firmy Relevent Sports, która jest głównym organizatorem letniego turnieju, pod koniec zeszłego roku udał się prywatnym samolotem do Hiszpanii, a towarzyszyli mu Matt Higgins (dyrektor generalny Relevent Sports) i Charlie Stillitano (prezes Relevent Sports). 2 grudnia, dzień przed El Clásico na Camp Nou, Amerykanie stawili się w Madrycie i zjedli wspólne śniadanie z Florentino Pérezem i kilkoma członkami zarządu klubu, by omówić możliwość ewentualnego rozegrania meczu przeciwko Dumie Katalonii w USA. Jeszcze tego samego dnia Ross, Higgins i Stillitano wsiedli do samolotu i udali się do Barcelony, gdzie podczas lunchu rozmawiali na ten sam temat z Josepem Bartomeu i jego najbliższymi doradcami.

Po kilku tygodniach telefonów i negocjacji, wszystkie strony doszły do porozumienia. Spotkanie odbędzie się na Hard Rock Stadium, gdzie na co dzień mecze rozgrywają Dolphins i zostanie poprzedzone kilkudniowymi wydarzeniami, które odbędą się w Miami. Będzie to dopiero drugi Klasyk w historii, który zostanie rozegrany poza granicami Hiszpanii. Wcześniej oba klubu spotkały się w 1982 roku w Wenezueli, a Królewscy wygrali 1:0 po bramce Vicente del Bosque.

REKLAMA

Komentarze

2017.03.10, godz. 13:57, Ronaldovva
Co do wyglądu strony możecie sobie zrobić najpiękniejszą stronę w Polsce; przejrzystą, nie zacinającą się z banowaniem niekulturalnych osób.
Ale tej po prostu nie idzie przebić, widać ile pracy wkładają w nią chłopaki i Zuza, jasne czekam na nową ulepszoną stronę, ale to są detale w porównaniu z przeglądami prasy o 1 w nocy czy np dojazdówkami, których inne strony w Europie poświęcone Realowi nie robią, ilość newsów robi ogromne wrażenie, a że w komentarzach są idioci to dzięki temu wypowiadają się też inteligentne osoby i zawsze można poczytać coś ciekawego.
Wolę coś takiego niż bany na bordowej za jakikolwiek obiektywny komentarz, który oznaczają jako prowokujący do kłótni.
2017.03.10, godz. 07:40, Uberaman
Bzdurne show dla tłustyuch amerykańców z ich dolarsami wypchanymi w kieszeniach. Fuj.
2017.03.10, godz. 03:26, dragao
frizzzy

Wiele rzeczy zostało wyjaśnionych. Choć są tematy, które nas dzielą dziękuję za rozmowę. Dobranoc!

2017.03.10, godz. 03:13, frizzzy
dragao

To o podarowanym pucharze pisałem do jednego z patologicznych użytkowników tej strony, dlatego też użyłem takiego sformułowania. Przepraszam za nie, bo oczywiście chodziło mi o to, co już zdążyłeś napisać ""a co innego byłoby napisanie "sędzia popełnił błąd, który przybliżył Real do wygrania trofeum", bo tak w istocie było.""

"(drukarnie widziałem tylko 3 razy w życiu - Korea - Włochy, Korea - Hiszpania i Chelsea - Barcelona)"

Pełna zgoda. Co innego błędy sędziowskie, a co innego jawny przekręt.

"Jak to ilość błędów nie ma znaczenia? Serio? Chyba obaj nie urodziliśmy się wczoraj, więc rozmawiajmy poważnie. To oczywiste, że sędzia jest człowiekiem, a pomyłki są rzeczą ludzką. Jako kibic, płacąc abonament itp. oczekuję oczywiście perfekcji, ale nie jestem szalony. Nie będę krzyżował za 1 czy nawet 2 poważne błędy na korzyść jednej drużyny. To się zdarzało, zdarza i zdarzać będzie. To jest MOJA OSOBISTA "metoda" oceniania pracy arbitra. 1-2 błędy, nawet poważne wybaczę. Ale nie więcej"

Co do tego, to podtrzymuje swoje zdanie. Jeśli w meczu są błędy, które działają na korzyść którejś z drużyn, to nie ma znaczenia ich liczba. Ale powtarzam, błędy, a nie jawny przekręt jak w meczach wyżej. Jakie ma znaczenie, czy ktoś podyktuje 1 karny, czy 5 karnych z kapelusza, skoro w obu przypadkach skutek jest ten sam? Chyba, że Twój limit błędów na jeden mecz, to granica między ludzkimi niedoskonałościami, a sprzedanym meczem, co było by absurdem.

"Napisz mi proszę swój komentarz na temat ostatniego klasyka. Jak oceniasz sędziowanie i wpływ decyzji sędziowskich na końcowy rezultat. Bardzo jestem ciekawy Twojej oceny i tego jakich słów użyjesz."

Nie skupiam się za bardzo na pracy sędziów, dlatego też nie pamiętam co się tam działo i musiałbym obejrzeć mecz jeszcze raz. Możemy wrócić do tej rozmowy po El Clásico, wtedy wymienimy się poglądami na gorąco. Chociaż może lepiej, żeby nie było czego komentować jeśli chodzi o sędziów ;)
2017.03.10, godz. 02:49, dragao
EDIT

Dzieci, krzykacze i idioci lubią pompatyczny ton i wielkie słowa
2017.03.10, godz. 02:47, dragao
frizzzy

"Jeden błąd, który jak pokazał dalszy przebieg meczu, był decydujący dla końcowego wyniku. Sytuacja analogiczna do wczorajszej, więc uważam, że przykład bardzo dobry. Suma błędów nie ma znaczenia, kiedy nawet jeden przesądza o wyniku końcowym."

Jak to ilość błędów nie ma znaczenia? Serio? Chyba obaj nie urodziliśmy się wczoraj, więc rozmawiajmy poważnie. To oczywiste, że sędzia jest człowiekiem, a pomyłki są rzeczą ludzką. Jako kibic, płacąc abonament itp. oczekuję oczywiście perfekcji, ale nie jestem szalony. Nie będę krzyżował za 1 czy nawet 2 poważne błędy na korzyść jednej drużyny. To się zdarzało, zdarza i zdarzać będzie. To jest MOJA OSOBISTA "metoda" oceniania pracy arbitra. 1-2 błędy, nawet poważne wybaczę. Ale nie więcej. Dlatego wcale nie uważam, że wczoraj była drukarnia (drukarnie widziałem tylko 3 razy w życiu - Korea - Włochy, Korea - Hiszpania i Chelsea - Barcelona). Dzieci lubią pompatyczny ton i wielkie słowa, ale najczęściej nie wiedzą co piszą, dlatego tych, którzy rzucają wielkimi słowami na prawo i lewo w nieodpowiednich sytuacjach należy traktować z przymrużeniem oka.

W tej kwestii nie zgadzamy się kompletnie. Ja oceniam arbitrów tak jak wyżej napisałem, a Ty jesteś gotów napisać "sędzia wygrał wam puchar" w sytuacji gola ze spalone w pierwszej połowie. Zwracam Twoją uwagę na dobór słów, który bardzo mnie razi. Stawiasz bowiem znak równości, a nawet znak większości między błędem z finału Real-Atlético, a ciągiem błędów z meczu Chelsea-Barça. Ja owszem twierdzę, że Ovreboo pozbawił awansu Chelsea, czyli dał im finał, ale oprócz tego piszę jedynie, że w konsekwencji błędów Ovreboo Barça wygrała LM, KMŚ i SPE. Nie piszę, że Ovreboo im te puchary wygrał, bo to brak szacunku dla wszystkich piłkarzy, którzy mimo wszystko pokonali Manchester United, Szachtar i tych z którymi grali w KMŚ uczciwie, bez przekrętów. Co innego jest napisać "sędzia wygrał wam puchar", a co innego byłoby napisanie "sędzia popełnił błąd, który przybliżył Real do wygrania trofeum", bo tak w istocie było. Wiesz o co mi chodzi? Widzisz tę różnicę w ocenie sytuacji? W ogóle widzisz różnicę miedzy Real-Atleti, a Chelsea - Barça czy nie ma dla Ciebie znaczenia ilość błędów, bo i Real, i Barça wygrali?

Napisz mi proszę swój komentarz na temat ostatniego klasyka. Jak oceniasz sędziowanie i wpływ decyzji sędziowskich na końcowy rezultat. Bardzo jestem ciekawy Twojej oceny i tego jakich słów użyjesz.


Rzeczywiście cytat "że jesteś załamany tym, że ludzie śmią twierdzić, że Barça awansowała dzięki decyzjom sędziów " trochę wyrwałem z kontekstu, bo ten jest całkiem inny (przyznaję to i przepraszam - taka mała manipulacja mi wyszła w stylu TVN. Dodam, że nieświadomie.), ale i tak ton Twoich wypowiedzi jest spójny z tym co próbowałem (cytując Ciebie) przekazać/pokazać. Na pytanie jednego użytkownika kiedy ostatnio Real przy tylu błędach pokonał rywala w LM ty podałeś 1 błąd z finału (błąd wielki, ale nadal tylko 1).
Rozumiem, że dla Ciebie ilość błędów nie ma znaczenia tylko to czy przynoszą one wymierny efekt (wygrana/awans/puchar). Do mnie to dotarło, ale mam nadzieję, że i do Ciebie dotrze to, że kompletnie się z tym nie zgadzam (moja osobista zasada jednego/dwóch błędów nawet poważnych na mecz stoi w kompletnej sprzeczności z Twoją i nie obraź się, ale oczywiście swoją zasadę uważam za zdecydowanie lepszą, bo błędy były, są i będą).

2017.03.10, godz. 02:21, dragao
Arbiter

Pamiętam jak na początku lat dwutysięcznych podczas oglądania meczów Realu na canal + sport i canal + sport 2 Orłowski opowiadał wiele ciekawostek związanych z Realem. Wszystko co mówił było bardzo interesujące. Jednak od czasu kiedy regularnie odwiedzam tę stronę (niedługo pewnie stuknie dekada) wszystkie te anegdotki i ciekawostki opowiadane w trakcie meczów nie są już tak interesujące, bo najzwyczajniej w świecie już je znam. Znam, bo przeczytałem je na rm.pl.

Dlaczego to napisałem? Dlatego, że oczywiście jest wiele prawdy w tym co napisałeś, ale nie można zapominać ile pracy admini poświęcają na przybliżenie nam świata Realu Madryt i tego co się w nim i wokół niego dzieje.

Poza tym do końca nie wiem co masz na myśli pisząc "zajęcie się tym projektem".

Zrobienie samej strony wydaje się stosunkowo proste. Stronę tę tworzą jednak przede wszystkim newsy (i kibice ją odwiedzający oczywiście), a do prowadzenia strony w taki sposób w jaki prowadzą ją admini potrzeba ludzi zaangażowanych, którzy wiedzą co to profesjonalizm (oczywiście są lepsi redaktorzy i gorsi).

Dwadzieścia parę newsów na dobę to moim zdaniem rewelacyjny wynik. Choć redaktorów jest sporo to i tak wiadomo, że ten cały wózek ciągnie przede wszystkim kilku najbardziej oddanych i zaangażowanych w to przedsięwzięcie.

Doprecyzuj zatem co masz na myśli.
2017.03.10, godz. 02:19, frizzzy
dragao

"Mój poprzedni komentarz pokazuje dobitnie Twoją skrajną hipokryzję, którą w tym komentarzu rozłożyłem na czynniki pierwsze."

W zasadzie nic nie pokazałeś, bo albo mnie nie rozumiesz, albo celowo chcesz zrobić ze mnie idiotę.

"No to Ci wytłumaczę kroczek po kroczku. Porównałeś jeden błąd w połowie pierwszej połowy meczu Real-Atleti do całego ciągu błędów w drugiej połowie meczu Barça-PSG, które (plus oczywiście napór Barçy) doprowadziły do historycznej remontady."

Jeden błąd, który jak pokazał dalszy przebieg meczu, był decydujący dla końcowego wyniku. Sytuacja analogiczna do wczorajszej, więc uważam, że przykład bardzo dobry. Suma błędów nie ma znaczenia, kiedy nawet jeden przesądza o wyniku końcowym.

"że jesteś załamany tym, że ludzie śmią twierdzić, że Barça awansowała dzięki decyzjom sędziów "

Albo celowo zmieniłeś moją wypowiedź, albo po prostu mnie źle zrozumiałeś. Nie odnoś tego zdania tylko do wczorajszego spotkania (najpierw przytocz ją w oryginale, bo ta jest przeinaczona i myląca), ale do ogólnie całokształtu. Czy nie jest tak, że obie strony zawsze umniejszają jedna drugiej? Wystarczą drobne, nic nieznaczące niuanse, a i tak mamy burze z obu stron.

"Wczoraj rozmawiało się o meczu Barcelony, a to Ty i Tobie podobni przytaczali mecze Realu w celu usprawiedliwiania sędziego i jego decyzji (bo wiecie doskonale, że z innym sędzią awansu by nie było). Nie inaczej i proszę nie kłam. "

Przepraszam bardzo, ale gdzie ja napisałem, że sędzia wczoraj nie popełnił błędów? Jestem tego świadomy, więc nie przypisuj mi nie wiadomo czego.

"Możesz pisać, że tego nie widzisz, ale tylko jeszcze bardziej się kompromitujesz. A swoją drogą myślę, że doskonale wiesz o co mi chodzi. Po prostu wstyd Ci przyznać, że napisałeś głupotę. "

Ja się w żadnym momencie nie skompromitowałem, a Ty po prostu całkowicie minąłeś się z sensem mojej wypowiedzi. Nie miałem na celu usprawiedliwiać sędziów z wczorajszego meczu, a jedynie pokazać, że pieprzenie o tym tyle czasu to głupota. Chciałem pokazać, że Wy tutaj nadajcie 1000 komentarzy na temat remotady Barçy, przy okazji zapominając o tym jak sędzia mylił się na waszą korzyść. Dlatego też użyłem sformułowania "hipokryci". Zgodzisz się chyba ze mną, że wytykanie komuś "drukowanych" meczów, a zapominanie o swoich "drukarniach" jest nie w porządku i użyłem słowa "hipokryta" zgodnie z definicją? ;)
2017.03.10, godz. 02:06, zelu_83
@Arbiter
Co do tej strony i ulepszeń w wielu aspektach sie zgodze .moze nie wyglada najlepiej, moze forum nie jest najwygodniejsza forma dyskusji jednak pamietaj ze to nieforum dyskusyjne a strona informacyjna.ktos poswiecil swoj czas i pieniadze a ze zarabia to znaczy ze biznesowo sie nie pomylil. Nie podoba sie strona nie korzystaj, chcesz zmiany podaj propozycje, pomóż jak umiesz i potrafisz a nie tylko krytyka! Ja proponuję ustawkę pod fundusz gdzie chetni wrzuca kase i dolozymy sie do zmian serwisu a tym samym i donaszej malej egzystencji w srodowisku kibicow Realu.
2017.03.10, godz. 02:00, dragao
2017.03.10, godz. 01:30, ObiektywnyKibic

Jesteś tam? Bo chciałem Ci odpisać, ale do ściany pisał nie będę. Jeśli jesteś to napisz proszę, że chcesz się wymienić poglądami na temat, który poruszyłeś w komentarzu.
2017.03.10, godz. 01:54, zelu_83
@ObiektywnyKibic
Ja na tej stronie jestem od wiekow ale zacząlem komentować w tym sezonie, ponieważ coś pękło i już. Przyznam że czasami w nadmiernych emocjach jednak problemto nie dyskusje lecz kultura w jakiej to się odbywa, rozumiem Cie itaka myśl przyszła mi do głowy a że pracuję z bazami danych to wiem że to nie trudne, prośba do adminów o dodanie daty rejestracji użytkownika w witrynie do wyświetlanych informacji bez możliwosci ukrycia to namzaoszczędzi duzo czsunerwów
2017.03.10, godz. 01:52, Arbiter
ObiektywnyKibic

To bardzo proste. Gdyby nie oni, fanatycy siejacy ferment, ta strona by umarła. Tylko nabijane wyświetlenia ja ratują. Fajni ludzie zostali zbanowani, albo ich komentarze giną w natłoku tego bełkotu. Moderacja nic z tym nie zrobi, bo zarabiają na tej stronie. Do tego zydza na porządny serwer, bo co mecz mamy awarie. O szacie graficznej z HTML nie wspomnę. Strony nowej też nie postawią, bo koszt modernizacji i serwerów przekracza ich możliwości. Szkoda, bo na pewno znalazłby się programista, fan Realu, który by po kosztach taka strone postawił. Do tego jak brakuje kasy, ogłosić można zrzutke. Też myślę, że fani polscy by odpowiedzieli, każdy by wysłał 10 zł i byłaby najlepsza strona piłkarska w Polsce.

Hmm swoją drogą nie wiem czy sam się takim projektem nie zajmę. Podebranie całej społeczności byłoby dziecinnie proste. Ktoś się przyłącza? Dragao? Ty tutaj się rozsądnie wypowiadasz, z kulturą. Jest też jarek, który zawsze się podpisuje. Obiektywny, creativeopion zaraz skrzynkę zespół i jest to do zrobienia.
2017.03.10, godz. 01:48, dragao
frizzzy

"Ale czego tu nie rozumieć?"

Nie zauważyłeś jaką głupotę napisałeś?

No to Ci wytłumaczę kroczek po kroczku. Porównałeś jeden błąd w połowie pierwszej połowy meczu Real-Atleti do całego ciągu błędów w drugiej połowie meczu Barça-PSG, które (plus oczywiście napór Barçy) doprowadziły do historycznej remontady. Mało tego, że samo porównanie jest po prostu idiotyczne to w dodatku stwierdziłeś, że jeden poważny błąd oznacza, że sędziowie wygrali nam puchar, po czym stwierdzasz (albo przedtem nie pamiętam już), że jesteś załamany tym, że ludzie śmią twierdzić, że Barça awansowała dzięki decyzjom sędziów (w istocie tak było, bo wystarczyło gwizdnąć czerwo Neymara/karnego na ADM/nie gwizdać miekkiego karnego na Suárezie i byłaby powtórka z odrabiania strat przez Real z lat 2011-2013, czyli fiasko, lipa i rozczarowanie.

"Nikt z nas nie jest obiektywny, a i tak próbujemy się wszyscy przepychać."

Ja przynajmniej próbuje być i myślę, że na tle innych kibiców Realu jak i sympatyków Barçy idzie mi całkiem nieźle.

"Zresztą zobacz co sam zrobiłeś :D Ja napisałem o LM w 2016, a ty już tłumaczysz całą sprawę i przytaczasz mecz Barçy."

Ja tłumacze? Ja przytaczam? Haha dobry żart. Czy to czasem nie Barcelona wczoraj grała? A może Real grał z Atlético? Na wypadek gdybyś znowu nie załapał oczywistej oczywistości (celowo napisałem ten pleonazm) dodam, że jest dokładnie na odwrót. Wczoraj rozmawiało się o meczu Barcelony, a to Ty i Tobie podobni przytaczali mecze Realu w celu usprawiedliwiania sędziego i jego decyzji (bo wiecie doskonale, że z innym sędzią awansu by nie było). Nie inaczej i proszę nie kłam.

"Powtórzę w takim razie jeszcze raz, nie bądźmy hipokrytami, bo nadajemy na siebie nawzajem, a nie jedno mamy na sumieniu (mówię tu o drużynach)."

Mój poprzedni komentarz pokazuje dobitnie Twoją skrajną hipokryzję, którą w tym komentarzu rozłożyłem na czynniki pierwsze. Możesz pisać, że tego nie widzisz, ale tylko jeszcze bardziej się kompromitujesz. A swoją drogą myślę, że doskonale wiesz o co mi chodzi. Po prostu wstyd Ci przyznać, że napisałeś głupotę.

2017.03.10, godz. 01:46, zelu_83
ZidaneVeteYa
Tak to bylo nienormalene ale wlasnie taki jest ten klub, dokonuje rzeczy nienormalnych i dlatego jest uwielbiany lub/ inienawidzony.
Mieli wtedy fantastyczna ekipe co rok zasilaną gigantami ze przyniej galácticos czy BBC, lub wasze MSN to tylko sznurowadła w bucie. Tworcy Realu zawsze wyprzedzali reszte o epoke i niemrotaj o Franco bo co on mial do znaczenia w Europie? Skoro w swoim kraju był zakładnikiem obcego reżimu! Pokazywał sie zawsze ze zwyciezcami bo tak robia dyktatorzy żeby wzburzać tłum i tłamsić opozycję.
2017.03.10, godz. 01:38, VamosRealMadrid
ZidaneVeteYa
Odpuść już Sobie te teksty że jesteś kibicem Realu i to jeszcze od 2002? Jeszcze nie widziałam normalnego kibica który cały czas ciśnie swój klub a wychwala pod niebiosa największego rywala. Ciągle tylko wypisujesz jaka to Barcelona jest ekstra najlepsza w historii a tytuły Realu to sprzedane i nie będziesz się nimi szczycił. Wybacz ale gadasz jak najbardziej zapatrzony w swój klub nie widzący rzeczywistości prawdziwej poza nim, a twój klub to Fc Barcelona i nikt nie ma co do tego wątpliwości więc odpuściłbyś Sobie to podszywanie się pod kibica Realu bo to nic normalnego. W dodatku wymyślasz jakieś niestworzone teorie i plotki niczym Pudelek. Jeśli już tak bardzo chcesz udawać kibica Realu to rób to chociaż z głową, ludzie jak ty powinni dostawać bana z góry bo każdy już Cię przejrzał a tylko prowokujesz jakieś kłótnie i denerwujesz normalnych użytkowników. Co to wgl za sytuacja żeby na stronie swojego klubu trzeba było się przekopywać przez komentarze kibiców Barçy żeby normalnie porozmawiać z kibicami swojego klubu. I ciągle się powstrzymywać przed reagowaniem na wasze zaczepki..
2017.03.10, godz. 01:30, ObiektywnyKibic
Od miesiecy przygladam sie pewnyn osobnikom na tej stronie, kiedys z nimi dyskutowalem ale przekonalem sie ze nie warto, ale wreszcie musze cos napisac ;) To jak bardzo są zaslepieni nienawiscia i hipokryzją jest po prostu zdumiewajace, naprawde ;) W dodatku trwajacy juz ponad dobe ogromny bol pewnej czesci ciala i zalosne komentarze, ktore są nastepstwem historycznej remontady Barcelony, a wiec klubu, ktorym zaden prawdziwy kibic Blancos mial sie nie przejmowac i miec go kolokwialnie gdzieś...To chyba temat na jakąś dłuższą prace, moze ktos kiedys szerzej opisze patologiczne zjawiska tutejszej spolecznosci, bo temat naprawde wydaje sie nie do wyczerpania. Jednak nie bede wnikal w mentalnosc tych najwiekszych "maskotek" tej strony, bardziej chcialbym skierowac sie teraz w strone moderacji. Za tą "patologie" odpowiada kilku-kilkunastu użytkownikow z panem Daniello11 na czele, ktory doslownie bawi mnie juz od miesiecy. Garstka uzytkownikow notorycznie niszczy, zatruwa i powiedzmy wprost - ośmiesza te strone. Są tu osoby, ktore praktycznie kazdego dnia zaslugują na dłuższego bana, jednak moderacja konsekwentnie udaje, ze tego nie dostrzega. Chyba warto zadac jedno pytanie... Dlaczego admini wyrządzaja taką krzywde tej stronie i przede wszystkim prawdziwym kibicom Realu Madryt, bo nie podważam tego, ze są tu oni wiekszością? Niestety to wy cierpicie najbardziej, jestescie zagluszani przez przepelniony zawiścią bełkot fanatykow, ktorych od dawna nie powinno byc na stronie... Dlaczego moderacja przymyka oko na jawne łamanie regulaminu przez wlasnie te "maskotki"? Czy prawdziwi kibice są skazani na takie meczarnie?
2017.03.10, godz. 01:26, Madridista2308
ZidaneVeteYa

Tak jak myślałem - masz zerową. Franco kontrolował ligę powiadasz? Dlaczego więc Real pozostawał bez triumfu w lidze przez ponad 20 lat za jego czasów, dopiero sięgnął w sezonie 53/54. Barcelona w tym czasie zgarnęła 5 takich tytułów. Real za jego czasów przeżywał w lidze najgorsze momenty. Dodatkowo polecam ci poczytać o transferze Kubali do Barcelony i jak to ten zły reżim pomógł Barcelonie w jego zakontraktowaniu.
Dlaczego Real tak zdominował Europe? Tutaj polecam zapoznać się kim w tamtych czasach byli tacy piłkarze jak przede wszystkim Di Stéfano, Gento. To były inne czasy, to były czasy w których tacy piłkarze potrafili samodzielnie decydować o sile zespołu. A Di Stéfano był piłkarzem jak gdyby z innego wymiaru.

A na przyszłość polecam ci zanim napiszesz głupotę zasięgnąć do jakiejś lektury, żeby tak jak w tym przypadku nie narazić się na kompromitację. Masz zerowe pojęcie na dany temat, a się wypowiadasz niczym jakiś ekspert. Masz jakiś dowód na to, że te tytuły były kupione? Jeśli nie, to po prostu zamilcz.
2017.03.10, godz. 01:19, ANALityczny
Daniello11, Ty masz własne życie poza internetem i stroną realmadryt.pl?
2017.03.10, godz. 01:12, ZidaneVeteYa
@madridista2308

Uważasz wygranie 5 pucharów Europy za normalne ? Nikt nigdy nie wygrał ligi mistrzów 2 razy z rzędu a tu nagle Real w latach 55-60 robo to 5 razy.
Sorry ale ja nie będe sie szczycił tymi sprzedanymi tytułami.
Co do Franco to gość kontrolował cała ligę.
2017.03.10, godz. 01:11, Zamora94
Madridista2308
Oczywiście, ze nie ma. Dla pewnych ludzi Franco rządził całą Europą i wręczał puchary Realowi bo mu się nudziło. Co tam, że wtedy w składzie Realu byli tacy piłkarze jak Di Stéfano, Gento, Puskas czy Kopa. Puchary wygrał nam generał Franco!
2017.03.10, godz. 01:09, Madridista2308
ZidaneVeteYa

Masz chociaż elementarną wiedzę na temat hiszpańskiej piłki za czasów Franco, czy tylko powtarzasz utarte slogany które uslyszałeś od pewnych kibiców ?
2017.03.10, godz. 01:08, Daniello11
Cris nie wyśle Ci źródła, bo on kłamie, to jest bordowa podszywka. Wczoraj pisał, że obrońca PSG przyznał się do faulu na suárezie - nic takiego nikt nie powiedział. Mam nadzieje, że jutro wyłapie już bana.
2017.03.10, godz. 01:07, Cris08061992pl
ZidaneVeteYa
Ty chyba żartujesz sobie z tym wysokim poziomem sedziowania? Gdybyś tylko widział wczoraj komentarze pod artykułami o wczorajszym meczu. Prawie 70 procent kibiców uwaza, że ten mecz to istny walek. I nie. To nie byli antyfani Barcelony czy kibice Realu. Tylko kibice innych klubów jak i obiektywni. A co do dementi to wyślij linka bo janie widzę, żeby był o tym artykul a piszą o zawieszeniu sędziego niemal na każdych sportowych stronach internetowych...
2017.03.10, godz. 01:07, Sport_Forever

Szkoda, że tego meczu nie sędziował Marciniak tylko jakiś
Janusz którego nazwiska do tej pory nie pamiętam.
Gdyby dostali w 20 minut 3,4 żółtka za symulki to by się
uspokoili.
Wiadomo było, że dopuszczą się wszystkiego byle awansować.

2017.03.10, godz. 01:05, ZidaneVeteYa
Największym problemem Realu jest człapiący po boisku ronaldo, z którym to gramy w 10 każdy mecz. Wszyscy tutaj już widza ze czas Portugalczyka już minął oprócz zidane`a
2017.03.10, godz. 01:01, ZidaneVeteYa
@zelu_83

No tak ale przyznaj ze 5 pucharów Europy z rzędu to coś jest nie halo ? Xd i to chyba w czasach tego generała franco. Nie wydaje Ci sie to dziwne ? Xd
2017.03.10, godz. 01:00, Daniello11
Skończ już typie się kompromitować, każdy wie, że jesteś podszywką. Jak to jest wypierać się swoich barw? Potrafisz spojrzeć w lustro będąc wszą bez wartości? To tak upokarzające, że mi cię nawet szkoda.
2017.03.10, godz. 01:00, frizzzy
dragao

Ale czego tu nie rozumieć? Napisałem o pucharze LM w odpowiedzi na inny komentarz, żeby pokazać, że gadanie o sędziach, to po prostu głupota. Nikt z nas nie jest obiektywny, a i tak próbujemy się wszyscy przepychać. Zresztą zobacz co sam zrobiłeś :D Ja napisałem o LM w 2016, a ty już tłumaczysz całą sprawę i przytaczasz mecz Barçy. Powtórzę w takim razie jeszcze raz, nie bądźmy hipokrytami, bo nadajemy na siebie nawzajem, a nie jedno mamy na sumieniu (mówię tu o drużynach).
2017.03.10, godz. 00:58, ZidaneVeteYa
@daniello

Kibicuje temu klubowi od 2002 roku a wiec od cZasow kiedy cie jeszcze nie było na świecie i szczerze obejrzałem prawie każdy mecz tego klubu od tego czasu, byłem 6 razy na meczu w Madrycie a z Raúlem biłem pione i mam zdjęcia . Kiedy będziesz miał taki staż to pogadamy o kibicowaniu
2017.03.10, godz. 00:57, Daniello11
I jeszcze kłamie, bo nic nie zdementowano :) tak samo jak wczoraj pisał, że obrońca PSG przyznał się do faulu na Suárezie, a też nic takiego nie było. Weźcie go zbanujcie w końcu ktoś.
2017.03.10, godz. 00:57, zelu_83
ZidaneVeteYa
Nie pisalem po wojaku. Twoje piwo twoja miara. Czemu negujesz lata 50? Grali najlepsi z Europy? Ty negujesz lata 50 a ja 2005-2010 czemu nie? Skoro powolales sie na 8 lat? Powiedz szczerze kibivujesz Barçy? Wstydzisz sie tego? Mam wielu kolegoe kibicow Barçy i to nie problem! To tylko sport a my tylko kibice.
2017.03.10, godz. 00:57, adek89
Daniello11

No co zrobisz? trzeba poczekac az sam dojrzeje i przemysli swoje zachowanie. Za pare lat bedzie sie tego wstydzic.
2017.03.10, godz. 00:55, Daniello11
adek89

prowokowanie jeszcze bym zrozumiał, ale podszywanie się? Wypieranie swoich barw? Przecież to jest obrzydliwe, koleś nie zasługuje na nic więcej niż oplucie. Brak słów na taki "ludzi".
2017.03.10, godz. 00:55, ZidaneVeteYa
@cris0806

Szef sędziów uefa, Collina oficjalnie zdementował plotki które rozpuszcza madrycka Marca o ukaraniu sędziego Ayetkina. Oficjalna Opinia jest taka ze sędzia prowadził wczorajsze zawody na wysokim poziomie .
2017.03.10, godz. 00:54, adek89
ZidaneVeteYa to prowokator z terenu katalonii. Mysle ze nie ma sensu dyskutowac z tym Panem dopoki nie dojrzenie i nie przemysli tego czemu ma sluzyc takie jego zachowanie. No ale kazdy ma jakies hobby, najwidoczniej ten Pan postanowil prowokowac fanow rywala.
2017.03.10, godz. 00:52, Daniello11
No i macie moi drodzy PodszywkaVeteYa udowodniona, mówiłem wam? :)

wczoraj pisał, że barca jest najlepsza w historii, dziś odbiera Realowi tytuły z XX wieku. Człowieku jak można kibicować największemu rywalowi i podszywać się pod jego rywala? ty nie masz za grosz honoru, gardzę tobą, tfu.

Ale jak pisałem, rozumiem, też bym się wstydził kibicować ekipie, która wygrywa dzięki sędziom, uefalonie..
2017.03.10, godz. 00:49, Cris08061992pl
Zidanecos tam ....
No jakos nie widziałem na powtórce, aby zawodnik PSG się czolgal i łapał za nogi Neymara... Ja zdania nie zmienie, takie sytuacje to czysty przypadek. A co do drugiego karnego.... Hmmm Suárez po upadnieciu nie wiedział za co się złapać więc od razu było widać że przyaktorzyl. I nie masz tutaj racji. Może i go tam stuknął w tył kolana, ale nie przesadzajmy już że to akurat go wybilo z rytmu. Karny jak byk to był w 87minucie gdy marszczerano sfaulował Di Maríe wjeżdżając kosa od tylu. Tutaj się sędzia już nie wybroni. Zreszta już słychać echa, że sędzia zostanie ukarany i bardzo dobrze. To nie był jakiś wielki mecz Barcelony. Więcej było przypadku niż pięknej gry i goli.
2017.03.10, godz. 00:49, ZidaneVeteYa
@daniello

Nie ligi mistrzów tylko pucharów Europy jeśli już.
Z tego co sie orientuje to chyba 5 pucharów Europy wygraliśmy z rzędu w latach 55-60 - umówmy sie - poważnie to nie wyglada... natomiast na papierze oczywiście historie mamy najbogatszą , lecz XXI wiek należy do Blaugrany bez dwóch zdań. A tamtych osiągnięć z XX wieku nie obraz sie ale nikt nie pamięta bo mało kto z tej strony wtedy był na świecie
2017.03.10, godz. 00:48, zelu_83
ZidaneVeteYa
Ja nie wspominam 8 lat lecz calosc. Ty moze jestes tu 8 lat ja duzo duzo dluzej. Prezylem na oczy 6 wygranych lig mistrzow. Zawod mnie nauczyl ze podajemy rezultaty w w 10 leciach? Czemu 8 a nie 3, 6 lu 9 bo Ci liczby rozjafa. My budujemy Real Madryt pilkarze grajac a my kibicujac, nie zawsze z usmiechem ale nadal jako najlepsi w historii!! To Cie boli? A moze ty inne barwy nosisz?
2017.03.10, godz. 00:47, saxxon
remontada niby jest ale smród pozostanie jak po meczu z Chelsea
nawet gdyby barclka wygrałą LM to juz wiemy ze niezasłużenie wiec nawet nie musza sie spinac
tyle mam wam do powiedzenia katlonskie króciaki
2017.03.10, godz. 00:47, Sport_Forever
Nom bodajże mamy nagrodę za XX wiek i tego już nam nikt nie odbierze.
Ale z automatu nie dostaniemy takiej samej nagrody
za XXI wiek tylko trzeba trochę na to popracować.
2017.03.10, godz. 00:45, Daniello11
Liga mistrzów:

Real 11
barka 5

Liga Hiszpańska:

Real 32
barka 24

Wiadomo jaki jest najlepszy klub w historii :)
2017.03.10, godz. 00:44, ZidaneVeteYa
@zelu_83

Ty już chyba po Wojaku to pisałeś xd
2017.03.10, godz. 00:43, zelu_83
ZidaneVeteYa
Jak juz taki kontaktowy jestes? Czy kazdy stosunek kobiety z mezczyzna to gwalt? Bo w druda strone gwalt jest stosunkiem. Lub z matematyki czy kazdy prostokąt to kwadrat? Bo kazdy kwadrat to prostokąt! Zrozumialeś?
2017.03.10, godz. 00:42, ZidaneVeteYa
@zelu_83

Nie wiem czy wypada mówić o zdobytych tytułach kiedy na ostatnie 8 sezonów tylko raz wygrywamy mistrzostwo kraju... jak Ciebie to zadowala to ok ...
2017.03.10, godz. 00:42, Daniello11
Sport_Forever

Kiedyś na yt śmigał filmik z treningu barcy jak właśnie trenowali upadanie :) są w tym najlepsi na świecie.
2017.03.10, godz. 00:41, Sport_Forever

Swoją drogą gracze Barçy na prawdę potrafią się ładnie przewracać.
Pewnie sam bym się nabrał.
Myślicie, że mają taki talent czy też trochę trenują
te symulki ??

2017.03.10, godz. 00:40, Daniello11
repsev

Nie wiem czy to dobry pomysł, tu więcej bordowych niż nas kibiców Realu, będą wzajemnie minusować każdy wpis nieprzychylny barcelonie.
2017.03.10, godz. 00:39, zelu_83
ZidaneVeteYa
Kolego bo chyba dyskusje pomyliles. My kibice najbadrziej utytuowanego i najwiekszego oraz najlepszego klubu w historii świata nie interesujemy sie dyskusją o sedziowaniu i potyczkach Barcelony. Wielkosc naszą budowalismy min okładając Barcelone a i czasami dostając o d Barcelony. My wielcy mamy swoje problemy jednak zawsze swiadczymy o tym ze futbol to gra gentelmenow. Ilosc tytulow w najwazniejszyxh rozgrywkach to potwierdza.
2017.03.10, godz. 00:38, ZidaneVeteYa
@cris0806...

Mylisz sie. Faul na Neymarze to karny jak byk. Meunier upadając robił wszystko by przeszkodzić Neymarowi w dojściu do piłki. Doskonale widać to było na żywo. Nie potrzeba było powtórek.

Drugi karny także jak pokazały powtórki słuszny, gestykulacja suáreza żałosna , jednak kontakt nóg od tylu marquinhosa z suárezem był . Dodatkowo jasne jest ze gdyby Marquinhos nie przeszkodził suárezowi faulem ten strzeliłby bez problemu gola. Brazylijczyk zrobił to jednak bardzo dyskretnie, lecz arbiter nie dał sie nabrać.
2017.03.10, godz. 00:38, repsev
Co do nowej strony, która kiedyś powstanie, po co jakiś czas sa tu aktualizacje (np. admini potracili kolorki xD), moim małym marzeniem jest możliwość zminusowania, dzięki czemu znikały bordowe propagandy, a konta z licznymi takimi zminusowanymi komentarzami były automatycznie banowane, to byłoby piękne...

No, ale to najpewniej po kolejnej wygranej LM 😀
2017.03.10, godz. 00:36, Sport_Forever

Czekam z utęsknieniem na powtórki wideo.
Chociaż one też nie rozwiążą wszystkich problemów.
Wystarczy spojrzeć na dyskusje tutaj mimo, że mamy powtórki
nie którzy i tak do ostatniego tchu będą bronić tego
karnego na Suárezie.

2017.03.10, godz. 00:33, Madridista2308
Cris08061992pl

Decyzja przy której sędzia bez problemu się wybroni. Już bardziej kontrowersyjne i jak dla mnie najbardziej wpływające na ostateczny wynik było niepokazanie Neymarowi czerwonej kartki za kopa od tyłu, którego sprzedał Munierowi. Chwilę później zawodnik, którego być na boisku nie powinno strzelił 2 bramki i asystował przy trzeciej.
2017.03.10, godz. 00:31, Daniello11
Cris

On nawet nie zahaczył o Neymara, on leżał, a Neymar w niego wbiegł, kopnął go w głowę i upadł. Tylko kataloński sędzia mógł to odgwizdać. Zresztą na początku chyba nie pokazywał karnego, ale dopiero jak te zwierzęta prawie zjadły bramkowego to zmienił decyzję, o ile się nie mylę.
2017.03.10, godz. 00:30, dragao
Cris08061992pl

"Gość z PSG się wywraca o murawę NIEŚWIADOMIE, ok wywrócił się i nieszczęśliwie wpadł i zahaczyl o Neymara, który się wywrócił... Co o tym myślicie ? Bo moim zdaniem karnego być nie powinno... Powinni zmienić ten przepis i za takie sytuacje nie powinni gwizdać karnych. Przeciez faul nie był umyslny... "

Ja myślę tak. Oczywiście Meunier nie przewrócił się specjalnie. Nie chciał tego, to oczywiste. Jednakże po stracie równowagi moim zdaniem specjalnie "doczłapał" się do Neymara i z premedytacją umyślnie próbował przeszkodzić Neymarowi kontynuowanie akcji.

"Liczę na jakas kulturalna wymianę zdań a nie hejty"

Trudno na rm.pl o kulturalną rozmowę. Jeśli jeszcze o tym nie wiesz to właśnie zostałeś poinformowany.
2017.03.10, godz. 00:30, Sport_Forever
Nie sądzę by Emery chciał stawiać autobus w tym meczu,
ale na pewno nie chciał też grać w otwarte karty.
Rozumiem jakby było 60% do 40% w posiadaniu na korzyść Barçy,
ale nie 80 do 20.
No cóż Barça wystawiła 4 pomocników i zdominowali środek pola,
najgorsze jest to, że Emery powinien wiedzieć, że Barça zagra 3-4-3
bo prasa katalońska o tym trąbiła.
2017.03.10, godz. 00:24, Cris08061992pl
Wracajac do wczorajszego meczu... Chciałbym się podzielić z Wami takim oto spostrzezeniem i opinia. Otóż moim zdaniem, sędzia nie powinien odgwizdywac karnego za niby faul na Neymarze. Popatrzcie na powtórki. Gość z PSG się wywraca o murawę NIEŚWIADOMIE, ok wywrócił się i nieszczęśliwie wpadł i zahaczyl o Neymara, który się wywrócił... Co o tym myślicie ? Bo moim zdaniem karnego być nie powinno... Powinni zmienić ten przepis i za takie sytuacje nie powinni gwizdać karnych. Przeciez faul nie był umyslny...
Chyba, że się mylę . Liczę na jakas kulturalna wymianę zdań a nie hejty
2017.03.10, godz. 00:18, Mantolas
Sport_Forever

Zgadzam się. Tutaj wina leży po stronie Emerego który wymyślił sobie autobus. Gdyby zagrali tak jak w pierwszym meczu to Barça nie strzeliłaby tak szybko gola.
Jednak w drugiej połowie się ogarneli i gdyby wtedy sędzie podyktował tego karnego na Di Maríi i wyrzuć Mascherano to kwestia awansu zostałaby rozstrzygnięta.2017.03.10, godz. 00:17, engization
Ludzie, administratorzy wprowadźcie wreszcie te odpowiedzi do komentarzy. Co Wy robicie tyle czasu? Tyle lat, od 2010 roku śledzę uważnie każdy mecz Barcelony i Realu, ale strony WWW są tak różne i taki progres zrobiła strona bordowa w porównaniu do białej, że Real idąc tym tropem, powinien być zdegradowany do 8 ligi i wyrzucony do kazachstańskiego związku piłki nożnej.

Na prawdę, wolę tutaj uczestniczyć w dyskusji mimo że jestem cule, bo jakoś poziom dyskusji mniej mnie tutaj przeraża niż tam, bo tam nawet konta nie mam. Zróbcie coś do cholery bo się tu pozabijamy prędzej niż się coś zmieni. Ale jak w dyskusji uczestniczyć, kiedy trzeba sprawdzać tematy w których pisaliśmy komentarze? Od 7 lat ponad jak śledzę rm.pl i fcbarca.com, zmieniło się na białej stronie tyle, że baner po La Décimie się zmienił. A w 2013 jeszcze były zdjęcia bodajże Salgado czy Ruuda na stronie. Jak robicie taką stronę na której zarabiacie, to postarajcie się trochę bardziej, bo naprawdę szkoda szczempić ryja...
2017.03.10, godz. 00:16, dragao
frizzzy

Fajnie, że znowu się pojawiłeś. Wczoraj napisałem do Ciebie komentarz pod newsem dzisiejsze okładki. Niestety nie doczekałem się od Ciebie odpowiedzi. Normalnie bym nie drążył tematu, ale frapuje mnie Twoja logika. Poniżej zamieszczam treść komentarza.

Piszesz:

"Sędziowie dali wam puchar LM w 2016 :D "

a za chwilę:

"Przeraża mnie to, że ktoś uważa, że Barça wygrywa tylko dzięki sędziemu,"

Czyli tak podarowana bramka w pierwszej połowie przy 0:0 (spalony był i nikt tego nie neguje) w momencie, kiedy na odrabianie strat Atlético została większość meczu = "Sędziowie dali wam puchar LM w 2016 :D "

A szereg błędów praktycznie tylko w jedną stronę tzn. (chronologicznie) brak czerwonej kartki dla Neymara za faul na Meunierze, brak kolejnej kartki dla Neymara za odkopnięcie piłki (przypomina się casus van Persiego i jego czerwona), brak rzutu karnego na ADM, podyktowany karny za bardzo miękki faul na Suárezie = "Przeraża mnie to, że ktoś uważa, że Barça wygrywa tylko dzięki sędziemu,".

No i na koniec oczywiście najlepsze. Piszesz już w pierwszym komentarzu:

"Nie bądźmy hipokrytami ;)"

Ustosunkuj się proszę do tego, bo ja w tym momencie nie mam pomysłu jak na poważnie mógłbym podejść do ewentualnej dyskusji z Tobą na temat wczorajszego meczu. Jestem w totalnej kropce, a wychodzi na to, że są ludzie, którzy wchodzą z Tobą w dyskusję. Wnioskuję zatem, że nie jesteś trollem.

2017.03.10, godz. 00:16, Madridista2308
Pioter7

Hazard - Lacazette - Dybala, a za nimi James. Rozmarzyłem się trochę, wracam do FM'a :)
2017.03.10, godz. 00:15, Daniello11
Fajnie jakby przeszło Porto i Monaco i żebyśmy wylosowali Porto...
2017.03.10, godz. 00:13, Sport_Forever
ZidaneVeteYa

I tak się nie sprawdzi, w pary dobrałem drużyny które grały
tego samego dnia.

2017.03.10, godz. 00:12, Daniello11
Hahahaha, gość rozwala system :D
2017.03.10, godz. 00:12, Sport_Forever
PSG też niestety zagrało fatalnie.
Nie umieli wyjść spod pressingu krótkimi podaniami.
Powinni wykopać piłkę jak najdalej na połowę Barçy
i zrobić wyjazd całą drużyną by przenieść trochę środek
ciężkości.
A tak Barça ich dosiadła i gra odbywała się tylko na jednej połowie.
To tyle mojej profesjonalnej analizy.
2017.03.10, godz. 00:11, ZidaneVeteYa
@Sport_Forever

Cholernie kiepsko trafiliśmy :/ czemu to zawsze my trafiamy na Bayern? Bedzie bardzo ciężko tymbardziej ze rewanż na Allianz arena.
2017.03.10, godz. 00:06, Sport_Forever

Na stronie Barçy redakcja przyznała, że dostali remontade w prezencie od
sędziego.
Natomiast sędziego bym nie krzyżował być może podświadomie uległ presji.
W ćwierćfinale:
Real - Bayern
Barça - Borussia
Juve - Sevilla
Atlético - Manchester City.

2017.03.10, godz. 00:02, Daniello11
Ale Ronaldo chociaż wiedział za co ma się złapać, bo suárez to najpierw głowa, a potem się chyba dusił :( on w ogóle żyje?
2017.03.10, godz. 00:01, Daniello11
https://www.youtube.com/watch?v=XfEmr0GDoZE

https://www.youtube.com/watch?v=bv-M2gRVmZ0

Znajdź różnice. Nawet rękami tak samo machają, haha.
2017.03.09, godz. 23:59, Daniello11
frizzy jakiś dowód, że za każdym rokiem głosuje na CR?
2017.03.09, godz. 23:57, Pioter7
A jak myślicie trio Hazard Lacazette Bale dałby rade ciągnąc gre Realu?
2017.03.09, godz. 23:56, frizzzy
Daniello11

Czytaj ze zrozumieniem dziecino.
2017.03.09, godz. 23:54, Daniello11
frizzy

No nie dziwie się, że zagłosował na najlepszego piłkarza zeszłego roku. Brawo za obiektywne podejście do tematu.
2017.03.09, godz. 23:52, Mantolas


Gdyby w 85 minucie arbiter podyktował słusznego karnego po faulu na Di Maríi który był sam na sam z bramkarzem to Mascherano wyleciałby z czerwoną kartką.
Gdyby zawodnik PSG następnie wykorzystał tego karnego to na 10 minut przed końcem meczu byłby wynik 3:2 i Barça musiałaby wtedy zdobyć aż 4 gole żeby awansować i to grając w 10!
Nawet mimo też żałosnej defensywnej taktyki Emerego PSG mogło spokojnie awansować gdyby na boisku sędziował uczciwy sędzia. Niestety nie był on uczciwy i teraz zostanie zawieszony ale co z tego skoro to Barça jest w ćwierćfinale a PSG zostało okradzione.
Futbol bez powtórek nie ma sensu.2017.03.09, godz. 23:49, frizzzy
Daniello11

Na świecie związanym z Madrytem :D To jest ziomek, który rok w rok głosuje na największego nurka Ronaldo, w plebiscycie ZP.
2017.03.09, godz. 23:39, Daniello11
Co raz większa burza się robi na świecie:

"– To nonsens, że wszystko rozstrzyga się przez symulowane zagranie. Jest mi wstyd za futbol – stwierdził Szwed."

– Tak się wściekam… To czysty teatr Suáreza. Po co są sędziowe za bramką, jeśli nie mogą dostrzec takich rzeczy? – dodał.

Mówiłem, że Ovrebo 2.0 i że nikt o tym nie zapomni :) bardzo dobrze, niech wszyscy o tym mówią.
2017.03.09, godz. 23:37, Daniello11
Ponawiam, jeśli karny na suárezie był słuszny i ewidentny, to ten karny:

https://www.youtube.com/watch?v=bv-M2gRVmZ0

Również był słuszny i ewidentny. Macie honor, żeby to przyznać? Bo te dwa karne są niemal identyczne. To jak, przepraszacie Ronaldo, czy suárez jest delfinem i nurkiem?
2017.03.09, godz. 23:31, Ronaldovva
gregg76
co roku oglądamy w wakacje "super mecze", nie pamiętam jak w wakacje zakończył się mecz Bayernu z Realem. Dlaczego? Bo nie miał on znaczenia.
Taki klasyk w USA to nie jest klasyk.
2017.03.09, godz. 23:29, repsev
2017.03.09, godz. 23:24, KingRagnar

a czego ty się spodziewałeś po redaktorach, którzy bezczelnie podkradali okładki z tej strony? :D
2017.03.09, godz. 23:26, gregg76
@Ronaldovva

Nieważne czy Cię to interesuje czy nie. Kiedy wrzucisz graczy Realu i Barcelony na jedno boisko to ZAWSZE wyjdzie z tego kocioł. Nawet latem. To będzie twardy mecz o prestiż a nie typowe lajtowe, towarzyskie spotkanie.
2017.03.09, godz. 23:25, Kmfip
Jak oni caly mecz stali i prubowali wymusic karnego, a sedzia zamiast wyplacic zolta za te proby wymuszenia to nic sobie z tego nie robil. Teraz sie nie dziwie dlaczego gracze tak symuluja, kto by nie chcial gola za darmo ;)
2017.03.09, godz. 23:24, KingRagnar
Na wiadomej stronie pojawiła się „fachowa” analiza wczorajszych decyzji sędziego. Wyszło im, że Aytekin prowadził zawody na wysokim poziomie.

To jest po prostu obrzydliwe.
2017.03.09, godz. 23:20, Ronaldovva
ZidaneVeteYa
bo nie obchodzi mnie za bardzo wynik meczu rozgrywanego tylko dla pieniędzy które nie przekłada się na żadne inne korzyści dla mojego klubu? XD
2017.03.09, godz. 23:19, Snap
Barça nie ma z nami szans, tylko musi być normalny sędzia.
2017.03.09, godz. 23:14, Goldenmadridista10
BordowapodszywkaVeteYa

Wracaj podyskutować na stronę swojego ukochanego, bordowego klubu o tym, dlaczego UEFA zamierza ukarać sędziego wczorajszego meczu Barcelony z PSG.
2017.03.09, godz. 23:13, gregg76
@Kmfip

I tu też masz rację. Niestety (dla mnie) Suárez, Neymar, czy Alba (jeśli chodzi o Barcę) czasami wręcz szukają tego kontaktu w polu karnym, tu wyglądało że Luis wręcz czekał na byle dotknięcie. I się doczekał. Z jednej strony to cwaniactwo i gra dla dobra drużyny, z drugiej rzeczywiście mało chwalebne. Powtarzam jeszcze raz, że tutaj sędzia IMO nie popełnił jakiegoś wielbłąda. Tu decyzja mogła naprawdę pójść w dwie strony i wcale nie była taka jasna jak twierdzono (ja również) na początku.

Co do Ronaldo, on tę sztukę udawania uprawia znacznie dłużej i sędziowie się po prosto na niego uodpornili chyba. ;)
2017.03.09, godz. 23:09, ZidaneVeteYa
@Ronaldovva

Jeśli piszesz ze mecz Barçy z Realem, jakikolwiek nawet ten towarzyski nie ma znaczenia to chyba interesujesz się piłka nożna od tygodnia ...
2017.03.09, godz. 23:04, Ronaldovva
ZidaneVeteYa
a jakie to ma znaczenie? Barça może wyjść z super nastawieniem i wygrać z Realem 5;0 co nie będzie mieć najmniejszego znaczenia, bo to tylko mecz towarzyski
2017.03.09, godz. 23:04, Kmfip
Czy ja wiem czy ewidentny, Suárez go poprostu wymusil kontakt byl, ale czy az taki zeby padac w polu karnym i lapac sie za glowe czy szyje ;) Zeby takie karne sedziowie gwizdali to Ronaldo co mecz mialby karnego, przecierz on jak poczuje kontakt to pada i czemu nie daja karnego ?
Albo sytuacja z Di María tez byl kontakt gdzie karny ? Sedzia pomogl, ale co zrobisz kazdy wie jaki jest poziom sedziow.
2017.03.09, godz. 23:04, gregg76
repsev

Był kontakt, dodatkowo łapa na barku. Sędzia miał więc jakieś tam podstawy żeby tego karniaka podyktować. A to co tam dodał Suárez od siebie to już zupełnie inny sport. Mnie się to nie podoba i nigdy nie podobało. Ale nie o tym piszę.
2017.03.09, godz. 23:03, ImageX7
Sędzia który "sędziował" mecz Barcelona - PSG prawdopodobnie zostanie zawieszony :D. Niech tylko jakiś bordowy śmieć ma czelność tutaj wejść i powiedzieć, że sędziowie gwiżdżą TYLKO pod Real to chyba zabije go śmiechem :D.
2017.03.09, godz. 23:03, MiloszNS
Trzeba szybko wyciągać tych chłopaków z Lyonu, odpowiednia generacja młodych zawodników
2017.03.09, godz. 22:58, ZidaneVeteYa
@gregg76

Karny na Suárezie był ewidentny i to jest jasne. Marquinhos nadepnął łydkę suáreza powodując jego upadek. Nie ma co więcej tego rozstrząsac.
Zgadzam się z Twoja opinia co do klasyku w lecie. Zbędne ryzyko
2017.03.09, godz. 22:56, repsev
2017.03.09, godz. 22:54, gregg76

jak on to przeżył! przecież tam mu nogę urwało! czy tam szyję! czy tam, eh nie pamiętam za co jeszcze się łapał jak umierał na murawie :)

2017.03.09, godz. 22:56, ZidaneVeteYa
@hierro4

I bardzo dobrze Zrobiłeś. Barcelona zasłużyła na duże brawa za to czego wczoraj dokonała. Nie można obok tego przejść obojętnie
2017.03.09, godz. 22:54, gregg76
Nie wiem po co te letnie GD? Lato jest po to by odpoczywać i w spokoju się przygotowywać do sezonu. Tymczasem Klasyk nawet towarzyski to ZAWSZE poważne meczycho. Tu nikt nie odpuści. I zwiększa to ryzyko jakiegoś urazu. Nie o to chyba chodzi w presezonie?

A tu link dla tych co to twierdzą że nie było kontaktu przy "wyimaginowanym faulu" na Suárezie:
https://twitter.com/MascheranoStats/status/839619419118665729/video/1
2017.03.09, godz. 22:53, Hierro4
ZidaneVeteYa
Gratulowałem wczoraj Barcelonie. Oczywiście na tej stronie.
2017.03.09, godz. 22:51, Daniello11
Nie no, nie mogę z tego 15sto letniego kibica Realu, zróbcie z nim coś, proszę was. :D
2017.03.09, godz. 22:50, ZidaneVeteYa
@hierro4

Gdybys oceniał obiektywnie, doceniłbyś wczorajsza demolkę Paryża przez drużynę Dumy Katalonii
2017.03.09, godz. 22:48, Hierro4
ZidaneVeteYa
Gdzie ja nieobiektywnie oceniam Barcelone? Tej inwektywy o wiek nawet nie skomentuje.
2017.03.09, godz. 22:47, ZidaneVeteYa
@klatus

Colina oficjalnie zdementował te informacje, zajrzyj do internetu :)
2017.03.09, godz. 22:47, Daniello11
Klatus

Wczoraj też wymyślał. Poza tym to podszywka bordowa, moglibyście rozważyć banowanie za takie bezczelne podszywanie się i ujawnianie fałszywych informacji. Aczkolwiek kiedyś widziałem tu bana za wrzucenie tekstu z fałszywego źródła.
2017.03.09, godz. 22:44, Klatus
ZidaneVeteYa, nie kłam, bo nic nie zostało zdementowane.
2017.03.09, godz. 22:44, Daniello11
haha, dokładnie ten sam tekst, kropka w kropkę napisał do mnie. :D
2017.03.09, godz. 22:43, ZidaneVeteYa
@hierro4

Kibicuje Realowi od 2002 roku a wiec od czasu kiedy nie było cię jeszcze na świecie ... ja w przeciwieństwie do Ciebie potrafię obiektywnie ocenić dokonania innych klubów niż nasz kochany Real
2017.03.09, godz. 22:41, Daniello11
PodszywkaVeteYa

Takie same źródło informacji jak wczoraj podałeś, że obrońca PSG przyznał się, że faulował suáreza? :D haha, do dzisiaj nikt tego nie potwierdził.
2017.03.09, godz. 22:40, Hierro4
ZidaneVeteYa
Rozumiem, że bardzo cieszy cie awans Barcelony. Dokonali wielkiej rzeczy, ale po co udajesz fana Realu?
2017.03.09, godz. 22:39, ZidaneVeteYa
Wieści o zawieszeniu Ayetkina okaZaly się tylko plotkami podanymi przez Marce, co charakterystyczne dla tej gazety.
Colina oficjalnie zdementował te informacje.
2017.03.09, godz. 22:36, repsev
2017.03.09, godz. 22:34, KingRagnar

a z tym gościem od Chelsea nie odwalili tego samego numeru? jakiś nikt sędziuje ważny mecz i zaraz po tym znika ze sceny?
pamiętaj, że te cale fifa i uefa to mafia, więc odpowiedz jest prosta
2017.03.09, godz. 22:35, Daniello11
Brawo dla Colliny za to, że nie zostawił sprawy bez reakcji! Sędzia powinien być zawieszony.
2017.03.09, godz. 22:35, ZidaneVeteYa
Jeśli Barcelona potraktuje ten mecz poważnie to blado widzę nasza drużynę. Barça jest w genialnej formie i nasza szansa jest to ze mecz dopiero za pół roku
2017.03.09, godz. 22:34, KingRagnar
To, że Aytekin w tym sezonie LM już nie podrukuje było pewne. W ogóle skąd pomysł dawać tak nieogarniętego i niedoświadczonego sędziego na rewanż 1/8 w LM? Taki Marciniak dostaje ważne mecze, ale niemal zawsze są to pierwsze pojedynki. Nie wiem, może myśleli, że nie da się tego zj**ać i dali nieopierzonego. Jednak dało się i teraz choćby na pokaz wypada ukarać. Pewnie wróci w następnym sezonie na mecz Realu.
2017.03.09, godz. 22:34, CRrrrr10
@Daniello11
Ciebie jeszcze dupa nie przestała boleć?
2017.03.09, godz. 22:33, zelu_83
Sedzia z wczoraj poszedł do lodówki ochłonąć po tak gorącym meczu. Aż go gwizdek palił z gorąca.
2017.03.09, godz. 22:29, zelu_83
Oj to bęfzie drogi mecz. Oba kluby pewnie dostaną solidne honorarium ;)
2017.03.09, godz. 22:26, Daniello11
O kurde, jakim cudem? Przecież sędziował znakomite zawody! Uczciwie i nieprzychylnie żadnej stronie! No pięknie, Pérez przekupił Colline :/
2017.03.09, godz. 22:24, Klatus
Jeszcze nie został. Ale Marca informuje, że Collina (szef sędziów UEFA) zamierza odesłać go do „lodówki” i w tym sezonie w Lidze Mistrzów gwizdać już nie będzie na pewno.
2017.03.09, godz. 22:22, Daniello11
repsev poważnie?
2017.03.09, godz. 22:20, repsev
pan niemco-turek został zawieszony podobno za swoje popisy
2017.03.09, godz. 22:18, Daniello11
Ja bym odmówił, trzeba mieć honor i nie grać z oszustami. Powinno się ich odizolować od futbolu, jakby się każdy wypiął to może by ich to czegoś nauczyło. "Trędowaci" wśród piłki nożnej.
2017.03.09, godz. 22:14, sirt
Może pan Aytekin poprowadzi zawody...

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze!

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama