REKLAMA
  • polski
  • english

Nie jesteś zalogowany! - Zaloguj się!

reklama

szukaj


 

aktualności

2017.03.08, godz. 22:39, Cover / as.com

Zmarł Juan Carlos Touriño

Dziś zmarł Juan Carlos Touriño Cancela, piłkarz Realu Madryt w latach 1970 – 1976. Odszedł z tego świata w Argentynie z powodu pogorszenia choroby ostrego zapalenia trzustki. Miał 72 lata. Urodził się 14 lipca 1944 roku w Buenos Aires, a jego rodzice byli Hiszpanami. Pierwsze kroki w futbolu stawiał w Quilmes, gdzie zadebiutował w 1966 roku. W cztery lata później dołączył do zespołu Królewskich, gdzie przestawiono go na defensywę. Występował albo na pozycji stopera, albo bocznego obrońcy.

W argentyńskim futbolu był uznawany za najlepszego bocznego obrońcę. Bardzo dobrze przewidywał ruchy rywali, co sprawiło, że prawie zawsze był graczem pierwszego składu u trzech trenerów Blancos, to jest Miguela Muñoza, Luisa Molowny'ego i Miljana Miljanicia. W sześciu sezonach w barwach Realu Madryt zagrał w 106 meczach ligowych, 17 w Pucharze Hiszpanii, 5 w Pucharze Europy, 2 w Pucharze Zdobywców Pucharów i 4 w Pucharze UEFA. Zdobył trzy tytuły mistrza kraju za sezony 1971/72, 1974/75 i 1975/76, a także wygrał dwa Puchary Hiszpanii w latach 1974 – 1975.

Korzystał z podwójnego obywatelstwa. Z reguły grał w reprezentacji Argentyny, ale raz wystąpił także dla Hiszpanii, kiedy Kubala pozwolił mu zadebiutować przeciwko Węgrom w 1972 roku. To było jedyne powołanie, jakie dostał od tej kadry narodowej. W 1976 roku zdecydował się odejść z Madrytu i przejść do kolumbijskiego Independiente Medellín.REKLAMA

Możliwość komentowania tego artykułu została wyłączona.

REKLAMA

archiwum

gorące tematy

profil

Pamiętaj, że sposób wyświetlania Aktualności i Komentarzy zawsze możesz dostosować do swoich potrzeb!

- Twój profil -

reklama

Sklep Realu Madryt

dołącz do nasreklama