/ MEGA

Benzema: BBC nie tylko strzela, ale też mocno pracuje dla ekipy

Wywiad dla telewizji <i>MEGA</i>

Karim Benzema po meczu z Napoli udzielił wywiadu telewizji MEGA. Przedstawiamy zapis tej rozmowy z Francuzem.

Skąd takie trudności w pierwszej połowie? Jak to widzieliście z boiska?
Było bardzo trudno, wszyscy cierpieliśmy w tych 20-25 minutach. To bardzo silny rywal, który mocno naciska. Strzelili gola i mecz był bardzo trudny, ale wygraliśmy i idziemy dalej.

O czym rozmawialiście w przerwie? Drużyna w pierwszej połowie nie działała.
O wszystkim. Przede wszystkim o grze na połowie rywala, bo trudno jest grać ze swojej połowy, gdy ten rywal tak mocno naciska. Rozmawialiśmy na ten temat i druga połowa była lepsza. Niewiele, ale lepsza. Ostatecznie wygraliśmy i to jest najważniejsze.

Zawsze jesteś wobec nas szczery. Boli was, że wątpi się w BBC? Bolą was te komentarze, że BBC biega mniej niż reszta zespołu?
Oczywiście, bo zawsze patrzy się na nas trzech, ale my nie strzelamy tylko goli, pracujemy też mocno dla drużyny. Kiedy mamy trudniejszy mecz, wskazuje się na nas trzech. Jednak jesteśmy grupą, jest nas wielu i kiedy jesteśmy na boisku, pracujemy wszyscy na zwycięstwo i pomagamy reszcie kolegów.

Rozmawiacie między waszą trójką o tej krytyce?
Nie, bo nie mamy czasu, by o tym rozmawiać. Myślimy tylko o kolejnym meczu, a na boisku dajemy z siebie maksimum.

Co powiedzieliście Ramosowi w szatni po tych dwóch bramkach?
Chwaliliśmy go jak zawsze. To topowy zawodnik, który zdobywa wiele bramek [śmiech].