Oceny zawodników po meczu z Villarrealem

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Villarrealem na wyjeździe 3:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Cover, El Jarek, Klatus i Leszczu. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 1016 użytkowników. Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Tondi. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
Trudno mieć do niego pretensje za stracone bramki. Być może mógł zachować się lepiej, ale oba uderzenia nie były łatwe do obrony. W pierwszej części meczu Keylor poradził sobie za to z ładnym uderzeniem Bruno i sparował je na rzut rożny.

Daniel Carvajal
W pierwszej połowie miał trochę problemów w obronie, ale w drugiej nadrobił to z nawiązką. Jego znakomite dośrodkowanie strzałem głową wykończył Gareth Bale, tym samym dając nadzieję Królewskim na udany rezultat. Carvajal dołożył sporą cegiełkę do końcowego sukcesu. Mógł zaliczyć jeszcze jedną asystę, kiedy w końcówce posłał kolejne doskonałe podanie – Álvaro Morata jednak nie potrafił podwyższyć prowadzenia.
Pepe
W środku tygodnia znalazł się poza kadrą Realu Madryt na mecz z Valencią, ale w kolejnym starciu na trudnym terenie trener postawił na niego od pierwszej minuty. Środkowy obrońca spisał się poprawnie, choć raczej bez fajerwerków. Uniknął jednak poważniejszych błędów i udanie zastąpił Raphaëla Varane'a.
Sergio Ramos
Mimo że Bakambu przy drugim golu znajdował się na pozycji spalonej trzeba jasno powiedzieć, że kapitan popełnił w tej sytuacji błąd. Nie trzymał linii i pozwolił uciec napastnikowi Villarrealu, który chwilę później zdobył bramkę. Ramos zagrał poniżej swojego normalnego poziomu.
Marcelo
Jego dyspozycja w tym meczu dość dobrze oddaje to, jak grali Królewscy. W ciągu pierwszych 60 minut wyglądał na nieskoncetrowanego, a Samu Castillejo hasał po prawym skrzydle Villarrealu. Później – jak cała drużyna – Marcelo się przebudził i zakończył mecz asystą przy decydującym golu.
Luka Modrić
Jako jeden z niewielu madridistas nie zawiódł w pierwszej połowie. Mimo wszystko Real Madryt stracił kontrolę nad środkiem pola, a Lukita zbyt często w łatwy sposób gubił piłkę. Wydaje się, że odpoczynek w najbliższym meczu wyszedłby mu na dobre.
Casemiro
W defensywie robił, co mógł, ale to było za mało, by zatrzymywać ataki Villarrealu. W wielu sytuacjach był odpowiedzialny za asekurację Marcelo, ale i w tym nie spisywał się najlepiej. Po jego zejściu Los Blancos zyskali dużo świeżości. Tym razem nie zagwarantował Królewskim równowagi.
Toni Kroos
Niemiec był nie do poznania. Tracił piłkę w niewiarygodnie prosty sposób, co zazwyczaj mu się nie zdarza. W pierwszej połowie oglądaliśmy najgorsze 45 minut Kroosa od bardzo dawna. Zwykle imponuje regularnością, ale wczoraj grał po prostu kiepsko. Na szczęście w drugiej połowie wszedł na nieco wyższy poziom i potrafił dotrzymać kroku partnerom.
Gareth Bale
Pierwsza połowa w jego wykonaniu przypominała najgorsze czasy Walijczyka. Był nieskuteczny, niedokładny i przede wszystkim nie potrafił współpracować z pozostałymi atakującymi. W drugiej połowie zrobił jednak to, co umie najlepiej – strzelił gola głową. Zszedł z boiska z urazem i wypada tylko trzymać kciuki, by było to tylko stłuczenie, tak jak zapowiadał Zidane na konferencji prasowej.
Karim Benzema
Nie można odmówić mu aktywności, za to na pewno można oczekiwać dużo lepszej skuteczności. Dochodził do sytuacji, ale znów jego strzały były za słabe, by piłka znalazła drogę do bramki. Po takim wejściu Moraty Karim może (powinien) wkrótce usiąść na ławce rezerwowych na dłużej.
Cristiano Ronaldo
O pierwszej połowie może zapomnieć. W drugiej pokazał już jedną ze swoich najlepszych wersji. Potrafił przyspieszyć, strzelił w słupek i bardzo dobrze wykonał rzut karny. Miał też udział przy trzecim golu. Nie wyszedł na pierwszy plan, ale też nie zawiódł.
Isco
Jego wejście zupełnie odmieniło mecz. Nie trzeba dodawać wiele więcej. Szukał przestrzeni, atakował, grał mądrze i skutecznie. Doskonale wiedział, co trzeba zrobić z piłką, by przyspieszać akcje. Mimo że nie strzelił gola ani nie zaliczył asysty zwycięstwo bez niego byłoby niemożliwe.