Jak grali wypożyczeni i sprzedani?

Asysta Burguiego, kontuzja Vallejo

Miniony tydzień nie był szczególnie udany dla graczy związanych z Realem Madryt. Ponownie błysnął Jorge Burgui, który zaliczył asystę w starciu z Atlético. Pozostali nie najlepiej będą wspominać kilka poprzednich dni. Na domiar złego urazu doznał Jesús Vallejo i prawdopodobnie wypadnie z gry na kilka kolejek.

Jorge Burgui (Sporting Gijón)
Przed tygodniem rozegrał znakomite spotkanie i wywalczył sobie miejsce w wyjściowym składzie na mecz z Atlético. Za zaufanie odpłacił się kolejnym bardzo dobrym występem. Zapisał na swoim koncie asystę i sprawiał wiele problemów piłkarzom Rojiblancos. Ostatecznie Sporting przegrał 1:4, ale wynik nie oddaje w pełni przebiegu spotkania. Burgui przebywał na boisku do 84. minuty.
Ocena Marki: 3/3
Ocena Asa: 2/3
Ocena WhoScored: 7,1/10

Diego Llorente (Málaga)
Starcie z Las Palmas zaczął na ławce rezerwowych, ale trener wprowadził go na boisko w 73. minucie. Jego drużyna prowadziła już wtedy 2:1 i dowiozła ten rezultat do końca. Diego nie miał wielkiego udziału w zwycięstwie i nie przybliżył się do gry w pierwszej jedenastce.
Ocena Marki: 1/3
Ocena Asa: 1/3
Ocena WhoScored: 6,2/10

Marcos Llorente (Deportivo Alavés)
Kolejny pełny mecz Marcosa w barwach Alavésu. Baskowie pokonali na wyjeździe Deportivo La Coruńa. Llorente rozegrał dobre spotkanie, nie popełniał błędów, ale też niczym szczególnym się nie wyróżnił. Pozostawał w tym meczu nieco w cieniu.
Ocena WhoScored: 7,0/10

Borja Mayoral (Wolfsburg)
Jego drużyna poległa w Dortmundzie z Borussią 0:3, a Hiszpan spędził cały mecz na ławce rezerwowych.

Martin Ødegaard (Heerenveen)
Martin, po serii słabszych występów, stracił miejsce w podstawowy składzie. Heerenveen grało na wyjeździe z Twente i przegrało 0:1. Ødegaard pojawił się na boisku dopiero w 84. minucie, więc nie miał zbyt wiele czasu, żeby pomóc kolegom.
Ocena WhoScored: 6,1/10

Lucas Silva (Cruzeiro)
W minioną środę Cruzeiro pokonało Volta Redonda 2:1 w ramach Pucharu Brazylii. Lucas wszedł na boisko na ostatnie 10 minut meczu, kiedy wynik był już ustalony.

W weekend padł remis 1:1 w spotkaniu z URT. Lucas całe to starcie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych.

Jesús Vallejo (Eintracht Frankfurt)
Zaliczył tylko 45 minut w domowym starciu z Ingolstadt, ponieważ doznał urazu prawego uda. Pod koniec zeszłego sezonu podobna kontuzja wykluczyła go z gry na ponad miesiąc. Nie ma jednak mowy o odnowieniu urazu, ponieważ wtedy chodzilło o lewą nogę. Na razie nie wiadomo, na jak długo go zabraknie. W sobotę zaliczył niezbyt udane zawody, a jego drużyna poległa 0:3. Do momentu jego zejścia goście utrzymywali jednobramkowe prowadzenie.
Ocena Kickera: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena Bilda: 4/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 6,0/10

Sprzedani w letnim okienku transferowym

Álvaro Arbeloa (West Ham United)
West Ham nie rozgrywał meczu w poprzednim tygodniu, bo odpadł z FA Cup na wcześniejszym etapie rywalizacji.

Dienis Czeryszew (Villarreal)
Rosjanin wrócił do pierwszego składu na trudny mecz z Realem Sociedad na wyjeździe, ale nie pokazał niczego, co mogłoby mu pozwolić na utrzymanie się w jedenastce. W dodatku jego zmiennik – Samu Castillejo – zdobył zwycięską bramkę, mimo że zastąpił Dienisa na murawie dopiero w 79. minucie.
Ocena WhoScored: 6,9/10

Omar Mascarell (Eintracht Frankfurt)
Tradycyjnie zapisał się do protokołu sędziowskiego przez żółtą kartkę. Było to dla niego już dziesiąte takie upomnienie, dlatego w najbliższy weekend nie uda się z drużyną do Berlina na mecz z Herthą. W starciu z Ingolstadt spisał się kiepsko, jednak trudno obwiniać go za porażkę – Eintracht od 34. minuty grał bez ukaranego za czerwoną kartkę Davida Abrahama, jeszcze przed przerwą natomiast z boiska zejść musiał drugi ze stoperów, Jesús Vallejo. Środkowy pomocnik robił, co mógł, ale to nie wystarczyło.
Ocena Bilda: 5/6 (1 – najlepsza, 6 – najsłabsza)
Ocena WhoScored: 7,4/10

Álvaro Medrán (Valencia)
Nie znalazł się w kadrze na mecz z Athletikiem. Trener tłumaczył ten fakt decyzją czysto techniczną i zapewnił, że jest zadowolony z pracy Medrána. Valencia wygrała 2:0.

Jesé (Las Palmas)
Wychowanek Realu Madryt ponownie nie błyszczał. Zaliczył cztery udane dryblingi, ale nie stwarzał wielkiego zagrożenia pod bramką Málagi. Wciąż nie znalazł swojej optymalnej dyspozycji i po powrocie do Primera División czeka na trafienie. Oddał dwa strzały, ale ani razu nie zmusił do interwencji Carlosa Kameniego. Jego drużyna przegrała 1:2, a on nie był w stanie wydatnie pomóc swoim kolegom.
Ocena WhoScored: 6,7/10