/ RMTV

Bale: Czuję się świetnie

Walijczyk po powrocie na plac gry

W spotkaniu 23. kolejki La Ligi Real Madryt pokonał na Estadio Santiago Bernabéu RCD Espanyol 2:0. Jednym z bohaterów spotkania był Gareth Bale, który wrócił do gry po trzech miesiącach przerwy i ustalił wynik meczu. Po końcowym gwizdku Walijczyk udzielił wywiadu dla klubowej telewizji.

Jesteśmy z Garethem Bale’em, który dziś wrócił na plac gry. Gratulacje Gareth! Zagrałeś dziś 20 minut, jak się czujesz po tak ciężkiej pracy nad powrotem?
Cóż, czuję się bardzo dobrze po ciężkiej pracy, którą wykonałem w ostatnich trzech miesiącach, by móc wrócić. Powrót ze zdobytą bramką, która pomogła wygrać drużynie, sprawia, że czuję się świetnie.

Jakie to uczucie: wrócić i strzelić gola?
Kibice tutaj są niesamowici. Przywitali mnie oklaskami i czułem ich wsparcie, bardzo mi się to podobało. Pomoc drużynie jest zawsze najważniejsza.

Przez ostatnie trzy miesiące trudno ci było patrzeć na kolegów, którzy grają, kiedy ty nie mogłeś?
Tak, było trudno, ale przynajmniej wygrywali (śmiech). Najważniejszy jest zespół. Chcemy wygrywać trofea i mam nadzieję, że będę mógł więcej pomagać.

Czego możemy spodziewać teraz się po Garethcie Bale’u?
Cóż, potrzebuję kilku tygodni na powrót do pełnej formy. Idziemy z meczu na mecz i mam nadzieję, że szybko będę gotowy w stu procentach.