Oceny zawodników po meczu z Málagą

Jak grali nasi?

Real Madryt wygrał z Málagą 2:1. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: Klatus, Leszczu, Mateo i Piwwwko. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 720 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał gingerhorn. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Keylor Navas
W pierwszej połowie nie miał wiele roboty, w drugiej zaś tuż po bramce w ładnym stylu poradził sobie ze strzałem Chory'ego Castro. Przy bramce, choć odbił piłkę pod nogi Juanpiego, trudno doszukiwać się wielkiego błędu. Znacznie poważniejszy popełnił przy jednym z rzutów rożnych, kiedy fatalnie się ustawił.

Nacho
I na prawej stronie, i na lewej daje radę. W tym sezonie Nacho grał już na wszystkich pozycjach w obronie i zawsze spisywał sięco najmniej poprawnie. Widać u niego coraz większą pewność siebie, co ma odzwierciedlenie w ofensywie – coraz częściej decyduje się na podłączenie do ataku.
Raphaël Varane
Przez niemal cały mecz spisywał się dość poprawnie. Dał się jednak ograć Juankarowi, który zdołał oddać strzał na bramkę Keylora Navasa, a cała akcja skończyła się golem dla rywali.
Sergio Ramos
Królował w polu karnym rywala, a do tego nie zawodził jako obrońca. Zaliczył najlepszy mecz w tym sezonie.
Marcelo
Poprawnie wykonywał swoje obowiązki, jednak nie miał żadnego udziału w zwycięstwie Królewskich, ponieważ dość szybko zszedł z boiska z urazem.
Luka Modrić
Tym razem zabrakło magii. Pomagał w rozegraniu piłki, jednak w jego poczynaniach nie było ani błyskotliwości, ani kreatywności. Przyzwyczaił nas do znacznie lepszej gry.
Casemiro
Znów zaliczył bardzo dobry mecz w defensywie, ale niestety ponownie nie ustrzegł się błędów. Dwukrotnie pogubił się w swoim polu karnym, gdzie pozwolił sobie na straty.
Toni Kroos
Pan Profesor. Aż dziewięć podań kluczowych (o siedem więcej niż drugi zawodnik Realu) i dwie asysty mówią same za siebie. Bez niego zwycięstwo byłoby niemożliwe.
Lucas Vázquez
Zaczął mecz jako prawoskrzydłowy, ale dość szybko musiał zastąpić Nacho w obronie. Początek spotkania był dla niego bardzo dobry, był aktywny i dobrze dośrodkowywał. Później nieźle radził sobie w ofensywie, w obronie zaś na pewno jest pole do poprawy.
Karim Benzema
Zagrania Karima w polu karnym Málagi mówią wiele: dwa niecelne strzały, jeden zablokowany, dwa nieudane dryblingi i jeden udany. Trudno sobie wyobrazić, że przez 83 minuty środkowy napastnik może zaliczyć pięc celnych podań na połowie rywala – jemu to się udało.
Cristiano Ronaldo
Kolejny bardzo słaby występ Portugalczyka. Miał on jednak sporo pecha – w pierwszej połowie mógł (i powinien) pokonać Kameniego w sytuacji sam na sam, a w drugiej po jego strzale piłka uderzyła w słupek. Nie trzeba się na pewno martwić o rozregulowany celownik. Tym razem zabrakło nieco chłodnej głowy i zwykłego szczęścia.
Isco
Po jego wejściu można było spodziewać się znacznie lepszej wersji Realu Madryt, który miał problem ze zdominowaniem Málagi. Jej były gracz nie pomógł. Było w miarę poprawnie, ale z niemal zerowym zaangażowaniem w grę ofensywną. Na połowie rywala więcej piłek podał do tyułu lub stracił, niż napędzał akcje.