Oceny zawodników po meczu z Celtą Vigo

Jak grali nasi?

Real Madryt przegrał z Celtą Vigo 1:2. Poniżej prezentujemy oceny, jakie zawodnikom Królewskich wystawili: El Jarek, Klatus, Leszczu, Mateo i Piwwwko,. Autorem komentarzy jest Leszczu. Skala 1-6. W wystawianiu not udział wzięło także 704 użytkowników.

Nagrodę dla oceniających sponsorowaną przez sklep internetowy PodStadionem.pl – 50 złotych do wydania w tymże sklepie – wygrał Qbens. Prosimy o jak najszybszy kontakt mailowy.

Kiko Casilla
Przy bramkach raczej nie miał wiele do powiedzenia, jednak trzeba też zaznaczyć, że nie pomógł drużynie. W oczy rzuciła się też słabsza niż zwykle gra nogami. Jeśli miał przekonać kogokolwiek do tego, że jest w lepszej dyspozycji niż Keylor Navas, to się nie udało.

Danilo
Kolejny kiepski występ Brazylijczyka, który po raz kolejny udowadnia, że Real Madryt go przerasta. Spala się psychicznie za każdym razem, gdy wychodzi na murawę. Tym razem nie było katastrofy w całkowitym gubieniu linii, jednak przede wszystkim jego faule były zwyczajnie dziwne. Wyglądał tak, jakby był dwie klasy gorszy fizycznie od rywala. Z przodu było nie najgorzej – zaliczył imponującą skuteczność podań, co może tylko cieszyć. Ogólnie jednak trudno dziwić się ogólnemu strachowi wśród madridismo po kontuzji Carvajala.
Raphaël Varane
Zaliczył dość poprawny mecz, chociaż wydaje się, że przy pierwszym golu trochę niepotrzebnie wychodził tak wysoko, kiedy obok rywala był Casemiro, który asekurował przebywającego z przodu Danilo. Po prawej stronie powstała spora dziura, a Francuz nie zdążył ze skuteczną interwencją.
Sergio Ramos
Niezbyt dobrze rozumiał się ze swoim partnerem z obrony, kiedy co najmniej kilka razy został z tyłu, a powinien razem z drugim stoperem pójść do przodu, by złapać rywala na pozycji spalonej. Nie jest głównym winowajcą żadnego z trafień, ale nie ma za sobą wybitnego meczu.
Marcelo
Z jednej strony można zastanawiać się, czy podczas akcji na 0:1 nie mógł wybić piłki w inny sposób, z drugiej zaś – nawet jeśli ocenimy to jako błąd, naprawił go kilka minut później ładnym trafieniem. Stwarzał spore zagrożenie na lewym skrzydle i był aktywny w ofensywie.
Luka Modrić
Spisał się nieźle, ale w jego poczynaniach brakowało magii, do której zdążył nas przyzwyczaić. Dobrze radził sobie też z rozbijaniem ataków rywali. W pierwszej połowie grał znacznie lepiej niż w drugiej – jak cała drużyna.
Casemiro
Strasznie nabiegał się w pierwszej połowie, ale w drugiej brakowało go przy asekuracji. Zarówno przy bramce Aspasa, jak i Jonny'ego był źle ustawiony i nie był w stanie naprawić błędów partnerów z zespołu.
Toni Kroos
Mimo imponującej liczby podań kluczowych Niemiec nie zapisze tego meczu do udanych. Brakowało większego udziału w grze i wpływu na poczynania drużyny. Chyba złapał małą zadyszkę – ostatnie dni nie były dla niego najlepsze.
Lucas Vázquez
Z przodu brakowało mu decyzyjności, błyskotliwości i skuteczności dryblingu. Poza tym, że niewiele dawał w ofensywie, to właśnie on stracił piłkę przy golu na 1:2, kiedy nie poradził sobie z opanowaniem łatwego podania. Zanotował jeden z najgorszych występów w tym sezonie.
Cristiano Ronaldo
Kiedy gra na szpicy, a obok nie ma Karima Benzemy lub jakiegokolwiek innego napastnika, jest cieniem samego siebie. Widzieliśmy to po raz kolejny i mocno wierzymy w to, że widział to także Zizou.
Marco Asensio
Na skrzydle nie mógł pokazać swoich najlepszych cech i po starciu z Roncaglią dość szybko zszedł z boiska. Po meczu z Sevillą i przepięknym trafieniu obniżył loty, dlatego trudno spodziewać się, że jego pozycja w drużynie się zmieni.
Álvaro Morata
Jego wejście niewiele dało. Dobrze broniąca się Celta portafiła wyłączyć go z gry w okolicach swojego pola karnego. Raz Hiszpan potrafił uciec obrońcom, ale jego strzał wolimy zostawić bez komentarza.
Mateo Kovačić
Ma za sobą ponad 20 minut, ale grał tak, jakby go nie było. Był wszędzie i nigdzie, zaliczył 18 (na 20) celnych podań, które jednak nie napędzały ataków Realu Madryt. Wciąż nie jest w najlepszej dyspozycji.