Dobre złego początki

Podsumowanie meczu Castilli

Castilla nie zdołała utrzymać pomyślnej passy meczów bez porażki i przegrała mecz z Realem Unión 1:2. Początek spotkania nie zapowiadał kłopotów Królewskich, a publiczność zgromadzona na Estadio Alfredo Di Stéfano już w 11. minucie mogła cieszyć się bramką gospodarzy. Valverde wykonał rzut wolny z lewej strony boiska, piłkę główką zagrał Hermoso, a Campuzano oddał strzał i pokonał bramkarza Realu Unión.

Po wyjściu na prowadzenie zawodnicy Castilli przeszli do gry kombinacyjnej i byli blisko podwyższenia prowadzenia. W minutę mieli dwie świetne okazje. Najpierw Sergio Díaz próbował szczęścia zza pola karnego, a później Febas posłał piłkę tuż obok słupka bramki Teny.

Real Unión grał bardzo zespołowo i był autorem pierwszej świetnej akcji spotkania, która jednak nie przyniosła rezultatu bramkowego. Inaczej było na początku drugiej połowy, kiedy wyrównanie wyniku załatwił Juan Domínguez. Castilla nie zmieniła podejścia do meczu, dlatego przyjezdni zmuszeni byli do gry bezpośredniej, co wyszło im na dobre. Po jednej z lepszych akcji Królewskich przeprowadzili kontrę, którą Ozkoidi zamienił na zwycięskiego gola.

Zawodnicy Solariego mieli 20 minut na odrobienie strat, ale mimo wielu prób nie udało im się trafić do bramki Teny. Najbliżej zdobycia bramki był Valverde strzelający z rzutu wolnego w ostatniej akcji spotkania.

Real Madryt Castilla – Real Unión 1:2 (1:0)
1:0 Campuzano 11'
1:1 Juan Domínguez 54'
1:2 Ozkoidi 69'

Real Madryt Castilla: Luca, Tejero, Quezada (Abner, 46’), Javi Sánchez, Hermoso, Valverde, Sergio Díaz, Febas, Campuzano (Nikos, 63’), Enzo (Cristian Cedrés, 73’), Javi Muńoz.

Real Unión: Tena, Azkoiti, Urkizu, Senar, Aimar, Esnaola, Estrada, Mikel Alonso (Martins, 64’), Galán (Escoruela, 78’), Juan Domínguez, Ozkoidi (Thaylor, 71’).