Pierwsze wyjazdowe zwycięstwo w tym sezonie

Castilla w końcu przełamała złą passę

Castilla pokonała Real Sociedad B 2:1 i w końcu przerwała passę meczów bez zwycięstwa na wyjazdach. Wygrana pozwoliła Królewskim awansować aż na trzecie miejsce w tabeli, chociaż jeszcze wiele zespołów nie rozegrało swoich spotkań w tej kolejce. Dobrą wiadomością jest również powrót do gry Abnera Felipe, który z powodu kontuzji przegapił sześć ostatnich meczów. Brazylijczyk pojawił się na murawie w drugiej połowie, zmieniając Tejero.

Mecz rozpoczął się od przewagi gospodarzy, ale to goście jako pierwsi trafili do siatki. Achraf dośrodkował piłkę w pole karne, a Lapeńa interweniował na tyle pechowo dla swojej drużyny, że wpakował futbolówkę do własnej bramki. Baskowie byli bliscy doprowadzenia do remisu w 38. minucie, ale znakomicie między słupkami zachował się Abad.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i przez pierwszy kwadrans żadna z drużyn nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką rywali. Po upływie godziny po rzucie rożnym w polu karnym Castilli upadł jeden z zawodników Realu Sociedad B i sędzia odgwizdał jedenastkę. Do wykonania rzutu karnego podszedł Muguruza i doprowadził do remisu. Abad wyczuł intencje strzelca, ale uderzenie było zbyt mocne. Kwadrans przed końcem sytuacja się odwróciła, tym razem to Królewscy mieli jedenastkę. Faulowany w polu karnym był Aleix Febas, a rzut karny na gola zamienił Enzo. W końcówce drugą żółtą kartkę obejrzał Achraf, więc Marokańczyka zabraknie w spotkaniu z Realem Unión.

Real Sociedad B – Real Madryt Castilla 1:2 (0:1)
0:1 Adrián Lapeńa 25’ (gol samobójczy)
1:1 Joseba Muguruza 60’ (rzut karny)
1:2 Enzo Zidane 76’ (rzut karny)

Real Sociedad B: Pablo Sisniega, Álvaro Odriozola, Kevin Rodrigues, Andoni Ugarte (Ander Gorostidi 81’), Adrián Lapeńa, Igor Zubeldia, Joseba Muguruza (Oier Calvillo 81’), Jon Guridi, Iker Olaizola (Eneko Jauregui 86’), Luca Samgalli, Martín Merquelanz.

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi ( 91’), Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Álvaro Tejero (Abner Felipe 62’), Federico Valverde, Aleix Febas, Javi Muńoz, Enzo Zidane (Francisco Tena 77’), Sergio Díaz, Víctor Campuzano (Nikos Vergos 67’).