Coraz bliżej perfekcji

Real Madryt – Granada CF 5:0

W meczu 17. kolejki Primera División Real Madryt zmasakrował Granadę i wygrał 5:0. Od początku gospodarze grali wybornie i co chwilę, zwłaszcza w pierwszej połowie, bombardowali bramkę strzeżoną przez Guillermo Ochoę. Gole strzelali Isco (dwa), Karim Benzema, Cristiano Ronaldo i Casemiro. Rywal niemal zupełnie nie istniał, każda jego akcja niszczona była w zarodku i stanowił tylko tło dla świetnie spisującej się drużyny Zinédine'a Zidane'a.

W pierwszej połowie mecz był dla Królewskich nie tylko łatwy i przyjemny, lecz przede wszystkim regularny. Co chwilę tworzyli oni sytuacje pod bramką Granady i co kilka lub kilkanaście minut Ochoa musiał wyjmować piłkę z siatki. Świetnie w ofensywie spisywali się Marcelo, Luka Modrić czy Isco, swoje dorzucił Karim Benzema, a w obronie tradycyjnie harował przede wszystkim Casemiro. Andaluzyjczycy bardzo rzadko wychodzili z własnej połowy, ponieważ nie potrafili przeciwstawić się świetnemu pressingowi Realu Madryt. Byli zwyczajnie zgubieni, bez względu na to, kto akurat utrzymywał się przy piłce.

Po przerwie Królewscy zwolnili, ale i tak intensywność ich gry była znacznie większa niż Granady. Dalej to gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce i dominowali nad bezradnym rywalem. Keylor Navas mógł się poważnie wynudzić, podobnie zresztą jak środkowi obrońcy. Nic więc dziwnego, że nawet Nacho parę razy włączył się do akcji ofensywnych w poszukiwaniu szczęścia. Drużyna Zizou po raz drugi z rzędu pokazała, że obecnie jest w świetnej formie.

Spokojne i pewne zwycięstwo na własnym stadionie z Granadą to coś w pełni naturalnego, do czego zdążyliśmy się przyzwyczaić. Łatwość, z jaką przyszło, daje kolejny zastrzyk bardzo pozytywnych odczuć przed najbliższymi meczami. Trzeba jednak przyznać, że 2017 rok zaczyna się kapitalnie. I oby w taki sam sposób można było mówić o Realu Madryt za kilka miesięcy.

Real Madryt – Granada CF 5:0 (4:0)
1:0 Isco 12' (asysta: Benzema)
2:0 Benzema 21'
3:0 Ronaldo 27' (asysta: Marcelo)
4:0 Isco 31' (asysta: Modrić)
5:0 Casemiro 58' (asysta: James)

Real Madryt: Navas; Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo (68' Coentrão); Modrić, Casemiro, Kroos (46' James); Isco (50' Asensio), Benzema, Ronaldo.
Granada: Ochoa; Tito, Vezo, Lombán, Gabriel Silva; Samper, Uche Agbo (60' Márquez), Andreas Pereira, Boga (65' Bueno), Tabanou (77' Ponce); Kraweć.