Spokojne zwycięstwo nad Bambergiem

Koszykarze nie dali rywalowi żadnych szans

Świąteczna atmosfera przedwcześnie nawiedziła Palacio de los Deportes. Real Madryt otrzymał w prezencie od koszykarzy Brose Bamberg doskonałe warunki do gry, umożliwiające bardzo łatwe zwycięstwo, różnicą dwudziestu trzech punktów (95:72). Nie przeszkodziły w tym ani kontuzje, ani nietypowa rotacja. Drużyna wygrała bez większego wysiłku i zachowała drugie miejsce w klasyfikacji EuroLigi.

Opiekun niemieckiego zespołu, Andrea Trinchieri, poprosił o przerwę już dwie i pół minuty po rozpoczęciu meczu. Zareagował tak wcześnie, bowiem jego gracze sprawiali wrażenie bardzo zagubionych, wręcz zniechęconych agresywną obroną rywala. Bardzo szybko stracili dziewięć punktów, własne konto pozostawiając w tym czasie puste (9:0). Potrzebowali całej kwarty, czyli dziesięciu minut, aby osiągnąć tę liczbę. Kłopot w tym, że rywale powoli znikali im z horyzontu (24:9).

Wyzwaniem madryckiego składu stało się utrzymanie wysokiego poziomu koncentracji i niedopuszczenie, aby w grę wkradło się rozluźnienie, a może nawet roztargnienie i niedbałość. Zadanie zostało wykonane niemal perfekcyjnie. Kontrolowali przebieg meczu i w żadnym momencie nie mogli poczuć się zagrożeni. Pojedynek należał do nich od początku do samego końca.

Koszykarze Brose Bamberg przez dwie kwarty zdobyli tyle punktów, co ich przeciwnicy w ciągu jednej (47:25). Stracili ochotę do rywalizacji i wraz z ziewającymi kibicami wyczekiwali jej końca. Solidna postawa gospodarzy pozbawiła starcie wszelkich emocji, ale zapewniła im dziewiąte zwycięstwo w rozgrywkach i pozwoliła na utrzymanie się w czołówce tabeli. Świetny początek tygodnia i rozgrzewka przed trudnym wyjazdem do Belgradu.

95 – Real Madryt (24+23+25+23): Llull (14), Dončić (16), Taylor (6), Reyes (6), Ayón (13) – Draper (4), Fernández (3), Nocioni (2), Carroll (9), Hunter (9), Thompkins (13).

72 – Brose Bamberg (9+16+15+32): Zisis (3), Nikolić (2), Melli (7), Radosević (8), Heckmann (-) – Staiger (18), Theis (15), Lô (13), Strēlnieks (4), Veremeenko (2), Miller (-).