Znakomity mecz Castilli i przekonujące zwycięstwo z liderem

Królewscy przerwali złą passę

Castilla pokonała dzisiaj Albacete 3:1 i przerwała tym samym serię meczów bez zwycięstwa. Królewscy zrobili to w znakomitym stylu. Na stadion Alfredo Di Stéfano przyjechał lider, który na murawie nie miał nic do powiedzenia. W osiemnastu spotkaniach Albacete straciło siedem goli, a z Valdebebas wraca z bagażem trzech straconych bramek. Z dobrej strony zaprezentował się kolejny raz Ødegaard, który obchodzi dzisiaj osiemnaste urodziny. Najprawdopodobniej był to jego ostatni występ w barwach Castilli. Rezerwy Realu Madryt zamknęły już rok 2016 i jednocześnie pierwszą rundę sezonu.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy. Tuż przed upływem pierwszego kwadransa, Enzo dograł piłkę do Campuzano, który minął obrońcę i wpakował piłkę do siatki. Sprowadzony z Espanyolu napastnik prezentuje się z coraz lepszej strony, dlatego nie może dziwić, że wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie. Pochwały należą się także Enzo. Francuz miał udział przy pierwszym golu i zdobył bramkę na 2:0 z rzutu wolnego.

Trener Albacete nie zamierzał czekać i już w przerwie dokonał pierwszej zmiany. Jednak na niewiele się to zdało, bo w 48. minucie było już 3:0. Federico Valverde odebrał piłkę rywalom, podbiegł w kierunku bramki i pokonał Nadala. Stało się jasne, że trzy punkty zostaną w Madrycie. Castilla rozgrywała najlepszy mecz w sezonie. Nie zmieniła tego nawet stracona bramka. Gospodarze nie podchodzili do spotkania w roli faworytów, a rozprawili się z Albacete z ogromną łatwością. Jeśli w takim samym stylu otworzą 2017 rok, walka o awans znów stanie się realna.

Real Madryt Castilla – Albacete 3:1 (2:0)SKRÓT
1:0 Víctor Campuzano 14’
2:0 Enzo Zidane 32’ (rzut wolny)
3:0 Federico Valverde 48’
3:1 Héctor Hernández 69’ (asysta: José Fran)

Real Madryt Castilla: Carlos Abad, Achraf Hakimi, Philipp Lienhart, Mario Hermoso, Álvaro Tejero, Federico Valverde, Javi Muńoz (Francisco Tena 79’), Aleix Febas, Enzo Zidane (Nikos Vergos 73’), Martin Ødegaard, Víctor Campuzano (Sergio Díaz 61’).

Albacete: Tomeu Nadal, Álvaro Arroyo, Cristian Galas (Diego Manzano 60’), Adri Gómez, Mickaël Gaffoor, Marc Rovirola (Eloy Gila 46’), Héctor Hernández, Dani Rodríguez, Josan Fernández (Eneko Eizmendi 51’), Fran Carnicer, José Fran.