/ primeradivision.pl, lfp.es

Podsumowanie 22. kolejki PD

Real zwycięża, Barca przegrywa; Kastylia - Katalonia 2:0

W sobotę rozegrano dwa pierwsze mecze 22. kolejki La Liga. Jak wiemy Real Madryt pokonał pewnie na własnym boisku piłkarzy Espanyolu po golach Zidane’a, dwóch Raula oraz Gravesena i na jeden dzień przybliżyli się o cztery punkty do pierwszej w tabeli Barcelony. Drugi mecz tego wieczora obfitował w niezwykłe emocje. Na stadionie Anoeta Real Sociedad San Sebastian zremisował 3:3 z mistrzem kraju, Valencią. Do 79. minuty obie drużyny zdobyły po jednej bramce i nic nie zapowiadało dramatycznej końcówki. Tymczasem w 80. minucie meczu najpierw Sociedad na prowadzenie wyprowadził Mikel Aranburu, jednak w 82. min. wyrównał Baraja. 60 sekund przed upływem regulaminowego czasu gry trzeciego gola dla Valencii zdobył Xisco. Gdy wydawało się, że goście z Valencii wywiozą z obcego terenu komplet punktów, widownię w stan euforii wprowadził w 3. minucie doliczonego czasu gry Turek Nihat, zdobywając swoją jedenastą bramkę w tym sezonie.

W niedzielę rozegrano pozostałych osiem spotkań ligi. Villarreal i Sevilla wykorzystały sobotni remis Valencii w San Sebastian i odrobiły straty do mistrza Hiszpanii. Sevilla pewnie wygrała na wyjeździe z Levante 3:0 i ma obecnie tyle samo punktów co Che, a Żółte Å?odzie Podwodne nie bez problemów, ale ostatecznie wygrały z Racingiem Santander i mają oczko mniej. Na szóstą pozycję awansował z kolei Real Betis Sewilla, który wykorzystał sobotnią porażkę Espanyolu Barcelona pewnie pokonując Osasunę Pampeluna 3:1. 12. bramkę w sezonie zdobył w tym spotkaniu Ricardo Oliveira. Niewiele brakowało, a piłkarze Deportivo ponieśliby kolejną porażkę u siebie. Piłkarze z z wybrzeża przegrywali do 86 min. z Athletico Bilbao, jednak zdołali wyrównać dzięki trafieniu Diego Tristana z rzutu karnego. Piłkarze gości ujrzeli w tym meczu aż siedem żółtych kartek. W ostatnim meczu kolejki Atletico Madryt pokonał na wyjeździe Barcelonę 2:0. Pierwszą bramkę dla Atletico zdobył już w pierwszej minucie cel transferowy Barcy – Fernando Torres. W 71 min. sędzia podyktował karnego z kapelusza dla Katalończyków, jednak Ronaldinho posłał piłkę obok bramki. W 90 min. ekipę blaugrana dobił ponownie Torres, wykorzystując rzut karny, również podyktowany niesłusznie przez arbitra Mejuto Gonzáleza. Kastylia - Katalonia 2:0.