Porażka Juvenilu na zakończenie fazy grupowej Youth League

Słaby mecz Luki Zidane'a

W ostatnim meczu fazy grupowej UEFA Youth League Juvenil A przegrał z młodzieżówką Borussii Dortmund 1:3. Jedyną bramkę dla Królewskich zdobył Javi Llario pod koniec pierwszej połowy. Mimo gry w osłabieniu Niemcom udało się przeprowadzić skuteczną remontadę i pokonać gospodarzy.

Od pierwszej minuty podopieczni Gutiego grali ofensywnie, a Borussia stanowiła jedynie tło. Królewscy stworzyli kilka dogodnych okazji, ale za każdym razem dobrze w bramce spisywał się Bansen lub strzały były niecelne. Potwierdzeniem przewagi Los Blancos była czerwona kartka Orela Mangali za brutalny faul na Segurze. Gospodarze dopiero w doliczonym czasie gry potrafili wykorzystać swoją przewagę. Na prawej stronie pojawił się Alberto, który z linii końcowej dograł do Llario, a ten nareszcie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

W drugiej połowie Real Madryt zupełnie się pogubił. Za utratę pierwszej bramki można oczywiście winić Lucę Zidane'a, który znów miał problem z obroną w miarę łatwego strzału, jednak zawodziła także ofensywa. Nie radziła sobie z grającymi w dziesięciu dortmundczykami. Niestety bramkarz Juvenilu nie spisał się także przed trafieniem na 1:2, kiedy Amenyido został sfaulowany. Luca zaliczył bardzo słabe, zbyt późne i niepewne wyjście, które skończyło się jedenastką. Portero poradził sobie ze strzałem Burnicia z wapna, ale po dobitce Amenyido musiał wyjmować piłę z siatki. Gwoździem do trumny było trafienie Davida Kopacza, reprezentanta polskiej młodzieżówki.

Porażka nic nie zmieniła w kwestii sytuacji Królewskich w grupie F. Już wcześniej wiadomo było, że 13-punktowa zdobycz gwarantuje drużynie Gutiego pierwszą lokatę bez względu na wyniki w 6. kolejce. Jedyna wątpliwość dotyczyła drugiego miejsca, o które Sporting walczył z Borussią. Lizbończycy polegli z Legią 0:2, dlatego dziś zwycięstwo dortmundczyków oznaczało wyprzedzenie ich w tabeli i awans do 1/16 finału UEFA Youth League. Pierwsze miejsce Los Blancos oznacza natomiast, że na razie mogą zaczekać na wyniki kolejnej fazy, ponieważ już mają zagwarantowany udział w 1/8.

Real Madryt – Borussia Dortmund 1:3 (1:0)
1:0 Llario 45'+4'
1:1 Baxmann 52'
1:2 Amenyido 68'
1:3 Kopacz 83'

Real Madryt: Luca, Alex Martín, Valverde, Mario, Maldonado, Cobo, Toni (56' Martín Calderón), Seoane (67' Gori), Sotillos, Alberto, Llario (73' Ousama).

Borussia Dortmund: Bansen, Larsen, Passlack, Kyeremateng, Amenyido (93' Wanner), Mangala, Burnic, Schelmann, Beste, Kilian, Baxmann (81' Kopacz).